Turisté zvou na novoroční pochody

Redakce 2017-12-31 13:02:00

Okres Louny (až) Turisté a další pořadatelé v okrese Louny připravili na pondělí 1. ledna novoroční setkání k protažení těla.

V Lounech jsou připraveny pochody rovnou dva. Hned v 8.30 hodin ráno startuje sedmnáctikilometrový pochod s výšlapem na Oblík. Účastníci se sejdou na Suzdalském náměstí. Půjde už o 41. ročník tohoto pochodu. Druhá skupina zájemců z Loun a okolí si může udělat kratší vycházku na Blšanský chlum; start tohoto pochodu je z parkoviště u Kauflandu v 10 hodin. Na Nový rok bude rovněž pro všechny výletníky otevřena turistická chata s občerstvením na Červeném vrchu, a to od 10 do 15 hodin.

V Žatci je připravena oblíbená novoroční vycházka podél Ohře do Stroupče. Start je tradičně ve 13 hodin z lávky přes řeku pod koupalištěm. Nyní půjde už o 15. ročník tohoto pochodu. Trasa tam i zpět, kterou využívají například i běžci při jarní Žatecké desítce a půlmaratónu, měří přibližně deset kilometrů. "Ve Stroupči v půli cesty bude připraven oheň k opečení buřtů. Rádi mezi námi přivítáme každého zájemce o procházku," uvedla Eva Hanušová z KČT Žatec.

Také turisté a další milovníci výletů v Podbořanech startují do akce ve stejný čas. Sejdou se před budovou gymnázia ve 13 hodin a pak se vydají na vycházku krajinou Podbořanska. K výběru jsou dvě trasy – o délce 6 nebo 10 km. Setkání na Nový rok pořádají podbořanští turisté už ve 37. ročníku.

Ve 13.30 hodin se vydají na novoroční vycházku také účastníci pochodu v Lubenci. Jejich trasa vede od kostela v Lubenci ke kostelu v Libyni. Pochod pořádá Spolek za záchranu kostela sv. Jiljí v Libyni. "Kdo se na procházku necítí, může s půlhodinovým zpožděním přijet do Libyně autem. V Libyni bude k dispozici svařák a další malé občerstvení. K dobré náladě bude hrát harmonikářka a naše dobrá duše Iva Mokrá. Věštit budeme litím olova či kartami," sdělila Jitka Kantová ze spolku.

V Peruci proběhne tradiční novoroční procházka na Krásnou vyhlídku, místo v lesích s pohledem na kopce Středohoří. Startuje se rovněž ve 13.30 od Tyršova cvičiště a v cíli na účastníky čeká zahřátí v podobě teplých nápojů.

Novoroční vycházkový maraton uzavřou výletníci ve Stradonicích, kteří se vydají na výšlap na rozhlednu Stradonku. Start je ve 14 hodin od restaurace ve Stradonicích. U rozhledny bude připraven podobně jako ve Stroupči oheň k opečení buřtů.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ŘIDIČ AUTOPŘEPRAVNÍKU

Rodinná firma s provozovnou v Kryrech přijme ŘIDIČE AUTOPŘEPRAVNÍKU pro přepravu 8mi vozidel Nabízíme: Výplatu na konci týdne za odevzdanou práci, průměrný měsíční výdělek 55-65 000,- Kč, služební SIM pro neomezené volání s internetem, tablet s navigací, jízdy po EU vč. Švýcarska, VÍKENDY DOMA! Požadujeme: ŘP. sk. C+E, platný profesní průkaz, čistý trestní rejstřík, zodpovědné a slušné chování. Jen pro vážné zájemce - PO-NE 8:00 - 16:00.
Tel.: 777 808 568


PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video