Novým právníkem města Žatce bude lounský politik

Veronika Salášková 2011-07-30 00:11:00

Žatec – Město Žatec už zná jméno svého nového právníka. Bude jím advokát z Loun Jan Růžek, který je také lounským zastupitelem a radním. Jeho nabídku hodnotící komise a následně rada vyhodnotily jako celkově nejvýhodnější ze tří podaných nabídek.

„Samotná smlouva o Poskytování externích právních služeb s tímto právníkem ještě není podepsána. Termín podpisu je zatím naplánován maximálně do konce příštího týdne. Právník začne pro město pracovat ihned po podpisu smlouvy. Výběrovými kriterii byla z 50% nabídková cena, z 25% celková výhodnost smlouvy a z 25% maximální počet dní nezastupitelnosti v kalendářním roce,“ vysvětlil místostarosta Jan Novotný.
Advokátní kanceláři s Janem Křivánkem vybralo minulé vedení města, město zastupovala od prosince roku 2008 do současnosti, advokát Křivánek už od roku 2006. Ani jedna z těchto smluv nebyla uzavřená na základě výběrového řízení. Nové vedení města dalo letos advokátní kanceláři výpověď. Podle dřívějšího vyjádření místostarosty Novotného byl jejím důvodem záměr Rady města získat ve výběrovém řízení na základě aktuálních nabídek co nejvýhodnější nabídku právních služeb pro město. Ty například v loňském roce vyšly Žatec na statisíce korun.
Náplní práce zvoleného kandidáta bude mimo jiné například právní poradenství v oblasti občanského, obchodního a pracovněprávního práva a v oborech správního práva, které souvisí s činností města, příprava a kontrola smluv a jejich vypracování, právní poradenství při uzavírání smluv a vypracovaní stanovisek, rozborů, komentářů a jiných listin ve vztahu k právům a oprávněným zájmům města, právní pomoc při vymáhání pohledávek, poplatků, pokut. Také bude město zastupovat před soudy, rozhodci, orgány veřejné správy a před jinými orgány, včetně právních služeb ve fázi, která předchází zahájení řízení před těmito orgány.

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚČETNÍ

Hledáme ÚČETNÍ na HPP. Firma dřevovýroby v Radonicích. Nástup možný dle dohody.
Tel.: 602 286 791


KUCHAŘ/KA

Kamarád - LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na občasnou výpomoc. Jedna se o zařízení s celoročním provozem. Vhodné pro důchodce. Spěchá.
Tel.: 725 530 819


ZÁKAZNICKÁ PODPORA VE FIRMĚ NA TVORBU WEBŮ

Společnost Galileo Corporation s.r.o., která se již 18 let, specializuje na tvorbu webů obcí, měst a příspěvkových organizací hledá nohého kolegu pro rozšíření zákaznické podpory v Chomutově. Požadujeme základní znalost HTML, CSS, schopnost analyzovat požadavky a najít optimální řešení. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Tel.: 603 591 244
E-mail: job@igalileo.cz


ÚČETNÍ, LABORANTKA

LABORATOŘ POSTOLOPRTY s.r.o. hledá ÚČETNÍ s praxí na HPP. Dále LABORANTKU/TA a manuálně zručnou POMOCNOU PRACOVNICI do laboratoře, min. SŠ vzdělání.
Tel.: 775 225 064

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video