Dočesná: Černá můra pro majitele nemovitostí v centru

Veronika Salášková 2011-09-28 00:00:00

Žatec – Na Dočesnou, slavnost chmele a piva, se každoročně těší velké množství lidí, jak ze Žatce a okolí, tak i cizinců. Na první zářijový pátek a sobotu, kdy se koná, tak mají program jasný – veselit se, ochutnávat a užívat si v centru města. Stejně na tom ale většinou nejsou majitelé domů a bytů v této oblasti. Řada z nich dokonce pravidelně každý rok během Dočesné odjíždí pryč z města, aby měli klid a mohli se vůbec vyspat, protože zábava jede dlouho do noci. Kromě hluku si lidé, kteří zde bydlí, museli zvyknout i na další věci. Například na to, že se jejich dům proměňuje každý rok ve veřejný záchodek, že jim ve vchodě posedává parta opilých mládežníků, kteří překáží ve vstupu. Letos navíc nějaký sprejer poničil fasádu u jednoho z domů.

V neděli ráno po Dočesné zjistili obyvatelé domu č.p. 765 na Hošťálkově náměstí, že jim fasádu posprejoval nějaký výtržník. Není to ale první škoda, kterou majitelé bytů v tomto vchodě zaznamenali. „Už před několika lety nám během Dočesné dvakrát strhali a zničili schránky na dopisy u vstupu do domu,“ sdělil jeden z obyvatel domu Josef S., který zde bydlí už padesát čtyři let. Podle jeho slov jsou také s mladými během Dočesné další problémy, řada z nich jim schválně překáží ve vstupu do domu, několikrát je i polili pivem a běžně dům používají jako veřejný záchodek a na chodníku po nich zůstávají hromádky. „To by ještě nebylo tak zlé, to jde spláchnout hadicí, na to už jsme si zvykli, horší je ale ta zničená fasáda, to se nám letos stalo poprvé,“ dodal. Sám zřejmě sprejera viděl a vyrušil. „Stalo se to ze soboty na neděli. Asi ve 2 hodiny v noci jsem se podíval z okna a uviděl někoho v červené bundě, jak sprejuje maringotku stojící před naším domem. Zabouchal jsem na okno. Lekl se a utekl. Teprve ráno jsme zjistili, že postříkal i dům,“ sdělil jeden z obyvatelů domu Josef S. Škodu na fasádě jim ale pojišťovna neproplatí. „Museli bychom ho prý při tom chytit,“ dodal Josef S., který se už s dalšími majiteli bytů pustil do čištění fasády ocelovými kartáči.
Situace se podle něj zhoršila přibližně před deseti lety, když začaly být do jejich ulice umísťovány střelnice místo houpaček. Střelnice sem přitáhly mládež, která využívá toho, že se za zadní stěnou maringotek může skrýt, nerušeně popíjet a tak v hloučcích posedává na obrubníku a ve vchodech domů. „Dokud tady byly jen houpačky, tak jsme měli klid. Teď tady vysedávají a řvou třeba do půl čtvrté do rána. Většině z těch opilých je tak třináct, čtrnáct let,“ dodal.
K tomuto incidentu se nám vyjádřil ředitel Městského divadla v Žatci, které Dočesnou pořádá, Martin Veselý, kterého jsme se zeptali, zda se během letošní Dočesné vyskytly i další podobné případy.
„Informaci ohledně poničení fasády domu na Hošťálkově náměstí dostávám až nyní od Vás, sám jsem velikost poničení ještě neviděl, podívám se tam, jak budu moci. O dalších incidentech nemám žádné zprávy, co se týká pomočených prostranství, víme o tom a Městská policie byla před Dočesnou na schůzce každoročně na tento problém upozorňována. Každý rok se přidávají další mobilní TOI TOI WC, v současné době jich je k dispozici 52. Každoročně řešíme konflikty s majiteli domů, že si nepřejí umísťování TOI TOI budek v blízkosti jejich domů, je to v podstatě neřešitelný problém, jediným řešením je objednat TOI TOI kontejnery (mobilní stavební buňky vybavené 5 kusy záchodových mís). Pořizovací náklady na jejich pronájem jsou přibližně o sto procent větší i z důvodu zajištění jeřábu a větší dopravy, musí být připojeny na elektrickou energii, odpad a přívod vody,“ sdělil Martin Veselý.
Náš další dotaz byl, zda je město proti takovýmto případům nějak pojištěné.
„Co se týká pojištění, tak jako organizátoři máme pojistku na zařízení a škody způsobené při použití těchto zařízení, dodavatelské firmy mají pojištění své techniky a škod způsobené jejich technikou. Nevím jak je přesně specifikovaná pojistná smlouva města, ale vím, že město v minulosti řešilo pojistnou událost s roztržením oblečení způsobené při sezení na lavičce,“ řekl ředitel Veselý.

