Psí spřežení uháněla jako na Klondiku

Jan Vnouček 2011-10-14 00:06:00

Vroutek – Chyběl jenom Bílý tesák. Ale možná ne, protože poznat ho mezi stovkami natěšených tažných psů  byl nadlidský úkol. Tak vypadal sobotní Vroutecký sprint neboli 3. ročník závodů psích spřežení, který se konal u vroutecké vodárny. Za studeného a větrného počasí se na  5 300 m dlouhou trať  vydalo ve 13  soutěžních kategoriích sto soutěžních čísel z celé republiky. Startující byli rozděleni na individuální a vícečlenná psí spřežení. Za samotnými psy jejich páníčci běželi, jeli na kole nebo na koloběžce. 

Tažné smečky byly rozděleny na základě počtu psů a plemen. Děti měly trať odstupňovanou podle věku a nakonec se za svými čtyřnohými tahouny rozeběhlo třiadvacet malých účastníků. Nejmladšímu bylo 2 a půl roku.
Nad uštěkaným závodním polem bděla ředitelka závodu Blanka Svobodová z Vroutku. Ukočírovat tolik lidí jí dávalo zabrat. „Je docela složité sladit přání všech,“ usmívala se statečně. Pro své povinnosti nemohla ani prohnat páreček svých českých horských psů a prestižní úkol svěřila svému manželovi Jaroslavovi. Ćas, aby fandila svým malým vnukům Vašíkovi a Honzíkovi, si ale udělala. Podbořansko dále zastupovali Jana a Václav Zetkovi z Petrohradu, podbořanský Roman Habásko, Monika Krohová ze Soběchleb a lubenecká Karolína Hadačová.
Vroutecký sprint je součástí tří podzimních závodů o Krušnohorský pohár. Finálová soutěž se jede tento víkend v Horách u Karlových Varů.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK

IZOPOL Dvořák (Vroutecká 989, 441 01 Podbořany) přijme kolegy na pozici SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK. Docházkové a věrnostní bonusy, dodatková dovolená, stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a další benefity. Schůzku si domluvte na uvedeném telefonu.
Tel.: 702 049 593.


UKLÍZEČKA

Úklidová firma přijme pracovnici na DPP nebo HPP na pozici uklízečka. Možno i s ID.
Tel.: 775 142 443


PANÍ NA ÚKLID

Hledám paní na úklid domácnosti v Čeradicích. Ostatní dle domluvy.
Tel.: 603 888 898


MECHANIK - ELEKTRONIK

Náborový příspěvek 30 tisíc! ZF Electronics Klášterec přijme MECHANIKA/ČKU - ELEKTRONIKA/ČKU. Atraktivní platové ohodnocení.
Tel.: 704 849 720
E-mail: nikola.strnadova@zf.com

Poslední videa

2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video
Zahájení výstavy v Galerii U Radnice v Žatci

6. 11. 2021 před 16. hodinou... Hudební podkres Otokar Löbl, následovala vernisáž výstavy obrazů Kristiny Folprechtové a vitráží Jitky a Richarda Kantových z Lubence. Výstava potrvá do 15. ledna 2022

Přehrát video