Novým právníkem města Žatce bude lounský politik

Veronika Salášková 2011-07-30 00:11:00

Žatec – Město Žatec už zná jméno svého nového právníka. Bude jím advokát z Loun Jan Růžek, který je také lounským zastupitelem a radním. Jeho nabídku hodnotící komise a následně rada vyhodnotily jako celkově nejvýhodnější ze tří podaných nabídek.

„Samotná smlouva o Poskytování externích právních služeb s tímto právníkem ještě není podepsána. Termín podpisu je zatím naplánován maximálně do konce příštího týdne. Právník začne pro město pracovat ihned po podpisu smlouvy. Výběrovými kriterii byla z 50% nabídková cena, z 25% celková výhodnost smlouvy a z 25% maximální počet dní nezastupitelnosti v kalendářním roce,“ vysvětlil místostarosta Jan Novotný.
Advokátní kanceláři s Janem Křivánkem vybralo minulé vedení města, město zastupovala od prosince roku 2008 do současnosti, advokát Křivánek už od roku 2006. Ani jedna z těchto smluv nebyla uzavřená na základě výběrového řízení. Nové vedení města dalo letos advokátní kanceláři výpověď. Podle dřívějšího vyjádření místostarosty Novotného byl jejím důvodem záměr Rady města získat ve výběrovém řízení na základě aktuálních nabídek co nejvýhodnější nabídku právních služeb pro město. Ty například v loňském roce vyšly Žatec na statisíce korun.
Náplní práce zvoleného kandidáta bude mimo jiné například právní poradenství v oblasti občanského, obchodního a pracovněprávního práva a v oborech správního práva, které souvisí s činností města, příprava a kontrola smluv a jejich vypracování, právní poradenství při uzavírání smluv a vypracovaní stanovisek, rozborů, komentářů a jiných listin ve vztahu k právům a oprávněným zájmům města, právní pomoc při vymáhání pohledávek, poplatků, pokut. Také bude město zastupovat před soudy, rozhodci, orgány veřejné správy a před jinými orgány, včetně právních služeb ve fázi, která předchází zahájení řízení před těmito orgány.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video