Lupič z Komerční banky v Žatci dopaden

Pavel Macák 2014-02-19 00:21:00

Louny, Žatec – Husarský kousek se podařil lounským kriminalistům, když minulé úterý odhalili a z trestného činu loupeže usvědčili pachatele (roč. 1974 na snímku při loupeži) z jedné obce na Žatecku, který 27. listopadu v 17.15 hodin přepadl Komerční banku v Žatci.

„Zahalen byl kapucí kabátu, slunečními brýlemi a šálou přes obličej předložil pokladní na přepážce papírek s textem: „Dejte mi peníze, ať se nikomu nic nestane. Jsem v prdely a je mi to jedno.“ (Hrubá chyba mimo jiných stop také nakonec přispěla k odhalení pachatele. – Pozn. redakce). Pokladní, která byla od svého zaměstnavatele poučena, jak se má v takových případech chovat, zůstala naprosto klidná a maskovanému muži vydala v řádu několik desítek tisíc korun, i když, jak se následně ukázalo, byl neozbrojen. Peníze strčil do igelitové tašky a zmizel. Pachatel tohoto závažného trestného činu se snažil po sobě zahladit veškeré stopy i tím, že za sebou stíral otisky prstů, ale to se mu z velké části nepodařilo,“ popisoval případ kriminalista Luboš Pšenička, který se na pátrání podílel ještě s dalšími dvěma kriminalisty.
Po ohledání místa činu a získání veškerých, dostupných stop se kriminálka obrátila se žádostí o pomoc i na veřejnost prostřednictvím sdělovacích prostředků, včetně našich  Žateckých novin. „Ve velice krátké době se nám přihlásilo několik desítek občanů. Prověřovali jsme všechny jejich informace, ale jen malé procento jsme jich mohli použít. Po možném pachateli jsme rovněž pátrali v policejní databázi, ale ke ztotožnění s některým z dřívějších pachatelů trestné činnosti jsme nedošli. Lupič z Komerční banky byl prostě v této věci nováčkem a o to bylo vyšetřování těžší. Nakonec nám skutečně pomohly informace od občanů, které jsme skládali do mozaiky, až jsme vysledovali pachatele,“ doplnil informace druhý kriminalista Pavel Kuchyňka.
Muž se pod tíhou důkazů nakonec přiznal, byl obviněn a nyní na něj byla uvalena vazba. Uvedl, že byl v tíživé finanční a životní situaci, i když se nejedná o narkomana či hráče hazardních her, kterou řešil přepadením banky. Na to, že se nejednalo o nějakého zkušeného recidivistu, postupoval velice promyšleně a rozkazem na lístku pro pokladní se patrně nechal inspirovat dřívějšími zločineckými praktikami. Nyní mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video