Žatec bude mít dva místostarosty

Veronika Salášková 2015-01-27 14:21:00

Žatec – K dohodě, zdá se, dospěly na konci minulého týdne týmy vyjednávačů za nové uspořádání žatecké radnice. Počet radních by se měl opět navýšit na sedm, jako tomu bylo v předchozích letech. Čtyři místa z nich včetně starostky a místostarosty obsadí zástupci pravicových uskupení. Tři místa v radě připadnou levici, jedním z nich bude nově vytvořený post druhého místostarosty. Navržen je na něj komunista Karel Krčmárik.

Na mimořádném jednání zastupitelstva ve čtvrtek 15. ledna došlo k odvolání starosty Aleše Jelínka, místostarosty Miroslava Jana Šramoty a radních Tomáše Petříčka, Jany Novákové a Karla Krčmárika. Umožnil to hlas komunisty Milana Pipala, který se přidal k deseti zastupitelům z Volby pro město, Unie pro sport a zdraví a SNK – ED. Po více než dvouhodinovém vyjednávání zástupců všech zvolených uskupení za zavřenými dveřmi byla do funkce starostky zvolena Zdeňka Hamousová (Volba pro město), která město vedla po předchozí čtyři roky. Místostarostou se stal Jaroslav Špička rovněž z Volby pro město. Další členové rady již na jednání zastupitelstva zvoleni nebyli. V úterý 20. ledna se proto uskutečnila schůzka zástupců stran, kteří se měli pokusit najít shodu pro složení městské rady. Napoprvé k ní ovšem nedošli, setkání se proto ve čtvrtek 22. ledna opakovalo. „Na dalším jednání ve čtvrtek jsme se domluvili. Vzájemně budeme respektovat konkrétní osoby navrhované stranami či uskupeními, rada by měla být sedmičlenná,“ popsala dohodu starostka Zdeňka Hamousová. Levice čili strany ČSSD a KSČM v ní budou mít tři místa, na něž si samy navrhnou své radní. Jedno z nich bude patřit neuvolněnému místostarostovi, jehož post bude nově vytvořen. Navrženým na tuto funkci je Karel Krčmárik (KSČM).

Více informací se dočtete v novém vydání Žateckých novin, které vyšlo dnes 27. ledna

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video