Stačilo se odvolat. Sto osmdesát milionů zhublo na devatenáct

Veronika Salášková 2013-11-22 00:19:00

Žatec – Regionální operační program (ROP) Severozápad požadoval po Žatci, aby mu vrátil 180 milionů korun, které od něj obdržel jako dotaci na výstavbu Chrámu chmele a piva. Město se proti bránilo a požádalo o prominutí této sankce. ROP mu vyhověl a pokutu snížil na 19,4 milionu korun.

Zastupitelé rozhodli na svém mimořádném jednání ve čtvrtek 31. října o tom, že se město bude proti sankci 180 milionů korun za údajná pochybení při výběrovém řízení bránit. Postupně podalo žádost o posečkání úhrady, žádost o prominutí sankce a v záloze má ještě odvolání k ministerstvu financí. Na jeden z těchto tří kroků už Žatec v minulých dnech obdržel reakci. Přišlo mu vyjádření od Regionální rady ROP Severozápad, kde došlo k částečnému prominutí odvodů za porušení rozpočtové kázně. Ze 180 milionů ROP pokutu snížil na 19,4 milionu korun, takže městu odpustil 90% pokuty. „Město Žatec však chce dále činit kroky a dále bojovat, protože jsme přesvědčeni, že nedošlo k žádným pochybením, za které by měl Žatec platit částku 19,4 milionu korun,“ řekl místostarosta Jan Novotný.
Dodal, že v horizontu asi čtrnácti dní očekává vedení města rozhodnutí o posečkání této úhrady. Od toho, zda bude pozitivní či negativní, se odvine další postup. Na projekt Chrámu chmele a piva získal Žatec dotaci od ROPu Severozápad ve výši 211 milionů korun.
Korupční aféry v ROP Severozápad si však vyžádaly důkladný audit všech dotací. Právě na základě tohoto auditu firmy Deloitte přišly městu tři platební výměry celkem na částku 180 milionů korun.

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video