Tři století vydržel. Teď potřebuje opravit

Veronika Salášková 2013-08-25 00:29:00

Libořice – Střecha kostela Nanebevzetí Panny Marie v Libořicích prochází během léta kompletní opravou. Během ní se správky dočká krov, střecha, věž, věžička i fasáda kostela. Bylo načase, tento kostel je jednou z nejohroženějších památek v kraji. Samotná střecha byla v katastrofálném stavu. Na její opravu se podařilo získat dotaci ze Státního zemědělského intervenčního fondu ve výši 4,5 milionu korun. Celková částka na opravu se však vyšplhá k pěti milionům korun.

„Na opravu interiéru zatím peníze nejsou,“ řekl nám liběšický farář otec Vilém Marek Štěpán, pod jehož farnost Libořice spadají. Jak dodal kostel Nanebevzetí Panny Marie v Libořicích je jednou z nejohroženějších památek v Ústeckém kraji. Oprava střechy by měla pomoci jeho stav podstatně zlepšit. Dokončena by měla být do konce léta. Současná podoba kostela pochází z poloviny 18. století.

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Rodinné zápolení s Hugem v Žatci

Tentokrát v Kapucínské zahradě - v rámci oslav 150 let dobrovolných hasičů v Žatci :-)

Přehrát video
13. Školní ples ZŠ Husova v Národním domě v Podbořanech

...a Macarena :-)

Přehrát video