Adam Janouš vicemistrem republiky

Iveta Drlíková 2011-10-26 00:00:00

Žatec – Motokárový závodník Adam Janouš vybojoval na domácím šampionátu letos v celkovém pořadí stříbrnou příčku a po loňském bronzu přidal do své sbírky trofejí další titul Vicemistra ČR mezi dospělými v kategorii KZ2. „Dlouho to vypadalo na celkové vítězství. O titul jsem přišel vlastně až v předposledním závodě, kde mě technická závada stála důležité body. Pocity tak mám smíšené. Spokojený jsme s výsledky, kterých jsem dosáhl v zahraničí, kde se mi v mezinárodní konkurenci dařilo. Doma jsem ale chtěl vybojovat konečně titul, takže stříbrná příčka je pro mě zklamáním,“ řekl k uplynulé sezóně pětadvacetiletý závodník. 

Ta přitom pro Adama Janouše začala velmi slibně. Na začátku sezóny přestoupil závodní stáje Praga Sumako team a díky tomu získal kvalitní zázemí a mohl se tak v klidu soustředit na nabitý soutěžní kalendář. Kolotoč závodů Mistrovství České republiky 2011 zahájil v dubnu na okruhu v Sosnové, kde vybojoval dvakrát druhé místo. Ve druhém podniku MČR, který se jel v květnu na autodromu ve Vysokém Mýtě získal v součtu obou jízd první místo. Šance posunout se do čela průběžného pořadí přišla ve třetím kole v Písku. Náročná trať Adamovi sedla, v obou jízdách byl nejrychlejší, takže umazal bodové manko a posunul se k vedoucímu Midrlovi do čela soutěže. Čtvrtý závod se jel na novém okruhu v Chebu, kde po první jízdě skončil Adam druhý. „Ve druhém finále jsme nasadili nové pneumatiky, protože před závodem bylo hodně vody a dost pršelo. Zdála se to být ideální volba, ale těsně před finálovou jízdou se vyjasnilo a trať začala zprudka osychat a to hrálo do karet soupeřům, kteří nasadili „ojeté“ pneumatiky. Od startu jsem se pohyboval na 6. místě a zhruba v polovině závodu mne Hronovský vytlačil ven, takže jsem skončil v bariéře mimo trať. Motokáru jsem musel roztlačit a závod jsem tak dokončil téměř poslední,“ popisuje momenty, které vedly ke ztrátě důležitých bodů Janouš. Zatím poměrně hladký boj o titul se tak zadrhl, ale ještě nebylo nic ztraceno. Před sebou měl poslední tři mistrovské okruhy. V tom prvním, opět v Písku, vybojoval dvakrát třetí místo, ale sen o titulu se definitivně rozplynul v předposledním závodě v Sosnové. Na zdejším okruhu byl sice po první jízdě druhý, ale šesté místo, kam jej odsunula technická závada, znamenalo už velkou bodovou ztrátu  i konec nadějí na první místo. Na poslední okruh do Vysokého Mýta tak Adam Janouš přijížděl už jako jistý Vicemistr ČR. Závod vyhrál a v celkovém hodnocení šampionátu MČR skončil na druhém místě se ztrátou  14bodů na prvního Midrlu.  „Občas, když se úplně nedaří, přicházejí momenty, kdy bych se závoděním nejraději praštil. Zatím ale, a to už motokáry jezdím od dětských let, převažují hezké chvilky, které mě pokaždé nabudí do dalšího závodění,“ nevzdává sen o českém titulu Adam.
V letošní m roce absolvoval Adam Janouš také několik podniků v zahraničí. Hned v úvodu sezóny, začátkem března v Itálii, skončil druhý v Trofeo di primavera. Koncem března se do Itálie vrátil  na velmi populární závod Trofeo Andrea Marguti a tentokrát si domů odvezl cenné vítězství. Úspěšně pokračoval také na dubnové akci v Německu, kde na dráze ve Wackersdorfu vyhrál. V červnu se zúčastnil Mistrovství Německa v Belgii na okruhu v Genku. Tam ve finálové jízdě skončil pátý. Další jeho zahraniční akcí bylo Mistrovství Evropy, které proběhlo v červnu v Německu na okruhu Wackersdorf za účasti 111 závodníků. Do finále jich mohlo postoupit pouze 34 a mezi nimi nechyběl  ani Adam Janouš, který nakonec v náročné jízdě čítají 25 kol skončil na 8. místě. V září vyrazil Adam Janouš se svým týmem opět do belgického Genku, kde se jel Světový pohár. Opět postoupil do finále, které ale pro něho skončilo po kolizi na startu. Již desátou závodní sezónu mezi seniory pak zakončí  tento měsíc v Itálii.

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video