Staňkovické fotbalové hřiště čeká nový travnatý povrch

Hedvika Fajkusová 2018-07-30 06:32:00

Staňkovice (hf) O fotbalovém hřišti ve Staňkovicích se traduje, že je tím nejhorším v celých Severních Čechách. To se však do konce měsíce října změní. Obec letos do rekonstrukce hřiště zainvestovala dva miliony korun.

,,Pohořeli jsme u Ministerstva mládeže a tělovýchovy se žádostí o dotaci, která byla vyhlášena v loňském roce před letními prázdninami. Do konce srpna chtěli mít veškeré podklady připravené, což se zdálo nereálné, ale všechno jsme stihli. Nakonec nám poslali zamítající stanovisko,“ líčí začátky obecního záměru starosta Staňkovic Vladimír Libich.

Odhodlání bylo však veliké a úřad se rozhodl fotbalové hřiště zrekonstruovat z vlastních peněz a to klidně na několik etap. ,,První část uděláme letos a druhou třeba příští rok,“ říká starosta Libich. Vše bude ovšem záležet na novém zastupitelstvu, které ke konci roku nastoupí do své funkce. Pokud si bude přát v obnově pokračovat, staňkovické hřiště by se mohlo v dalším roce dočkat nového zábradlí, tribun i šaten.

V současné době zatím probíhá revitalizace povrchu veřejného sportovního hřiště, kterého se ujala firma z Blšan. Vyhrála klasické výběrové řízení, do kterého se přihlásily čtyři firmy. Ta blšanská nabídla za stejné množství práce nejnižší cenu. ,,Zatím jsme si mohli dovolit jen srovnání povrchu, závlahu a drenážní závlahový/odvodňovací systém. Hřiště nebude díky tomu nikdy zamokřené a naopak, když bude sucho, tak se bude rovnoměrně zalévat,“ upřesňuje starosta. Poté přibudou i nové fotbalové brány.

Žádný ze zápasů už se ale letos na novém hřišti odehrát nestihne. Místní fotbalový mančaft, který postoupil do nejvyšší okresní soutěže, si musí do dalšího roku počkat. Čekání ale bude stát za to.

Napsal(a): Hedvika Fajkusová

Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video