Žatečtí záchranáři pomáhali v Malém Březně

Redakce 2013-07-09 00:41:00

Žatec/Malé Březno – Rozvodněné Labe zaplavilo v červnu mnoho obytných domů, polí i cest. Jednou z komunikací, která se octla pod vodou, byla i silnice z Ústí n. Labem směrem na Malé Březno. Pro tuto oblast se tak záchranná služba stala časově hůře dostupnou. Právě proto bylo v této obci dočasně zřízeno výjezdové stanoviště zdravotníků – first responderů, kterou ve dnech 5. – 9. června zajišťovali dobrovolní záchranáři ze Žatce se svým sanitním vozidlem ve spolupráci s pracovníky záchranné služby.    

Záchranáři vyjížděli k desítce případů na výzvu dobrovolných hasičů, místních obyvatel i na výzvy zdravotnického operačního střediska. Pro velkou vzdálenost od zdravotnického zařízení předávali záchranáři pacienty posádkám záchranné služby z Litoměřic na půli cesty do nemocnice. Do postižené oblasti se dobrovolní záchranáři vrátili ještě jednou. Šlo o návrat 21 klientů Domova pro seniory Velké Březno, kteří byli kvůli velké vodě dočasně evakuováni. Většina z nich přečkala povodeň v Krásném Březně. Obci Malé Březno a jejím dobrovolným hasičům, starostům okolních obcí, kteří nám poskytli mapové podklady s popisnými čísly domů i mnohé cenné informace, velice děkujeme za vstřícnost a vlídné přijetí. Autor: Zdeňka Uďanová

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video