Starostové žádali hejtmana o pomoc. Nejvíce diskutovanými tématy byly dostavby silnic R7 a R6 a záchranka

Pavel Macák 2013-12-04 00:09:00

Louny – Setkání starostů z celého okresu Louny s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, jeho prvním náměstkem Stanislavem Rybákem a vedoucími několika odborů Krajského úřadu se uskutečnilo minulý čtvrtek v zasedací místnosti Městského úřadu v Lounech. Více snímků ze setkání zde.

Hejtman Bubeníček nejprve přítomným předestřel výsledky ročního působení vedení kraje od voleb krajských zastupitelů v loňském a následně dal prostor starostům, aby vznesli připomínky a náměty. Jako první vystoupil starosta Podbořan Radek Reindl, který poukázal na zvažované omezení rychlé záchranné služby na Podbořansku, která by podle krajského rozhodnutí měla jezdit s lékařem pouze přes den. „Je to nesmysl již proto, že se jedná o velký region, přes který prochází frekventovaná silnice I/6, kde jsou časté havárie,“ zdůvodňoval Reindl. Na jeho podporu vystoupil i starosta Blatna Václav Beneš. Ten také dodal, že zdejší region trápí likvidace obvodního oddělení Policie ČR v Kryrech a stoupající kriminalita. O omezení Zdravotnické záchranné služby hovořila rovněž starostka Žatce Zdeňka Hamousová. Starosta Obory Jiří Markup zase požádal hejtmana o to, aby se více zasadil o přípravu dostavby rychlostní komunikace R7 mezi Slaným a Postoloprty a stejný požadavek přednesl i starosta Loun Radovan Šabata, který ještě dodal, že je potřeba, aby se kraj zasadil i o rekonstrukci silničního průtahu městem, který má na starosti Správa a údržba silnic Dubí. Na nevyhovující přístup k nápravě nedostatků na silnici I/28 ze strany Ředitelství silnic a dálnic si stěžoval také starosta Rané Jaroslav Veselý a k problému nedostatečné dopravní obslužnosti do Třeskonic se vyjádřila také jedna přítomná občanka z této obce.
Hejtman Bubeníček přislíbil, že se bude přednesenými náměty zabývat a zejména v otázce dostavby R7 a R6 se pokusí vyjednávat s novým ministrem dopravy po sestavení vlády.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Den otevřených dveří gymnázia v Podbořanech - chemici!

V rámci seznámení se školou studenti mj. předvedli zajímavé chemické pokusy. V pátek 13. ledna 2023 :-)

Přehrát video
Křest knihy Podbořany 660 let od první písemné zmínky

Kniha sepsaná Vojtěchem Peksou a kolektivem autorů popisuje historii města od pravěku po 20. století. V polovině prosince 2022 ji pokřtili a připili na úspěch u čtenářů a dlouhý život.

Přehrát video