Čapí rodinka se usídlila na komíně školy

Redakce 2011-08-19 00:12:00

Lenešice –  Předjaří letošního roku připravilo pro mnohé znamenité překvapení. Do Lenešic, kde se jinak nic moc neděje, zavítali čápi, jedná se o ojedinělou návštěvu, která trvá dosud. Nejdříve se objevil pan čáp, obhlížel několik dní terén, vybral místo k hnízdění a už tu byla paní čápová. Společně pak několik dní kroužili nad obcí a jejich svatební lety ve značné výšce korunovali společnou výstavbou hnízda. A to byl kámen budoucího úrazu, bez ohledu na následky, si čápi vybrali k budování svého bydliště komín od kotelny Základní školy I. stupně. Během jara a začátkem léta se čápi rozhodli, hnízdo dostavěli a v současné době vychovávají dvě mláďata, takže se jim na komíně zalíbilo.

Otec čáp se vzorně stará o potravu pro potomstvo, tu si zaletí na blízký rybník, nebo do nedaleké pískovny. Matka čápová se stará o pořádek kolem hnízda. Celá rodinka vzdoruje rozmarům počasí bez zjevných potíží. Vnímavější občané a není jich málo, se těší na moment, kdy mladí čápi poprvé vyletí z hnízda. Držme čapím rodičům palce, ať zdárně dochovají potomstvo, neboť hnízdo na komíně, kde se začne topit má nejistou budoucnost. Věřme, že kompetentní osoby ve vedení školy, obce a životního prostředí učiní zásadní rozhodnutí s cílem zachránit čapí hnízdo i pro budoucí roky.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK

IZOPOL Dvořák (Vroutecká 989, 441 01 Podbořany) přijme kolegy na pozici SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK. Docházkové a věrnostní bonusy, dodatková dovolená, stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a další benefity. Schůzku si domluvte na uvedeném telefonu.
Tel.: 702 049 593.


UKLÍZEČKA

Úklidová firma přijme pracovnici na DPP nebo HPP na pozici uklízečka. Možno i s ID.
Tel.: 775 142 443


PANÍ NA ÚKLID

Hledám paní na úklid domácnosti v Čeradicích. Ostatní dle domluvy.
Tel.: 603 888 898


MECHANIK - ELEKTRONIK

Náborový příspěvek 30 tisíc! ZF Electronics Klášterec přijme MECHANIKA/ČKU - ELEKTRONIKA/ČKU. Atraktivní platové ohodnocení.
Tel.: 704 849 720
E-mail: nikola.strnadova@zf.com

Poslední videa

2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video
Zahájení výstavy v Galerii U Radnice v Žatci

6. 11. 2021 před 16. hodinou... Hudební podkres Otokar Löbl, následovala vernisáž výstavy obrazů Kristiny Folprechtové a vitráží Jitky a Richarda Kantových z Lubence. Výstava potrvá do 15. ledna 2022

Přehrát video