Na Žatecku zasahovala hygiena

Hedvika Mašková 2018-11-04 19:00:00

Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje nařídila v tomto měsíci likvidaci potravin ihned ve dvou provozovnách na Žatecku. V druhém říjnovém týdnu se jednalo o hospodu na Pražské ulici a v polovině měsíce o závodní kuchyni na průmyslové zóně Triangle. V obou případech nalezla kontrola v chladících a mrazících zařízeních potraviny s prošlým datem použitelnosti. Provozovatelům byla uložena finanční pokuta.

Druhý říjnový týden provedla Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje státní zdravotní dozor v restauraci ,,Hospůdka na Synotu“ v Žatci. Zde byly v chladícím zařízení nalezeny uložené potraviny s prošlým datem použitelnosti a v mrazícím zařízení potraviny neznámého původu, které nesly známky opakovaného zmražení. U potravin, které byly nebezpečné a mohly by poškodit zdraví spotřebitelů, bylo ihned na místě vyhlášeno opatření spočívající v nařízení jejich likvidace. Provozovatel byl do patnáctého dne v měsíci povinen písemně prokázat krajské hygienické stanici způsob a likvidaci těchto potravin. K dané situaci se však do tisku odmítl vyjádřit.

Třetí říjnový týden byl pak proveden dozor v závodní kuchyni HITACHI na průmyslové zóně Triangle, která zajišťuje stravování zaměstnanců, a to snídaně, obědy i večeře. Pokrmy dokonce dováží také do jiné výdejny. Rovněž zde byly nalezeny v chladících a mrazících zařízení prošlé potraviny, které by mohly být zdraví nebezpečné. Na místě bylo proto nařízená okamžitá likvidace, kterou provozovatel obratem doložil. I přesto se finančnímu postihu nevyhnul.


Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video