Na ubytovně je celkem klid

Pavel Macák 2011-05-08 01:00:00

Podbořany – Na ubytovně Barborka v Podbořanech je podle předložené zprávy podbořanským zastupitelům, kteří se sešli na jednání minulou středu, v celku klid. Zatím co kapacita ubytovny dovoluje majiteli ubytovat až 72 osob, v měsíci březnu zde bylo hlášeno k trvalému pobytu pouze 24 osob, z toho sedm cizinců. Vloni řešila přestupková komise celkem tři přestupky obyvatel této ubytovny. 

Jeden se týkal občanského soužití, kdy se slovně a fyzicky napadli nájemníci ubytovny, další přestupek spočíval v drobných krádežích na zahrádkách a třetí byl proti veřejnému pořádku, kdy jeden z obyvatel ubytovny pod vlivem alkoholu rušil noční klid. Zpráva dále konstatovala, že na ubytovně je vcelku velká migrace osob.
Co se týče celkové bezpečnostní situace ve městě ze statistických výstupů policie vyplývá, že od 1. 1. do 31. 3. bylo ve služebním obvodě OOP Podbořany zjištěno celkem 93 trestných činů, což je množství, které v loňském roce bylo za půl roku. Objasněnost trestných činů za toto období je pouze 36,45%.  Majetkových tr. činů bylo zjištěno 59, krádeží vloupáním bylo 38, což je dokonce více jak za loňský celý půlrok. „Jedná se o neuzavřenou statistiku, čísla jsou zavádějící, protože je několik pachatelů rozpracovaných dosud jim nebylo sděleno podezření a z tohoto důvodu nejsou dosud ve statistice vykázáni,“ objasnil zástupce vedoucí oddělení Otakar Vild.
Na úseku přestupků bylo šetřeno celkem 157 přestupkových spisů, objasněno bylo 119. Majetkových přestupků bylo celkem 58, objasněno bylo 27. V blokovém řízení bylo vyřízeno 65 přestupků v dopravě a 32 přestupků na úseku veřejného pořádku.  Od začátku roku byly zjištěny celkem 3 případy řízení pod vlivem alkoholu nebo návykových látek.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video