Veronika Salášková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

BRIGÁDA - OBSLUHA RESTAURACE A BARU

DOBŘE PLACENÁ BRIGÁDA! RESTAURACE A BOWLING NOVÝ SVĚT (HUSOVA 2642, LOUNY). Přijmeme brigádníky na obsluhu restaurace a baru starší 18 let.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

Válcovny trub Chomutov, a.s. hledají zaměstnance do výroby na pozice: VRCHNÍ MISTR (plat individuálně), PROVOZNÍ TECHNIK ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), MONTÉR ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), JEŘÁBNÍK/JEŘÁBNICE (až 22 400Kč/měsíc), VALCÍŘ (až 26 800/měsíc), OBSLUHA STROJE (až 27 300Kč/měsíc), BRUSIČ - VYBRUŠOVÁNÍ VAD (až 24 300Kč/měsíc), ZÁMEČNÍK (až 32 900Kč/měsíc), OBRÁBĚČ (až 34 500Kč/měsíc). Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, vyučení v oboru pro pozice zámečník, obráběč. Dále nabízíme: bonusy za odpracované směny, dovolená navíc, příspěvek na penzijní připojištění, další benefity dle kolektivní smlouvy.
Tel.: 474 644 044
E-mail: charvatova.pavla@steel-holding.cz

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám pracovnici na úklid. Dlouhodobá brigáda. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Cvičení s Mirkou v tělocvičně 3. ZŠ Žatec ;-)

Pod záštitou Sever Žatec - ASPV probíhá v tělocvičně ZŠ 28. října v žateckém Podměstí cvičení dospělých - žen, dívek, mužů. Přidat se můžete i vy. Každé pondělí a čtvrtek od šesti do sedmi večer.

Přehrát video
Kouzlo světla

Vizualizace Dynamo

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 3+1 v Žatci, ulice Pražská, 3. poschodí s výtahem. Byt je v zatepleném domě, nová plastová okna a dveře. Tel.: 721 538 734.

PRONÁJEM

Dlouhodobě pronajmu byt 3+1 v Chomutově, Cihlářská ul., po rekonstr., nezař., nájem 11,5 tis. vč. Energií. 775356835.

Vzpomínky

Milánek Pihrt

Odešel jsi náhle, nikdo to nečekal, krutý osud nám Tě vzal, smutný domov a cestu na hřbitov zanechal. Dne 13. října tomu bylo 13 let, co nás navždy opustil náš milovaný syn, bratr a vnuk Milánek PIHRT. Stále s láskou vzpomínají rodiče, sestra a bratr s rodinami a babičky.

Renata Štysová

Dne 22. října uplyne 7 let, co nás navždy opustila paní Renata ŠTYSOVÁ ze Žatce. S láskou v srdci stále vzpomínají manžel Helmut, syn Pavel s manželkou a dcera Renata s rodinou.

Anton Kuzma

Dne 17. 10. 2019 uplyne 10 let, co navždy odešel pan Anton KUZMA ze Žatce. Stále vzpomínají synové Miroslav a Antonín s rodinami, dcery Dagmar, Libuše a Jaroslava s rodinami.