Filmaři ze Žatce a Tuchořic dobyli Prahu

Iveta Drlíková 2013-07-10 00:55:00

Žatec/Tuchořice – Na mezinárodní přehlídce krátkých filmů herců s mentálním postižením se výrazně prosadily snímky žateckého zařízení Kamarád – LORM i tuchořického Domova „Bez zámků“. Tvůrci za ně získali řadu nominací. Mental Power Prague Film Festival proběhl 7. – 9. června v Praze v divadle Palace. V soutěži se objevilo 22 snímků nejen z České republiky, ale také ze Slovenska a Slovinska. V odborné porotě pod vedením Michala Horáčka usedly například herečky Tereza Voříšková a Tereza Kostková. Galavečerem provázel Vojta Kotek a tváří festivalu byla Táňa Vilhelmová.

Kamarád – LORM nasadil do festivalového klání čerstvou novinku „Brambůrkový román aneb Útěk do života", ve kterém a účinkuje 16 (ne)herců s mentálním postižením. Snímek zobrazuje příběh Karly a Marka, kteří spolu prožijí dva dny bez dobře míněných rad rodičů i naplánované podpory asistenta. Hlavní role ztvárnili Marek Vais a Karla Řeháková. Scénář je společným dílem Miroslava Nováka a Heleny Stadlerové, která se opět ujala i režie. Film vznikl ve spolupráci s regionální televizí a kameramany Lukášem Šimandlem a Michalem Karabcem a za podpory Města Žatec i dalších sponzorů. „Točili jsme v Žatci na různých místech – v Pizzerii Panneria, v Tescu, na Chaloupce, na radnici, a všude jsme se setkali s velkým pochopení a ochotnými lidmi, kteří s námi maximálně spolupracovali,“ děkuje za pomoc režisérka. Příběh o obyčejném lidském štěstí porotu zaujal, takže se dostal mezi trojici  nominovaných na nejlepší film, dále byl nominován na cenu za nejlepší kameru a představitelka Karly-Karla Řeháková byla nominována na cenu za nejlepší hlavní ženskou roli. Představitel Marka – Marek Vais obdržel cenu za hlavní mužskou roli, kterou mu předal herec Igor Bareš.

Domov „Bez zámků“ se festivalu krátkých filmů, ve kterých hrají (ne)herci s mentálním či kombinovaným postižením, zúčastnil letos již popáté. Tentokrát s filmem „Poslední dnové Adolfovo“, který byl oceněn jednou z hlavních cen a to cenou za „Nejlepší kameru“ a dále byl nominován na „Zvláštní cenu poroty“. Žatecká veřejnost může oba filmy vidět na „Ozvěnách Mental Power", které proběhnou 20. září v restauraci U Orloje, kde se představí i další festivalové snímky.

 

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video