Rozhovor se starostou Radovanem Šabatou na ožehavé téma. Nebylo lepší koupit Dům kultury než Zastávku?

Pavel Macák 2013-12-03 10:02:00

Louny – Před tím, než zastupitelstvo města schválilo v červnu loňského roku nákup kulturního sálu Zastávka v Lounech za necelých 11 milionů korun od soukromé osoby s tím, že nejnutnější opravy pro zprovoznění budou stát 3,7 milionu korun, nabízela se možnost koupit Domu kultury za 14,5 milionu korun a náklady na jeho rekonstrukci se pohybovaly kolem čtyřiceti milionů korun. Nebylo tehdy rozumnější koupit Dům kultury, když stávající odhad rekonstrukce zastávky se pohybuje na hranici třiceti milionů korun?

V té době nebyla reálná možnost ucházet se o dotaci z ROP Severozápad. Proto náš záměr směřoval na co nejlevnější a minimalistické řešení, kterým se jevila rekonstrukce sálu Zastávky. Ano, první odhadované náklady na zprovoznění sálu na Zastávce opravdu byly okolo 4 až 5 milionů Kč. V této variantě bylo uvažováno pouze se základními úpravami hlavního sálu a nebylo počítáno s úpravou suterénních prostor, ani s kompletním vybavením Zastávky, jako je například zvuková a osvětlovací technika či další vybavení jeviště, hlediště či ostatních prostor. V případě možnosti získání až 85% dotace z Evropských fondů, jsme se rozhodli, provést rekonstrukci kompletní, celého objektu s dodáním veškerého vybavení nutného pro provoz tohoto typu kulturního zařízení.
V případě pořízení Domu kultury byla částka na rekonstrukci počítána projektantem pouze odhadem podle kubíkové, zastavěné plochy a byla vypočtena na 45 mil. Kč. Jelikož se jednalo pouze o odhad, mohla být následná skutečná cena rekonstrukce i vyšší. Jelikož v té době nebyla možnost ucházet se o dotace z Evropských fondů, které v tu dobu byly pozastaveny na neurčito, bylo pro zastupitelstvo odkoupení DK velikým rizikem s nejistým výsledkem. Na jednu investici města ve výši větší jak 60 mil. Kč nemělo, ani v současnosti nemá prostředky. Tato výše je stejná, jako byla cena rekonstrukce našeho Vrchlického divadla.
Kdyby se mohla veřejnost dočkat otevření Zastávky?
Minulý čtvrtek byly odevzdány obě žádosti o poskytnutí dotačních titulů (jak na Zastávku, tak i na Zelené náměstí) na ROP. Na základě přidělení čísla jednacího již nyní můžeme zahájit všechny práce spojené s vypsáním výběrového řízení na dodavatele stavby. Pokud vše půjde dle našich představ, rádi bychom novou taneční sezonu v roce 2014 již zahajovali v tomto obnoveném kulturním stánku.
Děkuji za odpovědi. Pavel Macák

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Slavnosti Husitů Smolnice

Taneční rozcvička před posledním soutěžním úkolem.

Přehrát video
Traktoriáda Líšťany

Devátý ročník ,,přehlídky traktorů".

Přehrát video