Boj kolem popelnic se přiostřuje

Jan Vnouček 2013-09-27 00:29:00

Podbořansko – Skládka Vrbička se pustila do konkurenčního boje se svými konkurenty. Cílem jejího managmentu a některých podílnických obcí je udržet si množství objemu dováženého odpadu a tím si zachovat dosavadní finanční příjmy.

Proto se obce, v jejichž katastru se těleso skládky nachází, dobrovolně vzdaly části zákonného příspěvku za ukládání odpadu, který plyne do jejich rozpočtů. Tu poskytnou jako „příspěvek na dopravu“ především pro významného dodavatele odpadu, firmu Becker Bohemia.
Městys Nepomyšl mu přispěje sumou 172 Kč a město Vroutek částkou 28 korun za uloženou tunu komunálního odpadu. Důvodem je, aby jmenovaná společnost svážející komunální odpad z Rakovicka a Plzeňska nezačala odpad ukládat na jinou skládku. „Kdybychom s tím nesouhlasili, Becker by začal odpad vozit jinam a my bychom místo menší části státního poplatku přišli o celý,“ vysvětlil vroutecký starosta Jaromír Kubelka.
Nepomyšli, která dosud inkasovala od státu částku 430 korun za uloženou tunu odpadu, zbude 258 korun z tuny. Vroutku, který dostával 70 Kč, zůstane 42 korun z tuny. Zastupitelé Nepomyšle schválili smlouvu s Beckerem koncem srpna. Vroutečtí zastupitelé tento návrh odsouhlasili už v červnu s tím, že může být poskytnut i dalším novým zákazníkům Skládky Vrbička s dlouholetou perspektivou dodávky odpadu.
Podílníky Sládky Vrbička je 36 měst a obcí z okresů Louny, Karlovy Vary, Rakovník, Plzeň-sever a Chomutov.
Současně některé obce z Podbořanska vypověděli smlouvy na vývoz odpadu s firmou Marius Pedersen a chystají na podzim nová výběrová řízení. „Chceme snížit cenu vývozu popelnic. Vyhraje ten, kdo po nás bude chtít méně,“ má jasno Jana Kronďáková, starostka Očihova.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video