Opoziční politik nařknul město z protizákonného jednání, starosta lež vyvrací a zvažuje trestní oznámení

Jan Vnouček 2014-01-10 00:54:00

Podbořany – Se závažným obviněním vedení města Podbořany vystoupil na předvánočním jednání zastupitelstva místní podnikatel a opoziční politik Leo Peterka. Ve svém prohlášení nařknul městskou radu, že neoprávněně a protizákonně navýšila cenu za revitalizaci sídliště Střed v ulici Dukelská o 2,5 miliónu korun.

Argumentoval tím, že soupis víceprací v této výši obsahuje smluvní dodatek č. 2 s generálním dodavatelem zakázky společností Skanska. Jeho podpis schválili radní koncem října. „Vícepráce v této výši měly být znovu vysoutěženy. Proto bylo podáno trestní oznámení a celou věc prošetřuje státní zastupitelství,“ ohlásil veřejně a varoval, že město bude muset vrátit vysokou státní dotaci.
To ovšem rozlítilo starostu Radka Reindla, který si nechal napadený dokument na zasedání přinést a kritikova tvrzení vyvrátil. „Jsou to ze strany pana Peterky jen další lži, protože cena za dílo se nezměnila,“ zdůraznil. „Zvažuji, že už si podobné lživé útoky nenecháme líbit. Proto na příštím zastupitelstvu navrhnu, abychom podali trestní oznámení minimálně pro podezření z poškození dobrého jména, protože tohle už není možné,“ došla mu trpělivost.
Podle položkového rozpočtu, který je součástí zmiňovaného smluvního dodatku, činily celkové vícepráce zhruba 715 500 Kč a méněpráce stejnou sumu, také  cca 715 500 korun. „Prostavěli jsme navíc jen to, co jsme jinde ušetřili,“ okomentoval to podbořanský tajemník Martin Gutzer.
Podle něj a starosty se uspořilo díky tomu, že se nemusely měnit betonové podklady pod některými chodníky, protože betonové desky byly ještě v pořádku. Z těchto ušetřených finančních prostředků se 246 500 Kč použilo na úpravu konstrukce opěrné zdi u  parkoviště, 38 tisíc korun na obložení velkého schodiště, 116 500 Kč na výměnu lamp veřejného osvětlení a 314 500 korun na úpravu systému odvodnění zpevněných ploch.
Redakce našeho severu si od vedení města Podbořany vyžádala kopii zmiňovaného dodatku a ověřila, že se celková vysoutěžená cena investice opravdu nezměnila.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video