Žatecká nemocnice uzavřela dvě oddělení. O děti a maminky se postarají v nemocnici v Kadani

Redakce 2018-04-29 11:05:00

Žatec (mch) Nemocnice Žatec dočasně uzavřela dětské oddělení a porodnici. Omezení provozu platí od 27. dubna, jeho důvodem je onemocnění primářky dětského oddělení Zdeňky Zasadilové a zřejmě i dlouhodobé personální problémy. O dětské pacienty i rodičky se prozatím postará nemocnice v Kadani.

„Dětské oddělení a porodnice jsme byli nuceni dočasně uzavřít z personálních důvodů. Primářka dětského oddělení Zdeňka Zasadilová náhle onemocněla a 2. května nastupuje kvůli zdravotním problémům do nemocnice. Dobu uzavření obou oddělení odhaduji na dva až tři týdny. Až se paní primářka vrátí, předpokládám, že jejich provoz bude opět obnoven,“ popisuje důvody dočasného uzavření ředitel Nemocnice Žatec Jindřich Zetek.

O dětské pacienty a budoucí maminky se prozatím postarají v Nemocnici Kadaň. „Primářka dětského oddělení Patricie Kotalíková, připravila oddělení na příjem všech dětských pacientů, kteří budou potřebovat ošetření anebo hospitalizaci. Primář gynekologicko-porodnického oddělení Aleš Padrta, zajistil plynulý příjem všech rodiček ze spádové oblasti Nemocnice Žatec,“ uvedla již v pátek na svých internetových stránkách kadaňská nemocnice.

Žatecká nemocnice se dlouhodobě potýká s personálními problémy. To potvrzují i její zaměstnanci. „Byla to jen otázka času, kdy k uzavření oddělení dojde. O tom, že chybí lékaři a vše závisí na paní primářce víme již dlouho,“ potvrdila nám jedna ze zdravotních sester. V současné době nemocnici chybí dva lékaři na dětském oddělení a jeden na gynekologicko-porodnickém.  

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video