Za teplo si v Žatci připlatí. Přesto je cena oproti jiným městům stále příznivá

Veronika Salášková 2014-02-05 00:55:00

Žatec – O něco hlouběji sáhne do svých peněženek v letošním roce řada Žatečanů, pokud bude chtít mít ve svých domovech příjemné teploučko. Žatecká teplárenská a.s., od níž většina domácností teplo odebírá, totiž navýšila cenu za teplo. Místní jsou na tom i tak pořád lépe než obyvatelé dalších měst lounského okresu.

Jednotlivé cenové úrovně se pro rok 2014 zvýšily o 3,5%. „Navýšení ceny je z důvodu nárůstu cen uhlí – máme nového dodavatele. Protože nemáme odsíření, jsme závislí pouze na nízkosirnatém uhlí, které má k dispozici důl Bilina, jehož zásoby jsou na rozdíl od jiných druhů uhlí již omezené. Zvýšila se i cena dopravy za toto uhlí, doly si navíc účtují i překládku,“ sdělila Alena Hlávková, ředitelka Žatecké teplárenské, a.s. Dodala, že ostatní náklady se snaží Žatecká teplárenská minimalizovat poptávkovými řízeními a že mzdové náklady se také již čtyři roky neměnily. Negativní vliv na cenu tepla má hlavně pokles odebraných giga joulů, kdy se takto projevují úsporná opatření.
„My ale stále musíme udržovat zařízení ve stejném provozu, jako když se odbíralo podstatně více tepla. Proto se snažíme přizpůsobovat výrobu i distribuci tepla současným odběrům, snižujeme dimenze nových horkovodů, měníme zařízení na nová s vysokou účinností. Bohužel jsou to ale velké investice, které budou trvat několik let. Díky tomu, že dnes vyrobená elektřina dotuje cenu tepla, jsme cenu mohli zvýšit pouze o 3,5% v průměru,“ vysvětlila ředitelka Hlávková.
Předběžné ceny tepla pro rok 2014 byly stanoveny ve výši 316,4 korun za GJ pro odběratele, kteří teplo odebírají přímo z horkovodu pomocí vlastní kompaktní předávací stanice, 431,9 korun za GJ pro ty, kteří teplo berou z horkovodu pomocí kompaktní předávací stanice teplárny. Občané, kteří teplo odebírají ze sekundárního rozvodu, sem patří například obyvatelé panelových sídlišť, pak zaplatí 474,8 korun za GJ.
Při porovnání těchto cen s cenami v okolních městech lounského okresu vychází, že teplo, které putuje z Perče je stále výrazně levnější. V Lounech odebírá řada lidí teplo od společnosti Energie Holding za 724,36 korun za GJ. V Podbořanech většinu města vytápí plynová kotelna, pro letošek zatím ještě nebyla přesná částka, kterou místní za teplo zaplatí, spočítaná, předpokládá se ale, že bude ve výši 580 korun za GJ.

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video