Žatecká nemocnice uzavřela dvě oddělení. O děti a maminky se postarají v nemocnici v Kadani

Redakce 2018-04-29 11:05:00

Žatec (mch) Nemocnice Žatec dočasně uzavřela dětské oddělení a porodnici. Omezení provozu platí od 27. dubna, jeho důvodem je onemocnění primářky dětského oddělení Zdeňky Zasadilové a zřejmě i dlouhodobé personální problémy. O dětské pacienty i rodičky se prozatím postará nemocnice v Kadani.

„Dětské oddělení a porodnice jsme byli nuceni dočasně uzavřít z personálních důvodů. Primářka dětského oddělení Zdeňka Zasadilová náhle onemocněla a 2. května nastupuje kvůli zdravotním problémům do nemocnice. Dobu uzavření obou oddělení odhaduji na dva až tři týdny. Až se paní primářka vrátí, předpokládám, že jejich provoz bude opět obnoven,“ popisuje důvody dočasného uzavření ředitel Nemocnice Žatec Jindřich Zetek.

O dětské pacienty a budoucí maminky se prozatím postarají v Nemocnici Kadaň. „Primářka dětského oddělení Patricie Kotalíková, připravila oddělení na příjem všech dětských pacientů, kteří budou potřebovat ošetření anebo hospitalizaci. Primář gynekologicko-porodnického oddělení Aleš Padrta, zajistil plynulý příjem všech rodiček ze spádové oblasti Nemocnice Žatec,“ uvedla již v pátek na svých internetových stránkách kadaňská nemocnice.

Žatecká nemocnice se dlouhodobě potýká s personálními problémy. To potvrzují i její zaměstnanci. „Byla to jen otázka času, kdy k uzavření oddělení dojde. O tom, že chybí lékaři a vše závisí na paní primářce víme již dlouho,“ potvrdila nám jedna ze zdravotních sester. V současné době nemocnici chybí dva lékaři na dětském oddělení a jeden na gynekologicko-porodnickém.  

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video