S Jiřím Hamousem se přišly rozloučit stovky lidí

Redakce 2013-09-03 09:58:00

Žatec – Pohřeb Jiřího Hamouse, primáře chirurgického oddělení žatecké nemocnice a manžela žatecké starostky Zdeňky Hamousové, se konal ve středu 28. srpna ve 13 hodin ve smuteční síni žateckého hřbitova. Jiří Hamous zemřel na následky zranění hlavy ve středu 21. srpna v nemocnici v Ústí nad Labem. Policie zatím okolnosti zranění vyšetřuje. O velké oblibě Jiřího Hamouse mezi lidmi svědčí, že se jich s ním přišlo rozloučit tolik, že kapacita smuteční síně nestačila a odhadem dvě stovky smutečních hostů stály během obřadu venku před touto budovou. 

Pražská ulice a okolní uličky byly v době pohřbu obestavěny velkým množstvím aut a dopravu na místě řídila dopravní a městská policie.
Jako vzpomínku na oblíbeného člověka – sportovce Jiřího Hamouse uveřejňujeme článek Miroslava Černého z Libořic.
V pátek 23. 8. 2013 jsem s úžasem, smutkem a mrazením v zádech četl v tisku šokující, smutnou zprávu, že náhle a nečekaně zemřel primář žatecké chirurgie MUDr. Jiří Hamous. V hlavě se mi promítl celý film, jak jsme se poznali, když nás jako 11–12leté kluky dal dohromady jako žákovské družstvo nestor národní házené v Žatci p. Ant. Jelínek. Vychoval z nás dobré družstvo, které v té době dosahovalo slušných výsledků. Jirka Hamous byl vždy slušný kluk jak na hřišti, tak mimo hřiště. I když později náš kolektiv život rozprášil do všech stran naší republiky, všechny nás spojovala jakási nitka soudržnosti, jako vzpomínka na skvělý kolektiv v družstvu mládeže.
Po skončení lékařské fakulty přesedlal Jirka Hamous na fotbal. Ale pro náš oddíl stále zůstal jako by náš člen. Tak jako dříve brankář řešil situace na brankovišti, tak později řešil daleko složitější situace jako lékař a později primář na chirurgii Nemocnice Žatec. Jiřímu Hamousovi slušnost, přirozená inteligence a čestné jednání zůstaly celý život. Pro jeho lidský přístup byl oblíben mezi bývalými i současnými sportovci i mimo město Žatec. Oblíben byl i mezi spolupracovníky žatecké nemocnice. Dovolím si zde napsat, že jej měla ráda i drtivá většina jeho pacientů. Čest jeho památce!
Za bývalé spoluhráče a bývalý výbor oddílu národní házené Miroslav Černý, Libořice

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video