Hejtmanův pohár a úspěch postoloprtské školy. Druhý nejlepší výsledek z celé České republiky

Redakce 2017-12-10 01:01:00

Postoloprty (ms) V loňském školním roce se žáci Základní školy Postoloprty zúčastnili soutěže, kterou pořádá svaz Českých amatérských sportů. 14 krajů – 14 hejtmanů – 14 pohárů.

„A o co vlastně šlo? Všichni žáci naší školy odběhli opičí dráhu, která propojuje různé sporty, se kterými se žáci v hodinách tělocviku potkávají. Především florbal, míčové hry, gymnastiku a atletiku. Dráha se liší pro žáky prvního a druhého stupně zejména obtížností a lehce v provedení jednotlivých cviků. Ale tělocvik není jediným požadavkem soutěže. Velkou roli zde sehrává spolupráce nejen žáků, ale také učitelů. Projekt klade důraz na propojení hodin tělesné výchovy s různými předměty,“ vypočítává učitelka Monika Schubertová. Miroslava Folberová s dětmi vymyslela a vyrobila vlajku v hodinách výtvarné výchovy, Jan Krtička odběhl dráhu, podal rozhovor, vymyslel píseň (slova i hudbu) a společně se žáky ji nazpíval, Renata Srbecká v hodinách českého jazyka básnila. V letošním ročníku bychom měli propojit tělesnou výchovu s pracovní činností a dějepisem. Dalším dílčím úkolem jsou výzvy v různém časovém trvání, spočívají v různých aktivitách, které jsou směřovány k dětem, aby vymýšleli, spolupracovali, pomáhali ostatním, životnímu prostředí apod. … A teď to nejdůležitější. Loňský ročník postoloprtská škola vyhrála.

V pondělí 27. listopadu si na Krajský úřad dojeli pro skleněný Hejtmanův pohár a finanční dar deset tisíc korun. „Jsme nejlepší školou Ústeckého kraje a náš výsledný bodový zisk byl 2. nejlepší z celé České republiky. Ocenění převzala paní ředitelka Kateřina Pfertnerová, deset vybraných žáků naší školy a já, jako garant tohoto projektu,“ napsala Monika Schubertová.

Je nutné zmínit, že bez spolupráce celé školy – žáků i učitelů – by na tuto výhru nedosáhli. Největším podíl, co se týče tříd, měla třída 8. A. Ale samozřejmě by to bez ostatních nezvládla. „Jsem pyšná na to, jak jsme to všichni společně dokázali, spolupracovali jsme jako jeden tým jako ZŠ Postoloprty a doufám, že i v nadcházejícím ročníku si povedeme výborně,“ zakončila učitelka z postoloprtské školy. 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video