Překvapivý obrat: U Kpt. Nálepky chtějí parkoviště

Jan Vnouček 2013-08-15 01:27:00

Podbořany – Chceme nová parkoviště a chodníky i v ulici Kpt. Nálepky v Podbořanech! Podpisové archy s tímto prohlášením se objevily minulý týden na stole podbořanského starosty Radka Reindla. Podepsalo je 110 občanů. Přitom před rokem v červnu se zastupitelstvo města zabývalo peticí, která naopak revitalizaci veřejných ploch v této ulici odmítala. Na jejím základě spustilo budování parkovacích míst a komunikací pouze v sousední Dukelské ulici.

Starostu Radka Reindla ale obrat veřejného mínění nepřekvapil. „Můžu říct, že jsem to očekával. Proto jsme taky řekli, že revitalizaci Kpt. Nálepky sice odložíme, ale dotáhneme do konce projektovou dokumentaci i stavební povolení, abychom ji mohli případně v budoucnu udělat. Všichni teď při probíhajících stavebních pracích v Dukelské vidí, že není zasahováno do zeleně a do blízkosti budov a že je to nijak neohrožuje. Naopak, že se tamní občané již brzy projdou po nových chodnících a budou mít, kde parkovat. Jen je smutné, že to přišlo až teď , když už jsme žádali o dotaci jen na Dukelskou. Ztížilo nám to situaci, protože to mohlo proběhnout ještě letos a najednou,“ mrzí ho.
Reindl si ani nemyslí, že by obyvatelé v ulici Kpt. Nálepky byly rozpolceni na dvě skupiny s protikladným názorem. „Některá jména překvapivě figurují na obou peticích. Na můj dotaz mi sdělili, že jim autor předchozí petice dával mylné informace. Navíc ji podepisovali i občané, které v této ulici vůbec nebydlí, kdežto na této figurují jen lidi z Kpt. Nálepky a Příčné ulice, které se to týká také,“ tvrdí.
Přesto jim uskutečnění jejich přání neslíbil. „Nemohu říct, jestli to budeme dělat, nebo ne. Předložím to 11. září zastupitelům k posouzení a ti rozhodnou. Ale já osobně podporuji, abychom měli centrum města s novými chodníky, parkovišti, zelení a dětskými hřišti, protože i t yjsou součástí projektu,“ dává však zřetelně najevo, že tento záměr bude podporovat.
Petiční „historie“ ulice Kpt. Nálepky začala před čtyřmi lety, kdy byla předložena první žádost s podpisovými archy na vybudování parkovacích míst. Loni ale stovky petentů z celých Podbořan podepisovaly petici proti podobě této revitalizace veřejných ploch. Bude srpnové prohlášení s textem „Souhlasíme s revitalizací sídliště Kpt. Nálepky a Dukelská v Podbořanech“ posledním příspěvkem do pranice, nebo se můžeme těšit na další pokračování?

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Den otevřených dveří gymnázia v Podbořanech - chemici!

V rámci seznámení se školou studenti mj. předvedli zajímavé chemické pokusy. V pátek 13. ledna 2023 :-)

Přehrát video
Křest knihy Podbořany 660 let od první písemné zmínky

Kniha sepsaná Vojtěchem Peksou a kolektivem autorů popisuje historii města od pravěku po 20. století. V polovině prosince 2022 ji pokřtili a připili na úspěch u čtenářů a dlouhý život.

Přehrát video