Letos asi naposledy budou praskat školky ve švech

Pavel Macák 2014-05-02 01:08:00

Louny, Postoloprty – Předposlední dubnovou středu se v devíti mateřských školách v Lounech konal zápis předškolních dětí pro následující školní rok. Volných míst v těchto zařízeních bude zhruba dvě stě. Vloni nastoupilo do mateřských škol 193 dětí. Do lounských mateřských škol může nyní docházet celkem 757 dětí, z toho jednasedmdesát jich navštěvuje Soukromou mateřskou školu Mateřinka.

V Postoloprtech se zápis do čtyřtřídní mateřinky s kapacitou 110 dětí uskutečnil již před několika dny. „Nyní řešíme společně s ředitelkou Petrou Coufalovou menší problém. K zápisu totiž přišlo celkem 47 rodičů s dětmi, přičemž umístit lze od nového školného roku pouze pětatřicet dětí. Některé z těch, které se k zápisu dostavily, jsou mladší tří let a na umístění si budou muset ještě počkat, ale stejně musíme řešit osm dětí. Na jednání jsme proto pozvali rodiče těch dětí, které by měly nastoupit příští rok do první třídy, a navrhli jsme jim umístění do předškolní třídy, kterou máme zřízenu při základní škole. Ze šesti rodičů, kteří se dostavili, čtyři souhlasili a zbývající se zatím rozhodují,“ uvedl místostarosta Miroslav Solar.
Umístění dětí do přípravné třídy není v postoloprtech nic neobvyklého. Rodiče přivedou předškoláka ráno do školní družiny, od osmi do dvanácti hodin probíhá výuka formou her a po obědě mohou děti zůstávat v družině. „Udělali jsme si demografický průzkum a zjistili jsme, že již jen letošní rok je, co do počtu dětí, problematičtější. Již příští rok se počet tříletých, které by mohly k zápisu přijít, se podstatně sníží a obávám se, že v následujících letech bude školka jen málo vytížená,“ dodal Solar.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video