Veteráni si dali dostaveníčko ve Velké Černoci

Veronika Salášková 2011-09-22 00:00:00

Velká Černoc – Druhý ročník závodu vozidel veteránů Mattoni Engine Carlsbad se konal ve dnech 16. až 18. září. Trasa závodu nebyla jeho účastníkům, kteří startovali z Palachova náměstí v Praze, známá. Dostali pouze itinerář, v němž bylo značeno, po kolika metrech mají kam zahnout, jinak byl ale slepý, jména obcí v něm úplně chyběla. Stejně tak závodníci  nevěděli, kde na ně bude čekat kontrola. Jeden kontrolní bod byl ve Svojetíně a další tajný kontrolní bod na ně čekal schovaný ve Velké Černoci. Místní byli s organizátory akce domluveni předem a tak zřídili minulou sobotu již v 10 hodin stanoviště a spolu s místními diváky vyhlíželi, kdy přijedou první závodníci.

První se přihnal až okolo 12 hodiny a místní zklamal, protože si stanoviště zastrčeného v uličce u hospody vůbec nevšiml a vesnicí profrčel pryč. Další vozy už ale stanoviště našli a tak místní mohli dosyta obdivovat luxusní vozidla, která čekala v řadě na odbavení. Radek Holan jim dával razítka do jejich itinerářů a spolu s Danou Rampasovou jim na cestu podarovali pohoštění – medový řez a perníčky, které napekla. Poté už zakvílely gumy a vozy i s osádkou spěchaly dál. Cíl první etapy je čekal v Chyši, odkud se pak vydali do Karlových Varů. Celkem se závodů účastnilo 24 vozidel, na některých z nich místní mohli nechat oči jako například na Jaguaru XJ, Ferrari Testarossa, Mercedesu Benz 220 1963 či Pontiacu. Do závodu se u kontrolního bodu přimíchalo i několik dalších projíždějících vozidel. Ze všech nejefektnější start, včetně závodících vozidel, ale předvedl stříbrnozlatý Opel Kadet z roku 1990 s hlavou pitbula na zadním skle, který ukázal to pravé kvílení gum a závodní rozjezd.

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video