Návrh nominace je už v Paříži

Veronika Salášková 2016-11-05 01:01:00

Žatec – Návrh nominace na zápis Žatce na seznam světového dědictví UNESCO už je v Paříži. Doručilo ho tam české ministerstvo kultury. Jedná se zatím o jeho pracovní verzi. Město nyní čeká na připomínky k ní, aby je mohlo zapracovat a vytvořit konečnou – ostrou verzi.

Na dokumentaci pro nominaci se pořád ještě pracuje. „Prakticky jsme dokončili tzv. draftovou verzi – pracovní verzi naší nominace ještě bez ucelené grafiky. Tuto textovou část město prostřednictvím ministerstva kultury doručilo do Paříže k prvnímu čtení a posouzení,“ popsal místo-starosta Jaroslav Špička. Po polovině října by ji měly doplnit případné připomínky z Paříže. „Teď budeme čekat zhruba do 15. nebo 20. listopadu až nám z Paříže zpátky přijdou připomínky. Ty se budeme snažit co nejlépe zapracovat, aby vznikla už ne-pracovní – ostrá verze, která, pokud to posvětí ministerstvo kultury, půjde na konci ledna do Paříže a bude hodnocena odborníky,“ nastínil místostarosta další kroky. Pak by se Žatec ocitl pod drobnohledem posuzovatelů.  „V průběhu roku 2017, pokud tam ta naše ostrá verze bude ležet, bude probíhat hodnocení. Budou nás navštěvovat komisaři UNESCA, ICO-MOSU a budou si dělat průzkum ve mě-stě. Přijedou jak ohlášení, tak i bez ohlášení, mohou to být třeba komisaři v podobě turistů. Budou hodnotit naše město,“ řekl Špička. Na výsledný verdikt by si pak město chmele a piva počkalo až do června či července roku 2018. O zápis na prestižní seznam UNESCO se Žatec chce ucházet s industriálním chmelařským dědictvím. V případě úspěchu by na seznam byly zapsány celé lokality v městské památkové rezervaci a zóně, které jsou spjaty s chmelem a vařením piva – sklady a sušárny chmele, ale také např. bývalý Dreherův pivovar – nynější Frutu nedaleko západního nádraží. Celkem se jedná o více než 80 objektů.

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video