Letos asi naposledy budou praskat školky ve švech

Pavel Macák 2014-05-02 01:08:00

Louny, Postoloprty – Předposlední dubnovou středu se v devíti mateřských školách v Lounech konal zápis předškolních dětí pro následující školní rok. Volných míst v těchto zařízeních bude zhruba dvě stě. Vloni nastoupilo do mateřských škol 193 dětí. Do lounských mateřských škol může nyní docházet celkem 757 dětí, z toho jednasedmdesát jich navštěvuje Soukromou mateřskou školu Mateřinka.

V Postoloprtech se zápis do čtyřtřídní mateřinky s kapacitou 110 dětí uskutečnil již před několika dny. „Nyní řešíme společně s ředitelkou Petrou Coufalovou menší problém. K zápisu totiž přišlo celkem 47 rodičů s dětmi, přičemž umístit lze od nového školného roku pouze pětatřicet dětí. Některé z těch, které se k zápisu dostavily, jsou mladší tří let a na umístění si budou muset ještě počkat, ale stejně musíme řešit osm dětí. Na jednání jsme proto pozvali rodiče těch dětí, které by měly nastoupit příští rok do první třídy, a navrhli jsme jim umístění do předškolní třídy, kterou máme zřízenu při základní škole. Ze šesti rodičů, kteří se dostavili, čtyři souhlasili a zbývající se zatím rozhodují,“ uvedl místostarosta Miroslav Solar.
Umístění dětí do přípravné třídy není v postoloprtech nic neobvyklého. Rodiče přivedou předškoláka ráno do školní družiny, od osmi do dvanácti hodin probíhá výuka formou her a po obědě mohou děti zůstávat v družině. „Udělali jsme si demografický průzkum a zjistili jsme, že již jen letošní rok je, co do počtu dětí, problematičtější. Již příští rok se počet tříletých, které by mohly k zápisu přijít, se podstatně sníží a obávám se, že v následujících letech bude školka jen málo vytížená,“ dodal Solar.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ A MATRIKÁŘ/MATRIKÁŘKA OBCE HŘIVICE

Starosta obce Hřivice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce SAMOSTATNÉ/HO ÚČETNÍ/HO A MATRIKÁŘKY/MATRIKÁŘE OBCE HŘIVICE s předpokladem trvalého pracovního poměru na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu www.hrivice.cz. Pro více informací kontaktujte starostu obce na uvedeném telefonu nebo e-mailu.
Tel.: 606 686 797
WWW: https://www.hrivice.cz/obecni-urad/uredni-deska/vyberove-rizeni-na-obsazeni-funkce-samostatne-ucetni-a-matrikarky-14413.html?ftr
E-mail: starosta@hrivice.cz


VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT

SOCIÁLNÍ SLUŽBY CHOMUTOV (Písečná 5030, 430 04 Chomutov) nabízí volné pracovní místo VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT NA DOMOVĚ PRO SENIORY PÍSEČNÁ NEBO NA DOMOVĚ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM PÍSEČNÁ. Požadavky: SŠ zdravotnické vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání - obor všeobecná sestra, praxe výtána, ale vhodné i pro absolventy, znalost práce na PC. Nástup možný ihned.
Kontakt: Ing. Pavlína Dvořáková
Tel.: 728 842 114
E-mail: dvorakova@soschomutov.cz


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video