Závod k uctění památky Davida Beneše

Hedvika Fajkusová 2018-07-22 06:36:00

Žatec, Vršovice (hf) Proběhl již třetí ročník ,,Memoriálu Davida Beneše“, při kterém si vojáci z útvarů z celé České republiky formou soutěže připomínají tragickou událost z července roku 2014. Stejně jako loni si ani letos nenechali první místo ujít žatečtí účastníci.

Vše začalo na střelnici Vršovice u Loun, kde proběhla střelecká část soutěže. Poté následoval 30 km přesun se zátěží do Žatce. Zde se následující den dopoledne ve výcvikovém prostoru Pereč vojáci potýkali s taktickými disciplínami, jako bylo ošetřování raněných, práce s radiostanicemi nebo orientace v terénu. Hlavní závěrečná část, kdy bylo připraveno nejvíce zajímavého, včetně vyhlášení výsledků, se uskutečnila na sportovišti Flora. Zde vojáci překonávali překážkové dráhy a další zajímavé úkoly, které prověřily především jejich fyzickou přípravu.

,,Memoriál Davida Beneše“ se každoročně organizuje z důvodu vzpomínky na událost, která se stala před čtyřmi lety v Afghánistánu. V novodobé historii se jednalo o největší vojenskou ztrátu České republiky. Sebevražedný útočník zde zabil sedm civilistů, včetně malého dítěte, dva afghánské policisty a pět českých vojáků. Mezi nimi byli čtyři z vojenského útvaru v Chrudimi a také žatecký David Beneš, po kterém nese soutěžní klání své pojmenování.

Soutěž je určená pro vojáky z mechanizované pěchoty a je komponována jako víceboj. Ve Vršovicích u Loun a následující den v Žatci poměřili své síly vojáci v čtyřčlenných týmech z celé České republiky. Původně bylo přihlášeno deset týmů, ale dva byly během soutěže nuceny, kvůli drobným úrazům, odstoupit – jeden na pochodu a druhý těsně před dopolední částí ve výcvikovém prostoru Pereč. Kromě dvou žateckých týmů přijeli také vojáci z Tábora, Hranic na Moravě, Pardubic nebo Bučovic.

Před soutěží se vždy napíšou její propozice a ty se rozešlou v rámci celé armády. Zájemci se následně přihlásí. Jde hlavně o vojáky, kteří mají zájem, anebo o ty, kteří Davida Beneše skutečně znali. Memoriálu se zúčastnil i jeho nejlepší kamarád. Akce je zároveň spojená s rodinou Davida Beneše, která se tu s ostatními vojáky setkává a podílí se na soutěži.

Nejlepším střelcem z vršovické části byl vyhodnocen rotmistr s monogramem L. H. ze 72. mechanizovaného praporu. Celkově se nejlépe umístilo družstvo žateckého 41. mechanizovaného praporu, jen těsně za ním jako druhé bylo družstvo 141. zásobovacího praporu a jako třetí družstvo 42. mechanizovaného praporu. Pro výherce byly připravené hodnotné ceny, jako například sportovní hodinky, svítilny, batohy, vesty a mnohé další. Všem gratulujeme a děkujeme!

Napsal(a): Hedvika Fajkusová

Komentáře

Nabídky práce

Chomutvo, Kadaň, Klášterec - pomocná síla, pokladní, výdejčí obědů

Pro osoby s částečným zdravotním omezením nabízí v Chomutvě, Kadani a Klášterci firma Veřejné stravování CZ pozice POMOCNÁ SÍLA, POKLADNÍ A VÝDEJČÍ OBĚDŮ.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


Žatec, řidič kamionové dopravy.

Hledáme řidiče kamionové dopravy na pravidelnou práci. Denní návraty, po-pá, odjezdy ze Žatce.
Kontakt: Denisa Nakládalová
Tel.: 770 166 685
E-mail: nakladalova@multitrans.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz

Poslední videa

Městské hodiny na věži kostela v Podbořanech jsou opravené

Postaral se o to hodinář Miloš Flossmann.

Přehrát video
Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video