Žatečtí záchranáři pomáhali v Malém Březně

Redakce 2013-07-09 00:41:00

Žatec/Malé Březno – Rozvodněné Labe zaplavilo v červnu mnoho obytných domů, polí i cest. Jednou z komunikací, která se octla pod vodou, byla i silnice z Ústí n. Labem směrem na Malé Březno. Pro tuto oblast se tak záchranná služba stala časově hůře dostupnou. Právě proto bylo v této obci dočasně zřízeno výjezdové stanoviště zdravotníků – first responderů, kterou ve dnech 5. – 9. června zajišťovali dobrovolní záchranáři ze Žatce se svým sanitním vozidlem ve spolupráci s pracovníky záchranné služby.    

Záchranáři vyjížděli k desítce případů na výzvu dobrovolných hasičů, místních obyvatel i na výzvy zdravotnického operačního střediska. Pro velkou vzdálenost od zdravotnického zařízení předávali záchranáři pacienty posádkám záchranné služby z Litoměřic na půli cesty do nemocnice. Do postižené oblasti se dobrovolní záchranáři vrátili ještě jednou. Šlo o návrat 21 klientů Domova pro seniory Velké Březno, kteří byli kvůli velké vodě dočasně evakuováni. Většina z nich přečkala povodeň v Krásném Březně. Obci Malé Březno a jejím dobrovolným hasičům, starostům okolních obcí, kteří nám poskytli mapové podklady s popisnými čísly domů i mnohé cenné informace, velice děkujeme za vstřícnost a vlídné přijetí. Autor: Zdeňka Uďanová

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video