Turisté zvou na novoroční pochody

Redakce 2017-12-31 13:02:00

Okres Louny (až) Turisté a další pořadatelé v okrese Louny připravili na pondělí 1. ledna novoroční setkání k protažení těla.

V Lounech jsou připraveny pochody rovnou dva. Hned v 8.30 hodin ráno startuje sedmnáctikilometrový pochod s výšlapem na Oblík. Účastníci se sejdou na Suzdalském náměstí. Půjde už o 41. ročník tohoto pochodu. Druhá skupina zájemců z Loun a okolí si může udělat kratší vycházku na Blšanský chlum; start tohoto pochodu je z parkoviště u Kauflandu v 10 hodin. Na Nový rok bude rovněž pro všechny výletníky otevřena turistická chata s občerstvením na Červeném vrchu, a to od 10 do 15 hodin.

V Žatci je připravena oblíbená novoroční vycházka podél Ohře do Stroupče. Start je tradičně ve 13 hodin z lávky přes řeku pod koupalištěm. Nyní půjde už o 15. ročník tohoto pochodu. Trasa tam i zpět, kterou využívají například i běžci při jarní Žatecké desítce a půlmaratónu, měří přibližně deset kilometrů. "Ve Stroupči v půli cesty bude připraven oheň k opečení buřtů. Rádi mezi námi přivítáme každého zájemce o procházku," uvedla Eva Hanušová z KČT Žatec.

Také turisté a další milovníci výletů v Podbořanech startují do akce ve stejný čas. Sejdou se před budovou gymnázia ve 13 hodin a pak se vydají na vycházku krajinou Podbořanska. K výběru jsou dvě trasy – o délce 6 nebo 10 km. Setkání na Nový rok pořádají podbořanští turisté už ve 37. ročníku.

Ve 13.30 hodin se vydají na novoroční vycházku také účastníci pochodu v Lubenci. Jejich trasa vede od kostela v Lubenci ke kostelu v Libyni. Pochod pořádá Spolek za záchranu kostela sv. Jiljí v Libyni. "Kdo se na procházku necítí, může s půlhodinovým zpožděním přijet do Libyně autem. V Libyni bude k dispozici svařák a další malé občerstvení. K dobré náladě bude hrát harmonikářka a naše dobrá duše Iva Mokrá. Věštit budeme litím olova či kartami," sdělila Jitka Kantová ze spolku.

V Peruci proběhne tradiční novoroční procházka na Krásnou vyhlídku, místo v lesích s pohledem na kopce Středohoří. Startuje se rovněž ve 13.30 od Tyršova cvičiště a v cíli na účastníky čeká zahřátí v podobě teplých nápojů.

Novoroční vycházkový maraton uzavřou výletníci ve Stradonicích, kteří se vydají na výšlap na rozhlednu Stradonku. Start je ve 14 hodin od restaurace ve Stradonicích. U rozhledny bude připraven podobně jako ve Stroupči oheň k opečení buřtů.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video