Deváťáci se loučili závěrečnou akademií

2018-07-13 04:19:00

Žatec (až) Celkem čtyřicet jedna žáků dvou devátých tříd opouští letos základní školu Petra Bezruče v Žatci. Všichni se poslední červnový čtvrtek rozloučili závěrečnou akademií v městském divadle. A loučení se opravdu povedlo, bylo veselé i velmi dojemné zároveň.

Akademii skvěle, vtipně a pohotově uváděli Katka Šrotová a Pepa Holštajn. Školní hymna, básně Jaroslava Seiferta, písně Šestý pád, Léto 95, Když nemůžeš, přidej víc a Pár přátel, taneční kreace Chocolate nebo k nepoznání nastrojené Holky z naší školky či vtipně odtančený Vývoj hudby, tanec á la Ariana Grande, hudební scénka na píseň Pink Floyd i činoherní detektivka zahraná anglicky – to vše bylo součástí programu v režii deváťáků. Vystoupení se zúčastnily také Queeni s We will rock you v podání 2. B učitelky Jany Karasové a letní lásku skvěle navodili tanečním trhákem Pomáda třeťáci pod vedením vychovatelky Renaty Oberreiterové. Obě vystoupení sklidila velký potlesk. Ostatně potlesk a výbuchy smíchu se ozývaly v průběhu celé akademie. Na závěr žáci poděkovali svým třídním učitelkám Petře Nové a Zdeňce Leškové a dalším svým učitelům, také ředitelce školy Zděnce Pejšové a její zástupkyní Haně Smékalové, které navíc korunovali krásnými korunkami. Všechny čtyři dámy se pak ujaly slavnostního šerpování letošních absolventů školy, jimž to všem velice slušelo, a obzvlášť dojemné bylo sledovat na velkém plátně promítané fotografie z dětství a současné doby těchto mladých lidí, nejedna slzička ukápla při závěrečné společné písni Nesnáším loučení.

„Akademii jsme nacvičovali od ledna. Písně nacvičoval pan učitel Aleš Musil, který žáky zároveň doprovázel. Také bychom rádi poděkovali paní učitelce Dagmar Štrossové za podporu a nápad hrát anglicky. Žáky nacvičování velmi bavilo, byla opravdu legrace. Zároveň jim bylo velmi líto, že čas strávený na naší základce je u konce. Prožili jsme spolu spoustu úžasných chvil, jezdili jsme na velkou řadu výletů a exkurzí. Tyto třídy nám opravdu budou velmi chybět,“ posteskly si obě třídní učitelky a popřály svým žákům do dalšího života, aby se naplnila všechna jejich osobní přání a očekávání. 

Komentáře

Nabídky práce

MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM

Volné pracovní místo - Vroutek, plat 30-50 tisíc. Firma Abuko s.r.o. přijme zaměstnance na pozice MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM. Vzdělání minimálně SOU, zkušenosti v oboru kovoobrábění nebo nástrojař, manuální zručnost. Náplň práce: Obsluha strojů, kontrola odvedené práce, montáž a sestavování funkčních celků.
Tel.: 724 358 612
E-mail: info@abuko.cz


STROJNÍ ZÁMEČNÍK, SKLADNÍK, OPERÁTOR CNC

Chmelařství, družstvo Žatec nabírá zaměstnance. Kompletní nabídku prací najdete po kliknutí na odkaz.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


MZDOVÁ ÚČETNÍ

Pracovní nabídka na pozici Účetní - Žatec. Pavel Dvorský, poradenství v oblasti daní, vedení účetnictví přijme MZDOVOU ÚČETNÍ. Minimální mzdová praxe 3 roky. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený email.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz


STROJNÍK

Pracovní nabídka v Žatci s dobrým platovým ohodnocením, řadou prémií a 13. platem! HANZL ELEKTROMONTÁŽE, s.r.o. přijme zaměstnance na pozici STROJNÍK - OBSLUHA STAVEBNÍCH STROJŮ. Pozice zahrnuje nákladní automobil MAN kontejner, Tatra jeřáb AD20, smykový nakladač na stavbě, běžné opravy a údržby stroje. Požadujeme: ŘP sk. C, profesní průkaz, časovou flexibilitu a schopnost pracovat v kolektivu, praxe strojníka vítána. NÁSTUP DLE DOHODY. Nabízíme smlouvu na neurčito, jednosměnný provoz, dobré platové podmínky, prémie, 13. plat, příspěvky na penzijní připojištění, příplatky za práci o víkendu.
Tel.: 774 234 007
E-mail: montaze.elektro@email.cz


PEČOVATEL/KA A PRACOVNÍK/CE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

Pracovní příležitosti v Žatci! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu PEČOVATELE/PEČOVATELKU na dobu určitou do směnného provozu. Podmínkou je dokončený kurz PSS a trestí bezúhonnost, praxe výhodou. Dále PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO). Podmínkou je minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou životopisu zasílejte do 26. 2. na uvedený e-mail nebo doručte na adresu: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

Poslední videa

Hravá katecheze na faře Podbořany :-)

Děti si spolu s učitelkou hudby Hanou Řeřichovou, která zavítala na hodinu, zahrály hru Hádej, kdo jsem!

Přehrát video
Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video