Deváťáci se loučili závěrečnou akademií

2018-07-13 04:19:00

Žatec (až) Celkem čtyřicet jedna žáků dvou devátých tříd opouští letos základní školu Petra Bezruče v Žatci. Všichni se poslední červnový čtvrtek rozloučili závěrečnou akademií v městském divadle. A loučení se opravdu povedlo, bylo veselé i velmi dojemné zároveň.

Akademii skvěle, vtipně a pohotově uváděli Katka Šrotová a Pepa Holštajn. Školní hymna, básně Jaroslava Seiferta, písně Šestý pád, Léto 95, Když nemůžeš, přidej víc a Pár přátel, taneční kreace Chocolate nebo k nepoznání nastrojené Holky z naší školky či vtipně odtančený Vývoj hudby, tanec á la Ariana Grande, hudební scénka na píseň Pink Floyd i činoherní detektivka zahraná anglicky – to vše bylo součástí programu v režii deváťáků. Vystoupení se zúčastnily také Queeni s We will rock you v podání 2. B učitelky Jany Karasové a letní lásku skvěle navodili tanečním trhákem Pomáda třeťáci pod vedením vychovatelky Renaty Oberreiterové. Obě vystoupení sklidila velký potlesk. Ostatně potlesk a výbuchy smíchu se ozývaly v průběhu celé akademie. Na závěr žáci poděkovali svým třídním učitelkám Petře Nové a Zdeňce Leškové a dalším svým učitelům, také ředitelce školy Zděnce Pejšové a její zástupkyní Haně Smékalové, které navíc korunovali krásnými korunkami. Všechny čtyři dámy se pak ujaly slavnostního šerpování letošních absolventů školy, jimž to všem velice slušelo, a obzvlášť dojemné bylo sledovat na velkém plátně promítané fotografie z dětství a současné doby těchto mladých lidí, nejedna slzička ukápla při závěrečné společné písni Nesnáším loučení.

„Akademii jsme nacvičovali od ledna. Písně nacvičoval pan učitel Aleš Musil, který žáky zároveň doprovázel. Také bychom rádi poděkovali paní učitelce Dagmar Štrossové za podporu a nápad hrát anglicky. Žáky nacvičování velmi bavilo, byla opravdu legrace. Zároveň jim bylo velmi líto, že čas strávený na naší základce je u konce. Prožili jsme spolu spoustu úžasných chvil, jezdili jsme na velkou řadu výletů a exkurzí. Tyto třídy nám opravdu budou velmi chybět,“ posteskly si obě třídní učitelky a popřály svým žákům do dalšího života, aby se naplnila všechna jejich osobní přání a očekávání. 

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Domov pro seniory v Žatci přijme vyučeného KUCHAŘE/KU. Praxe vítána. Dlouhý, krátký týden - 12 hod. směny. Informace na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video