Žatecká nemocnice uzavřela dvě oddělení. O děti a maminky se postarají v nemocnici v Kadani

Redakce 2018-04-29 11:05:00

Žatec (mch) Nemocnice Žatec dočasně uzavřela dětské oddělení a porodnici. Omezení provozu platí od 27. dubna, jeho důvodem je onemocnění primářky dětského oddělení Zdeňky Zasadilové a zřejmě i dlouhodobé personální problémy. O dětské pacienty i rodičky se prozatím postará nemocnice v Kadani.

„Dětské oddělení a porodnice jsme byli nuceni dočasně uzavřít z personálních důvodů. Primářka dětského oddělení Zdeňka Zasadilová náhle onemocněla a 2. května nastupuje kvůli zdravotním problémům do nemocnice. Dobu uzavření obou oddělení odhaduji na dva až tři týdny. Až se paní primářka vrátí, předpokládám, že jejich provoz bude opět obnoven,“ popisuje důvody dočasného uzavření ředitel Nemocnice Žatec Jindřich Zetek.

O dětské pacienty a budoucí maminky se prozatím postarají v Nemocnici Kadaň. „Primářka dětského oddělení Patricie Kotalíková, připravila oddělení na příjem všech dětských pacientů, kteří budou potřebovat ošetření anebo hospitalizaci. Primář gynekologicko-porodnického oddělení Aleš Padrta, zajistil plynulý příjem všech rodiček ze spádové oblasti Nemocnice Žatec,“ uvedla již v pátek na svých internetových stránkách kadaňská nemocnice.

Žatecká nemocnice se dlouhodobě potýká s personálními problémy. To potvrzují i její zaměstnanci. „Byla to jen otázka času, kdy k uzavření oddělení dojde. O tom, že chybí lékaři a vše závisí na paní primářce víme již dlouho,“ potvrdila nám jedna ze zdravotních sester. V současné době nemocnici chybí dva lékaři na dětském oddělení a jeden na gynekologicko-porodnickém.  

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Filip Richie na charitativním koncertě v Podbořanech pro školu v Koločavě

Sen. Budu slavnej a nechutně bohatej, po svým paláci budu chodit nahatej, V rádiu hranej a žádanej, maximálně na jednu noc zadanej...

Přehrát video
27. 5. 2022: Charitativní koncert a Jana Michalcová - O ženách

Druhou část koncertu krásně a osobitě genderově vyvážila Jana Michalcová z Lubence, s netradičním doprovodem na kontrabas Martina Říhovského. Den ještě nepřišel, není tu ráno!...

Přehrát video