Žatec bude mít dva místostarosty

Veronika Salášková 2015-01-27 14:21:00

Žatec – K dohodě, zdá se, dospěly na konci minulého týdne týmy vyjednávačů za nové uspořádání žatecké radnice. Počet radních by se měl opět navýšit na sedm, jako tomu bylo v předchozích letech. Čtyři místa z nich včetně starostky a místostarosty obsadí zástupci pravicových uskupení. Tři místa v radě připadnou levici, jedním z nich bude nově vytvořený post druhého místostarosty. Navržen je na něj komunista Karel Krčmárik.

Na mimořádném jednání zastupitelstva ve čtvrtek 15. ledna došlo k odvolání starosty Aleše Jelínka, místostarosty Miroslava Jana Šramoty a radních Tomáše Petříčka, Jany Novákové a Karla Krčmárika. Umožnil to hlas komunisty Milana Pipala, který se přidal k deseti zastupitelům z Volby pro město, Unie pro sport a zdraví a SNK – ED. Po více než dvouhodinovém vyjednávání zástupců všech zvolených uskupení za zavřenými dveřmi byla do funkce starostky zvolena Zdeňka Hamousová (Volba pro město), která město vedla po předchozí čtyři roky. Místostarostou se stal Jaroslav Špička rovněž z Volby pro město. Další členové rady již na jednání zastupitelstva zvoleni nebyli. V úterý 20. ledna se proto uskutečnila schůzka zástupců stran, kteří se měli pokusit najít shodu pro složení městské rady. Napoprvé k ní ovšem nedošli, setkání se proto ve čtvrtek 22. ledna opakovalo. „Na dalším jednání ve čtvrtek jsme se domluvili. Vzájemně budeme respektovat konkrétní osoby navrhované stranami či uskupeními, rada by měla být sedmičlenná,“ popsala dohodu starostka Zdeňka Hamousová. Levice čili strany ČSSD a KSČM v ní budou mít tři místa, na něž si samy navrhnou své radní. Jedno z nich bude patřit neuvolněnému místostarostovi, jehož post bude nově vytvořen. Navrženým na tuto funkci je Karel Krčmárik (KSČM).

Více informací se dočtete v novém vydání Žateckých novin, které vyšlo dnes 27. ledna

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video