Zamyšlení Pavla Macáka: Trochu zvláštní diskriminace

Pavel Macák 2013-08-24 00:00:00

Louny – Za velice nelogické by se dalo počítat počínání vedení města Loun v otázce výběru místních poplatků za užívání veřejného prostranství. Postěžoval si nám v minulých dnech jeden z místních obchodníků. Měl zájem o postavení reklamního poutače, tak zvaného „Áčka“ před svůj obchod na pěší zóně. Obrátil se proto na příslušný odbor městského úřadu a s hrůzou zjistil, že by za svůj poutač musel zaplatit paušální částku pět tisíc korun ročně a to v případě, že by nezavíral víc než jeden metr čtverečný.

„Chápu, že všechno se musí platit, proti tomu nic nemám, ale proč musím platit já za jeden pitomý poutač a jiní obchodníci, provozující na stejné ulici konkrétně cukrárnu, restaurace a bufet, mají zábor veřejného prostranství v podobě předzahrádek zadarmo? To je trochu zvláštní diskriminace, nezdá se vám?,“ stěžoval si obchodník a dodal, že se rozhoduje, že si před svůj obchod postaví slunečník a pod něj dá dvě židličky a hlavně poutač. „Za něj pak asi nebudu muset platit nic,“ dodal. Ale to se mýlí.
„Áčko“ je prostě v kategorii povinného placení. Že předzahrádky zabírají mnohem větší plochu, dokonce takovou, že kdyby na Pražské hořelo, těžko by tudy projelo hasičské auto, je patrně vedení města jedno.
Podle vyhlášky o místních poplatcích by měl podnikatel za metr čtverečný plochy, na kterém mu stojí předzahrádka, platit jednu korunu denně. To se však na pokyn vedení města, už možná přes rok, neděje. Suma sumárum ztráta pro městkou pokladnu sice malá, ale najděte na ulici zhruba asi čtyřicet tisíc korun…těžko! Otázkou zůstává, proč není měřeno všem stejně? Proč jeden musí platit a druhý ne?

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video