Memoriál K.R - pozvánka

Redakce 2015-04-30 15:42:00

LOUNY – V sobotu 2. května 2015 se v Lounech uskuteční po Jarním běhu druhá nejstarší sportovní akce ve městě. Na tradiční Memoriál Karla Raise se sjedou běžci a vozíčkáři ze všech koutů Česka, ale i Evropy. A i tentokrát to vypadá, že největší zájem ze zahraničí bude z Holandska a Slovenska.

Tento závod má mezi sportovci vynikající pověst a letošního roku se koná již 26. ročník silničního běhu, 23. ročník  závodu vozíčkářů a 6. ročník štafetového běhu 5×3 kilometry, to vše na trase Počerady – Louny 15 km. Po loňské úspěšné premiéře se uskuteční na stejné trati také 2. ročník závodu na kolečkových bruslích (in line skate) – muži a junioři –18 let a starší, ženy a juniorky –18 let a starší, dorostenci a starší žáci – do 17-ti let a dorostenky a starší žákyně – do 17-ti let.
Velkou popularitu si získává také štafetový běh pětičlenných družstev na 15 kilometrů (jeden úsek cca 3 km). Jde o družstva firemních, školních, sportovních,   rodinných či zájmových kolektivů i kolektivů ústavů sociální péče, bez   rozdílu věku, pohlaví, zdravotních či duševních hendikepů. V týmech mohou   vedle sebe startovat ženy i muži, děvčata i chlapci, děti, rodiče či   prarodiče či žáci a jejich učitelé. Každé družstvo musí mít vlastní jednotný   sportovní dres.
Součástí  Memoriálu  Karla  Raise  bude  již  tradičně Lidový  běh  s Mizunem pro  radost z pohybu a Dětský den. Start je před hlavním pavilonem v 10.45 hodin a trať je vedena po cestách výstaviště, bez výrazných převýšení. Sportovci s postižením a jejich doprovod absolvují vzdálenost 1 100 m (jedno kolo), ostatní běžci vzdálenost 2 200 m (dvě kola). Programem Dětského dne budou soutěže dětské atletiky pro nejmenší a mnoho dalších soutěží a dovednostních her, které připravili trenéři atletické přípravky ASK Elna Počerady a organizátoři z Městské knihovny Louny. Program je určen pro děti od 2 do 15 let. Probíhat bude od 8.45 do 14.00 hodin před hlavním pavilonem. Děti budou za své výkony a znalosti odměňovány drobnými dárky, které věnuje pořadatel a ostatní partneři Memoriálu Karla Raise 2014. Novinkou letošního roku je Mistrovství Loun ve cvrnkání kuliček. To se uskuteční od 9,30 v areálu baseballových hřišť u pavilonu B. Toto mistrovství organizačně zajišťuje Unie pro sport a zdraví Louny. Nebude chybět ani stánek Městské knihovny v Lounech a od 16. hodin se v kostele církve čs. husitské uskuteční charitativní koncert na podporu zdravotně postižených v Lounech.
Snahou organizátorů je opět vytvořit příjemnou atmosféru sportovně – společenské akce, která sbližuje všechny lidi bez rozdílu věku, zdravotních či duševních sil. A tak nashledanou v sobotu 2. května v Masarykových sadech v Lounech.

 

Ladislav Bába

 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Chomutvo, Kadaň, Klášterec - pomocná síla, pokladní, výdejčí obědů

Pro osoby s částečným zdravotním omezením nabízí v Chomutvě, Kadani a Klášterci firma Veřejné stravování CZ pozice POMOCNÁ SÍLA, POKLADNÍ A VÝDEJČÍ OBĚDŮ.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


Žatec, řidič kamionové dopravy.

Hledáme řidiče kamionové dopravy na pravidelnou práci. Denní návraty, po-pá, odjezdy ze Žatce.
Kontakt: Denisa Nakládalová
Tel.: 770 166 685
E-mail: nakladalova@multitrans.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz

Poslední videa

Městské hodiny na věži kostela v Podbořanech jsou opravené

Postaral se o to hodinář Miloš Flossmann.

Přehrát video
Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video