Návrh nominace je už v Paříži

Veronika Salášková 2016-11-05 01:01:00

Žatec – Návrh nominace na zápis Žatce na seznam světového dědictví UNESCO už je v Paříži. Doručilo ho tam české ministerstvo kultury. Jedná se zatím o jeho pracovní verzi. Město nyní čeká na připomínky k ní, aby je mohlo zapracovat a vytvořit konečnou – ostrou verzi.

Na dokumentaci pro nominaci se pořád ještě pracuje. „Prakticky jsme dokončili tzv. draftovou verzi – pracovní verzi naší nominace ještě bez ucelené grafiky. Tuto textovou část město prostřednictvím ministerstva kultury doručilo do Paříže k prvnímu čtení a posouzení,“ popsal místo-starosta Jaroslav Špička. Po polovině října by ji měly doplnit případné připomínky z Paříže. „Teď budeme čekat zhruba do 15. nebo 20. listopadu až nám z Paříže zpátky přijdou připomínky. Ty se budeme snažit co nejlépe zapracovat, aby vznikla už ne-pracovní – ostrá verze, která, pokud to posvětí ministerstvo kultury, půjde na konci ledna do Paříže a bude hodnocena odborníky,“ nastínil místostarosta další kroky. Pak by se Žatec ocitl pod drobnohledem posuzovatelů.  „V průběhu roku 2017, pokud tam ta naše ostrá verze bude ležet, bude probíhat hodnocení. Budou nás navštěvovat komisaři UNESCA, ICO-MOSU a budou si dělat průzkum ve mě-stě. Přijedou jak ohlášení, tak i bez ohlášení, mohou to být třeba komisaři v podobě turistů. Budou hodnotit naše město,“ řekl Špička. Na výsledný verdikt by si pak město chmele a piva počkalo až do června či července roku 2018. O zápis na prestižní seznam UNESCO se Žatec chce ucházet s industriálním chmelařským dědictvím. V případě úspěchu by na seznam byly zapsány celé lokality v městské památkové rezervaci a zóně, které jsou spjaty s chmelem a vařením piva – sklady a sušárny chmele, ale také např. bývalý Dreherův pivovar – nynější Frutu nedaleko západního nádraží. Celkem se jedná o více než 80 objektů.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video