Hejtmanův pohár a úspěch postoloprtské školy. Druhý nejlepší výsledek z celé České republiky

Redakce 2017-12-10 01:01:00

Postoloprty (ms) V loňském školním roce se žáci Základní školy Postoloprty zúčastnili soutěže, kterou pořádá svaz Českých amatérských sportů. 14 krajů – 14 hejtmanů – 14 pohárů.

„A o co vlastně šlo? Všichni žáci naší školy odběhli opičí dráhu, která propojuje různé sporty, se kterými se žáci v hodinách tělocviku potkávají. Především florbal, míčové hry, gymnastiku a atletiku. Dráha se liší pro žáky prvního a druhého stupně zejména obtížností a lehce v provedení jednotlivých cviků. Ale tělocvik není jediným požadavkem soutěže. Velkou roli zde sehrává spolupráce nejen žáků, ale také učitelů. Projekt klade důraz na propojení hodin tělesné výchovy s různými předměty,“ vypočítává učitelka Monika Schubertová. Miroslava Folberová s dětmi vymyslela a vyrobila vlajku v hodinách výtvarné výchovy, Jan Krtička odběhl dráhu, podal rozhovor, vymyslel píseň (slova i hudbu) a společně se žáky ji nazpíval, Renata Srbecká v hodinách českého jazyka básnila. V letošním ročníku bychom měli propojit tělesnou výchovu s pracovní činností a dějepisem. Dalším dílčím úkolem jsou výzvy v různém časovém trvání, spočívají v různých aktivitách, které jsou směřovány k dětem, aby vymýšleli, spolupracovali, pomáhali ostatním, životnímu prostředí apod. … A teď to nejdůležitější. Loňský ročník postoloprtská škola vyhrála.

V pondělí 27. listopadu si na Krajský úřad dojeli pro skleněný Hejtmanův pohár a finanční dar deset tisíc korun. „Jsme nejlepší školou Ústeckého kraje a náš výsledný bodový zisk byl 2. nejlepší z celé České republiky. Ocenění převzala paní ředitelka Kateřina Pfertnerová, deset vybraných žáků naší školy a já, jako garant tohoto projektu,“ napsala Monika Schubertová.

Je nutné zmínit, že bez spolupráce celé školy – žáků i učitelů – by na tuto výhru nedosáhli. Největším podíl, co se týče tříd, měla třída 8. A. Ale samozřejmě by to bez ostatních nezvládla. „Jsem pyšná na to, jak jsme to všichni společně dokázali, spolupracovali jsme jako jeden tým jako ZŠ Postoloprty a doufám, že i v nadcházejícím ročníku si povedeme výborně,“ zakončila učitelka z postoloprtské školy. 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Prohlídka nové sportovní haly v Podbořanech

Provedl nás technický správce Ladislav Bokr.

Přehrát video
Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video