Policie bude řešit podvod s vyúčtováním. Kontrolní výbor zjistil, že v potravinách se poháry neprodávají

Pavel Macák 2014-03-27 01:36:00

Postoloprty – Potlesk od zastupitelů „na otevřené scéně“ sklidila na jednání městského zastupitelstva v Postoloprtech předminulou středu městská policie. Při projednávání její výroční zpráva za loňský rok vystoupil zastupitel Miloš Fišer, který coby lékař, pochválil součinnost strážníků s rychlou zdravotnickou záchrannou službou.

Zastupitelé také projednávali zprávu kontrolního výboru o výsledcích kontrol plnění usnesení ze zasedání městského zastupitelstva a rady města, vyřizování stížností a dodržování pravidel rady města při vyřizování stížností. Všechny tyto kontrolní úkoly, které výbor uskutečnil, proběhly bez negativních zjištění. Ne tak tomu bylo při kontrole využívání, respektive vyúčtování příspěvků města v roce 2013 sportovním a společenským organizacím.
„Zde kontrolní výbor v čele s Hanou Elsnicovou zjistil určité nesrovnalosti ve vyúčtování příspěvku ve výši deseti tisíc korun, který jsme poskytli Šipkovému klubu Postoloprty. Usnesením městského zastupitelstva bylo proto uloženo místostarostovi Miroslavu Solarovi, aby podal podnět na Policii ČR pro podezření z podvodu při vyúčtování příspěvku Šipkovému klubu Postoloprty a vyúčtování akce Vánoční setkání s koledou,“ uvedl starosta Václav Ibl.
Nám se podařilo zjistit, že kontrolní výbor měl určité pochyby o pravosti předložených dokladů pro vyúčtování, a proto jeho členové navštívili prodejnu smíšeného zboží v Břvanech, kde byl paragon s razítkem na nákup pohárů pro vítěze vystaven. „To je nesmysl, nikomu jsme takový paragon nevystavovala a nevím, jak by se mohlo razítko mé prodejny na takovém dokladu objevit. V obchodě prodávám pouze potraviny,“ uvedla na náš dotaz majitelka obchodu Blanka Urbanová a současně potvrdila, že stejnou informaci poskytla i kontrolnímu výboru.
Kde vzal Šipkový klub Postoloprty zmíněný doklad, bude muset nyní vyšetřit policie. Skutečností je, že příspěvek od města v plné výši byl z jeho strany do městské kasy vrácen. Podle předsedy klubu Romana Hrubeše proto, že vyúčtování části peněz bylo provedeno městu po termínu. Na údajném podvodném jednání s dokladem to ovšem nic nemění.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video