Dva sebevrazi na R7. Jeden chtěl skočit z mostu u Loun, druhý se nechal přejet u Smolnice

Redakce 2013-09-26 04:08:00

Louny – Záslužný čin má za sebou mladý policista z lounského obvodního oddělení. Zřejmě zachránil život jednadvacetiletému mladíkovi z Loun, jež chtěl skočit z mostu nad hlavní silnicí R7 mezi Louny a Cítoliby. Naopak řidič náklaďáku, kterému se další sebevrah vrhl pod kola u Smolnice, střetu zabránit nemohl.

První případ se stal před týdnem, ve čtvrtek večer, kdy byla dvoučlenná hlídka obvodního oddělení vyslána na uvedené místo s tím, že na mostě je opilý muž a leze na zábradlí. Dopravní policisté již v té době zajišťovali okolí místa a komunikaci, a také stačili zjistit, že se jedná, dle jejich místní a osobní znalosti, o známou osobu. Zároveň policistům z obvodního oddělení sdělili, že mladík, který seděl na přemostění a popíjel vodku, nechce, aby se k němu někdo přibližoval.
Po chvilce začal mladý muž z dálky komunikovat a jeden z policistů OOP Louny k němu přistoupil blíže. Mladík přelezl zábradlí směrem k silnici a rukama se držel dopravní značky, přitom stále opakoval, aby k němu nikdo nechodil, jinak, že skočí. Policista se s ním snažil navázat kontakt a poté, co si muž rozčileně stěžoval na svůj osud, se jej snažil uklidnit. Využil toho, že se vzájemně znali a začal na něj psychologicky působit. Když mu z ruky vypadla láhev s alkoholem, policista se nabídl, že mu ji podá. Položil ji na zábradlí a k mladíkovi byl zase blíž. Ptal se ho, zda pro něj může něco udělat, načež muž vyslovil přání zavolat na místo kamarádku. Policista toho využil, mladíkovi řekl, že ji zavolá a na to si tedy „plácnou“. Přitom ho chytil za ruku, přitlačil k zábradlí a druhou rukou jej zajistil. To už mu na pomoc přispěchali kolegové. Mladík byl poté předán do péče záchranářů a převezen do nemocnice na psychiatrické oddělení.
Jiný sebevrah, 23letý mladík z Prahy, se rozhodl ukončit život na silnici Praha – Louny u odbočky na Smolnici v pátek pozdě večer. Rozhodl se, že vstoupí před auto a nakonec to provedl. „Vybral" si projíždějící nákladní auto Iveco. Jeho řidič neměl šanci střetu zabránit. Chodec utrpěl velmi vážná poranění. Řidič náklaďáku dostal nervový šok. Vylezl z kabiny nezraněný a stále opakoval: „Jel jsem a před autem mi najednou stál chlap s rozpaženýma rukama. Nemohl jsem nic dělat. Chtěl jsem se mu vyhnout, ale nedalo se tomu zabránit, stál přímo v cestě. Zřejmě se chtěl nechat přejet. Vrazil jsem do něj a zřítil se i s autem do příkopu," popsal událost šofér z Prahy.
V šoku byl nejen on, ale i ostatní řidiči, kteří volali záchranku, policii a hlavně v půlnoční tmě hledali dotyčného muže, jenž nikde na silnici neležel. Po chvilce se ho podařilo objevit zkrvaveného v zarostlém příkopu u silnice. Chodec při nehodě utrpěl těžké zranění a letecky byl přepraven do jedné z pražských nemocnic.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video