Novým právníkem města Žatce bude lounský politik

Veronika Salášková 2011-07-30 00:11:00

Žatec – Město Žatec už zná jméno svého nového právníka. Bude jím advokát z Loun Jan Růžek, který je také lounským zastupitelem a radním. Jeho nabídku hodnotící komise a následně rada vyhodnotily jako celkově nejvýhodnější ze tří podaných nabídek.

„Samotná smlouva o Poskytování externích právních služeb s tímto právníkem ještě není podepsána. Termín podpisu je zatím naplánován maximálně do konce příštího týdne. Právník začne pro město pracovat ihned po podpisu smlouvy. Výběrovými kriterii byla z 50% nabídková cena, z 25% celková výhodnost smlouvy a z 25% maximální počet dní nezastupitelnosti v kalendářním roce,“ vysvětlil místostarosta Jan Novotný.
Advokátní kanceláři s Janem Křivánkem vybralo minulé vedení města, město zastupovala od prosince roku 2008 do současnosti, advokát Křivánek už od roku 2006. Ani jedna z těchto smluv nebyla uzavřená na základě výběrového řízení. Nové vedení města dalo letos advokátní kanceláři výpověď. Podle dřívějšího vyjádření místostarosty Novotného byl jejím důvodem záměr Rady města získat ve výběrovém řízení na základě aktuálních nabídek co nejvýhodnější nabídku právních služeb pro město. Ty například v loňském roce vyšly Žatec na statisíce korun.
Náplní práce zvoleného kandidáta bude mimo jiné například právní poradenství v oblasti občanského, obchodního a pracovněprávního práva a v oborech správního práva, které souvisí s činností města, příprava a kontrola smluv a jejich vypracování, právní poradenství při uzavírání smluv a vypracovaní stanovisek, rozborů, komentářů a jiných listin ve vztahu k právům a oprávněným zájmům města, právní pomoc při vymáhání pohledávek, poplatků, pokut. Také bude město zastupovat před soudy, rozhodci, orgány veřejné správy a před jinými orgány, včetně právních služeb ve fázi, která předchází zahájení řízení před těmito orgány.

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Vystoupení při předávání certifikátů Cambridge english

Vystoupily děti ze 4.A s p. uč. Jitkou Pletichovou.

Přehrát video