Část kina se bourat nemusí, přestaví se

Jan Vnouček 2013-11-28 00:32:00

Podbořany – Architektonickou studii kompletní rekonstrukce podbořanského kina má na stole vedení města. Již dříve vypracované statické posudky totiž nepotvrdily nutnost zbourat praskající přístavbu budovy.

„Statici zjistili, že se nejedná o statické narušení. Problém je v tom, že se propadá podlaha a tím se bortí příčky. Příčinou je, že při výstavbě bylo špatně provedeno zhutnění podkladu. Není tedy nutno provést demolici přístavby, ale stačí v ní vybourat příčky, podklad pod podlahou lépe zhutnit a příčky znovu postavit,“ referuje starosta Radek Reindl.
Vypracovaná studie s tím již počítá a navíc navrhuje zapracování nových prvků, z kterých je nejvyšší představitel  podbořanské radnice nadšen. „Líbí se mi, že studie nenavrhuje nějaký obrovský zásah do budovy, ale lépe a funkčně využívá stávající prostory. Přesně v du-chu našeho hesla, co nejvíce práce za co nejméně peněz,“ pochvaluje si. Příkladem dává vznik nové kavárny, která by měla vchod z dosud nevyužitého prostranství. Provozovna by byla oddělena od zbytku domu, a mohla tak fungovat i samostatně. Zamlouvá se mu také prostorové řešení přístavby, kde se kromě kanceláře uvažuje o dvou hereckých šatnách a sociálním zařízení. Je spokojen i s naplánovanými změnami v patře objektu, kam by se pak měla přesunout městská knihovna.
Vyrostlo by tam informační centrum třeba s malým projekčním sálem,“ dívá se do budoucna. „Jonáš by se pak mohl nastěhovat po do prostor současné knihovny. Byl by blízko domu dětí a mládeže, hned u hezkého hřiště a ohniště. Společně by vytvořily velké centrum pro děti, které by tam měly určitě lepší vyžití,“ plánuje. Změny by se ale netýkaly pouze interiéru kina, ale došlo by i k zateplení jeho fasády a výměně oken.
Reindla také oslovilo architektonické řešení  prostranství před budovou, kde je nakreslena průchozí konstrukce porostlá zelení. Ta by opticky uzavírala náměstí a oddělovala ho od ulice Kpt. Nálepky a Příčné ulice.
„Všechno je to zatím jen vize a otázka až dalších let, ale pokud se to radním a zastupitelům bude zamlouvat, zřejmě bychom požádali o dotaci z regionálního operačního fondu,“ doplňuje Reindl.
Starosta Radek Reindl si prohlíží studii přestavby podbořanského kina. „Zbývá vyřešit přemístění vánočního stromu, s kterým navržené řešení nepočítá,“ směje se.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Den otevřených dveří gymnázia v Podbořanech - chemici!

V rámci seznámení se školou studenti mj. předvedli zajímavé chemické pokusy. V pátek 13. ledna 2023 :-)

Přehrát video
Křest knihy Podbořany 660 let od první písemné zmínky

Kniha sepsaná Vojtěchem Peksou a kolektivem autorů popisuje historii města od pravěku po 20. století. V polovině prosince 2022 ji pokřtili a připili na úspěch u čtenářů a dlouhý život.

Přehrát video