Návrh nominace je už v Paříži

Veronika Salášková 2016-11-05 01:01:00

Žatec – Návrh nominace na zápis Žatce na seznam světového dědictví UNESCO už je v Paříži. Doručilo ho tam české ministerstvo kultury. Jedná se zatím o jeho pracovní verzi. Město nyní čeká na připomínky k ní, aby je mohlo zapracovat a vytvořit konečnou – ostrou verzi.

Na dokumentaci pro nominaci se pořád ještě pracuje. „Prakticky jsme dokončili tzv. draftovou verzi – pracovní verzi naší nominace ještě bez ucelené grafiky. Tuto textovou část město prostřednictvím ministerstva kultury doručilo do Paříže k prvnímu čtení a posouzení,“ popsal místo-starosta Jaroslav Špička. Po polovině října by ji měly doplnit případné připomínky z Paříže. „Teď budeme čekat zhruba do 15. nebo 20. listopadu až nám z Paříže zpátky přijdou připomínky. Ty se budeme snažit co nejlépe zapracovat, aby vznikla už ne-pracovní – ostrá verze, která, pokud to posvětí ministerstvo kultury, půjde na konci ledna do Paříže a bude hodnocena odborníky,“ nastínil místostarosta další kroky. Pak by se Žatec ocitl pod drobnohledem posuzovatelů.  „V průběhu roku 2017, pokud tam ta naše ostrá verze bude ležet, bude probíhat hodnocení. Budou nás navštěvovat komisaři UNESCA, ICO-MOSU a budou si dělat průzkum ve mě-stě. Přijedou jak ohlášení, tak i bez ohlášení, mohou to být třeba komisaři v podobě turistů. Budou hodnotit naše město,“ řekl Špička. Na výsledný verdikt by si pak město chmele a piva počkalo až do června či července roku 2018. O zápis na prestižní seznam UNESCO se Žatec chce ucházet s industriálním chmelařským dědictvím. V případě úspěchu by na seznam byly zapsány celé lokality v městské památkové rezervaci a zóně, které jsou spjaty s chmelem a vařením piva – sklady a sušárny chmele, ale také např. bývalý Dreherův pivovar – nynější Frutu nedaleko západního nádraží. Celkem se jedná o více než 80 objektů.

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video