Stačí se dívat a pozorně naslouchat: Prozrazuje Ivana Žáčková, odkud čerpá inspiraci

Iveta Drlíková 2015-03-18 12:44:00

Ivana Žáčková vydala začátkem března vlastním nákladem již šestou publikaci. Po předloňské básnické sbírce přichází tato žatecká rodačka, žijící v Libočanech, s další, již čtvrtou povídkovou knihou nazvanou opět „Proč ne?".

Na ploše třiceti textů, které čtenářům ve zbrusu novém titulu nabízí, se dotýká i vážnějších témat. V knize ale nechybí ani odlehčené kousky a v neposlední řadě i příběhy, v nichž zachycuje humorné situace, které zažila sama na vlastní kůži nebo její rodina. „Celý loňský rok byl pro mne velmi inspirující. Měla jsem tak opravdu z čeho vybírat," sdělila nám autorka, kterou moc těší, že novinku stihla vydat v měsíci, jež je knihám zaslíbený. „Oproti předchozím třem povídkovým knihám, je tato o trochu více nasáklá „člověčinou”.  Takovou tou syrovou, která je v každém z nás… Kam až jsem schopni zajít, pokud nám o něco jde? Anebo naopak, kam až my sami dovolíme, abychom byli zahnáni? Co všechno v sobě dokážeme skrývat, co naopak hrdě ukazujeme navenek,“ přibližuje nadšená literátka témata, která se vinou téměř celou knihou. Nové dílko si mohou čtenáři zapůjčit v městské knihovně, jež nabízí všechny předchozí publikace Ivany Žáčkové.  „Jsem ráda, že si moje knihy lidé půjčují. Dokonce i básnická sbírka si našla svého čtenáře, tak doufám, že se moji příznivci na novinku těší," říká s úsměvem.
Psaní je pro Žáčkovou velkým koníčkem, kterému neváhá věnovat volný čas i vlastní finance. Jak sama říká, píše především z velkého přetlaku myšlenek, které posílá skrze své knihy dál. Také inspirace je podle ní všude habaděj, stačí se opravdu jen pozorně dívat a naslouchat. Své postřehy přenáší na papír také prostřednictvím našich novin, do kterých již téměř dva roky přispívá svými sloupky. Dva roky je také členkou Klubu severočeských spisovatelů, který dvě její povídky zařadil do svého almanachu.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video