Louny poskytují „záchranný padák“ krachujícím firmám?

Pavel Macák 2014-07-30 12:10:00

Louny – Jako v Kocourkově jsem si připadal na tiskové konferenci k závěrům jednání městské rady v Lounech minulý pátek. Jedním z bodů, které rada, zasedající 21. července, jednomyslně schválila v usnesení 188/2014 Zápis z jednání kulturní komise RM č. 5/2014, bylo „využití finančních prostředků ve výši 6050 Kč z prostředků kulturního fondu na propagaci osobnosti a díla významného lounského rodáka a čestného občana Loun, Kamila Linharta, formou zveřejnění článků v týdeníku Svobodný Hlas“. Kdo takovýto finanční šlendrián a mrhání veřejnými finančními prostředky navrhl a radě předložil ke schválení? Kulturní komise to zcela jistě nebyla! Na jejím jednání 24. června tento bod nebyl ani v programu a vůbec se o něm nejednalo. Jak se tedy mohlo stát, že bez vědomí členů komise se najednou z kulturního fondu (čtenáři, chápej také z městských veřejných prostředků) poskytlo šest tisíc soukromé firmě, která nedávno slovy majitelky veřejně oznámila, že bude z finančních důvodů muset vydávání tohoto týdeníku ukončit?

Poskytuje snad vedení města „záchranný padák“ všem krachujícím firmám? Jestli ano, pak doporučuji všem soukromníkům, aby se obrátili s prosíkem na radní naší Perly nad Ohří, a ti jim určitě blahosklonně vytrhnou trn z paty.
Nevím, proč si vedení města vybralo pro placenou propagaci svého čestného občana právě okresní týdeník Svobodný Hlas, který týdně prodá „ušmudlaných“ dva tisíce výtisků, když ve stejném teritoriu a nyní i v okrese Chomutov vydává naše vydavatelství Ohře Media čtvery regionální noviny s prodejem pětkrát větším a zmíněné články o Kamilu Linhartovi bychom městu vydali za podstatně nižší cenu.
Po roce 1990, kdy se v okrese Louny objevila řada soukromých novin, neměly všechny stejnou startovací čáru. Všechny začínaly od nuly a své místo na slunci si musely vybudovat, jen Svobodný Hlas, který se přerodil ze zaběhnutého Hlasu s nákladem kolem deseti tisíc výtisků, měl viditelnou výhodu ve čtenářské základně. Že dnes krachuje, rozhodně není vinou doby. Majitelka nyní prohlásila, že na základě jejího „rozlučovacího“ článku se jí ozvali čtenáři a sponzoři a Svobodný Hlas bude zatím dál vycházet. Inu, proč ne, přeji mu to, vždyť už je na trhu třiadvacet let a před tím tady byl Hlas od roku 1961. Ale proč mezi záchranářskými sponzory má být město Louny hospodařící s veřejnými prostředky, to jaksi nechápu. Pokud radním opravdu na existenci novin záleží, usnesení zruší a peníze dají z vlastní kapsy. Naše vydavatelství, které mimochodem v pátek 25. července zaplatilo na dani z přidané hodnoty skoro 140 tisíc korun, totiž odmítá neschopné a krachující firmy z odvedených daní platit. I proto vážně zvažuji podání trestního oznámení na radu města, která tento „sponzorský“ dar pro soukromou firmu z městské kasy schválila. Pavel Macák

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ A MATRIKÁŘ/MATRIKÁŘKA OBCE HŘIVICE

Starosta obce Hřivice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce SAMOSTATNÉ/HO ÚČETNÍ/HO A MATRIKÁŘKY/MATRIKÁŘE OBCE HŘIVICE s předpokladem trvalého pracovního poměru na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu www.hrivice.cz. Pro více informací kontaktujte starostu obce na uvedeném telefonu nebo e-mailu.
Tel.: 606 686 797
WWW: https://www.hrivice.cz/obecni-urad/uredni-deska/vyberove-rizeni-na-obsazeni-funkce-samostatne-ucetni-a-matrikarky-14413.html?ftr
E-mail: starosta@hrivice.cz


VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT

SOCIÁLNÍ SLUŽBY CHOMUTOV (Písečná 5030, 430 04 Chomutov) nabízí volné pracovní místo VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT NA DOMOVĚ PRO SENIORY PÍSEČNÁ NEBO NA DOMOVĚ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM PÍSEČNÁ. Požadavky: SŠ zdravotnické vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání - obor všeobecná sestra, praxe výtána, ale vhodné i pro absolventy, znalost práce na PC. Nástup možný ihned.
Kontakt: Ing. Pavlína Dvořáková
Tel.: 728 842 114
E-mail: dvorakova@soschomutov.cz


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video