Žatec bude mít dva místostarosty

Veronika Salášková 2015-01-27 14:21:00

Žatec – K dohodě, zdá se, dospěly na konci minulého týdne týmy vyjednávačů za nové uspořádání žatecké radnice. Počet radních by se měl opět navýšit na sedm, jako tomu bylo v předchozích letech. Čtyři místa z nich včetně starostky a místostarosty obsadí zástupci pravicových uskupení. Tři místa v radě připadnou levici, jedním z nich bude nově vytvořený post druhého místostarosty. Navržen je na něj komunista Karel Krčmárik.

Na mimořádném jednání zastupitelstva ve čtvrtek 15. ledna došlo k odvolání starosty Aleše Jelínka, místostarosty Miroslava Jana Šramoty a radních Tomáše Petříčka, Jany Novákové a Karla Krčmárika. Umožnil to hlas komunisty Milana Pipala, který se přidal k deseti zastupitelům z Volby pro město, Unie pro sport a zdraví a SNK – ED. Po více než dvouhodinovém vyjednávání zástupců všech zvolených uskupení za zavřenými dveřmi byla do funkce starostky zvolena Zdeňka Hamousová (Volba pro město), která město vedla po předchozí čtyři roky. Místostarostou se stal Jaroslav Špička rovněž z Volby pro město. Další členové rady již na jednání zastupitelstva zvoleni nebyli. V úterý 20. ledna se proto uskutečnila schůzka zástupců stran, kteří se měli pokusit najít shodu pro složení městské rady. Napoprvé k ní ovšem nedošli, setkání se proto ve čtvrtek 22. ledna opakovalo. „Na dalším jednání ve čtvrtek jsme se domluvili. Vzájemně budeme respektovat konkrétní osoby navrhované stranami či uskupeními, rada by měla být sedmičlenná,“ popsala dohodu starostka Zdeňka Hamousová. Levice čili strany ČSSD a KSČM v ní budou mít tři místa, na něž si samy navrhnou své radní. Jedno z nich bude patřit neuvolněnému místostarostovi, jehož post bude nově vytvořen. Navrženým na tuto funkci je Karel Krčmárik (KSČM).

Více informací se dočtete v novém vydání Žateckých novin, které vyšlo dnes 27. ledna

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video