Staňkovické fotbalové hřiště čeká nový travnatý povrch

Hedvika Fajkusová 2018-07-30 06:32:00

Staňkovice (hf) O fotbalovém hřišti ve Staňkovicích se traduje, že je tím nejhorším v celých Severních Čechách. To se však do konce měsíce října změní. Obec letos do rekonstrukce hřiště zainvestovala dva miliony korun.

,,Pohořeli jsme u Ministerstva mládeže a tělovýchovy se žádostí o dotaci, která byla vyhlášena v loňském roce před letními prázdninami. Do konce srpna chtěli mít veškeré podklady připravené, což se zdálo nereálné, ale všechno jsme stihli. Nakonec nám poslali zamítající stanovisko,“ líčí začátky obecního záměru starosta Staňkovic Vladimír Libich.

Odhodlání bylo však veliké a úřad se rozhodl fotbalové hřiště zrekonstruovat z vlastních peněz a to klidně na několik etap. ,,První část uděláme letos a druhou třeba příští rok,“ říká starosta Libich. Vše bude ovšem záležet na novém zastupitelstvu, které ke konci roku nastoupí do své funkce. Pokud si bude přát v obnově pokračovat, staňkovické hřiště by se mohlo v dalším roce dočkat nového zábradlí, tribun i šaten.

V současné době zatím probíhá revitalizace povrchu veřejného sportovního hřiště, kterého se ujala firma z Blšan. Vyhrála klasické výběrové řízení, do kterého se přihlásily čtyři firmy. Ta blšanská nabídla za stejné množství práce nejnižší cenu. ,,Zatím jsme si mohli dovolit jen srovnání povrchu, závlahu a drenážní závlahový/odvodňovací systém. Hřiště nebude díky tomu nikdy zamokřené a naopak, když bude sucho, tak se bude rovnoměrně zalévat,“ upřesňuje starosta. Poté přibudou i nové fotbalové brány.

Žádný ze zápasů už se ale letos na novém hřišti odehrát nestihne. Místní fotbalový mančaft, který postoupil do nejvyšší okresní soutěže, si musí do dalšího roku počkat. Čekání ale bude stát za to.

Napsal(a): Hedvika Fajkusová

Komentáře

Nabídky práce

MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM

Volné pracovní místo - Vroutek, plat 30-50 tisíc. Firma Abuko s.r.o. přijme zaměstnance na pozice MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM. Vzdělání minimálně SOU, zkušenosti v oboru kovoobrábění nebo nástrojař, manuální zručnost. Náplň práce: Obsluha strojů, kontrola odvedené práce, montáž a sestavování funkčních celků.
Tel.: 724 358 612
E-mail: info@abuko.cz


PRODAVAČKA

Přijmu prodavačku do večerky v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


MZDOVÁ ÚČETNÍ

Pracovní nabídka na pozici Účetní - Žatec. Pavel Dvorský, poradenství v oblasti daní, vedení účetnictví přijme MZDOVOU ÚČETNÍ. Minimální mzdová praxe 3 roky. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený email.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz

Poslední videa

Hravá katecheze na faře Podbořany :-)

Děti si spolu s učitelkou hudby Hanou Řeřichovou, která zavítala na hodinu, zahrály hru Hádej, kdo jsem!

Přehrát video
Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video