Vánoce 2018 v Chomutově a Jirkově

2018-11-30 04:35:00

CHOMUTOV/JIRKOV (soš, duš) — Vánoce už pomalu klepou na dveře. První adventní neděle letos připadne na 2. prosince. V tento den slavnostně rozsvítí vánoční strom na chomutovském náměstí 1. máje. V ten samý den začnou adventní prohlídky na Červeném Hrádku. V Jirkově se pak rozsvícení vánočního stromu dočkají lidé o tři dny později 5. prosince. A jaký bude program?

CHOMUTOV

Akce na náměstí 1. máje a přilehlém okolí:

2. prosince — od 16.30 hodin rozsvícení vánočního stromu a výzdoby spojené s koncertem Daniela Hůlky, Kamily Nývltové a pěveckého sboru Comodo. Na závěr je připraven tradiční ohňostroj.

od 3. do 23. prosince vždy od 10 do 19 hodin (24. prosince od 11 do 15 hod.) — Vánoční trh — Stánky s vánočním zbožím, medovinou, svařáčkem, perníkem a jinými dobrůtkami; tradiční Ježíškova pošta a zvonička pro štěstí. Doprovodný program v párty stanu.

8.–9. prosince — od 10 do 18 hodin Staročeské Vánoce

Sobota: 10.30 hod. Vánoční show s Andělkou; 14 hod. Vánoční dárek (Hnedle Vedle); 1 8 hod. Lady Trio.

Neděle: 10.30 hod. Mikulášoviny (Divadlo Mazec); 13 hod. Pepa Štross; 14.30 hod. Hornický dechový orchestr; 16 hod. Mrazík S Cryo show.

15. prosince — 10.30 hod. Vánoce, Vánoce přicházejí s Vandou a Standou; 14 hod. Jak to bylo s Ježíškem (Hnedle Vedle); Ta naše písnička česká (Hnedle Vedle); 18 hod. Jindra Kejak.

16. prosince — od 10 do 18 hodin Ulov si kapříka ve vánočním jezírku a otevření rybího trhu v parčíku u radnice.

10.30 hod. — Vánoční rozsvícení (Divadlo Ve Tři); 14 hod. koncert Vánoční Comodo a Světlušky; 16.30 hod. Vánoční Big Band.

18.–22. prosince vždy od 10 do 18 hodin — Vánoční bobování na náměstí.

22. prosince — 10.30 hod. Vánoční sněhánky s M. Dolinovou; 12 hod. Pohádka pana Pohádky; 14 hod. Vánoční show (Hnedle Vedle); 16.30 hod. Hudbou k srdci — Z. Drda a H. Hamplová.

23. prosince — 11 hod. Popletené Vánoce; 16 hod. Vánoční Úlet.

24. prosince — od 11 do 15 hodin Živý betlém s agenturou J. Stejného, Vánoční trh.

Adventní a vánoční koncerty:

2. prosince — v 18 hodin v kostele sv. Ignáce 1. adventní koncert — Ženský komorní sbor Jirkov a smíšený sbor Na–Hlas.

3. prosince — v 18 hodin v Galerii Lurago Vánoční koncert — Jirkovské seniorky Klub aktivních důchodců a pěvecký sbor Zvoneček Jirkov.

8. prosince — v 15 hodin v kostele sv. Ignáce Vánoční benefiční koncert pro Kačenku — Základní umělecká škola T. G. Masaryka.

9. prosince — v 18 hodin v kostele sv. Ignáce 2. adventní koncert — smíšený pěvecký sbor Hlahol Chomutov a Komorní orchestr města Chomutova.

15. prosince — v 18 hodin v Galerii Špejchar Vánoční koncert — vokálně–instrumentální skupina Madrigal.

16. prosince — v 18 hodin v kostele sv. Ignáce 3. adventní koncert — smíšený pěvecký sbor Aurum a Komorní orchestr města Chomutova.

18. prosince — v 19 hodin v divadle Chomutovské hudební večery — Česká mše vánoční J. J. Ryby.

20. prosince — v 19 hodin v divadle Vánoční koncert Big Bandu Zdeňka Tölga s Vláďou Hronem.

23. prosince — v 15 hodin v Galerii Lurago a v 18 hodin v kostele sv. Ignáce 4. adventní koncert — Loutna česká a herečka Bára Štěpánová.

24. prosince — ve 24 hodin v kostele sv. Ignáce Jakub Jan Ryba Česká mše vánoční — smíšený pěvecký sbor Hlahol Chomutov a Komorní orchestr města Chomutova.

Akce ve Skanzenu Stará Ves v zooparku:

2. prosince — od 14 hodin výroba adventních věnců.

16. prosince — od 14 hodin výroba vánočních dárků a ozdob.

23. prosince — od 14 hodin vánoční zvyky a obyčeje a nadílka krmení pro zvířata.

Na všechny akce ve skanzenu bude vstup s platnou vstupenkou do zooparku. 9. prosince ve skanzenu žádná akce není.

Další akce:

Od 2. do 16. prosince — Pekelný Chomutov — čertovsky krutopřísné komentované prohlídky ve sklepení Galerie Špejchar, kde samo peklo otevře své brány. Prohlídky každou celou hodinu od 13 do 16 hodin.

2. prosince — od 13 do 16 hodin v atriu a vestibulu SKKS Swap dětských knih a vánoční dílna.

6. prosince — od 16 hodin v kině Svět činoherní pohádka Pohádkový betlém — živě zpívané koledy.

9. prosince — od 17 hodin v letním kině Čertoviny na letňáku — čertovské řádění pro malé i velké s opékáním vuřtů, ohnivá show. Vstupné pro dospělé 30 Kč, děti s jakýmkoliv světýlkem (nejlépe čelovkou, ale třeba i baterkou nebo svítícími čertovskými rohy, mají vstup zdarma).

15. prosince — od 9 do 12 hodin v Aquasvětě Vánoční šupina. Tradiční trojboj o vánočního kapra (štafeta, jízda zručnosti, lovení puku na čas); Žabák Kvak — U vody bez nehody.

21. prosince — v modlitebně Farního sboru ČCE v Chomutově v ulici 28. října Vánoční punč. Sborový umělecký projekt, jenž vznikl ve spolupráci s dětmi. Tomáše Alferi s Terezou Karáskovou: zpívání, hraní, scénické čtení. Rozlévána bude též dětská obdoba punče bez alkoholu.

26. prosince — v 18 hodin „Na hvězdárně" (louka u kina Oko) Vánoční setkání pod hvězdami s Astronomickou společností Chomutov. Přineste si s sebou malou svíčku ve skleničce. Setkání se koná za každého počasí.

Do 6. ledna 2019 — v kostele sv. Kateřiny na náměstí 1. máje Vánoce v muzeu – tentokrát africké. Autentické betlémy ze Zimbabwe, Etiopie, Nairobi, Botswany a další. Vyrobeny jsou z dostupných materiálů, jako jsou banánové listy, pálená hlína, ebenové dřevo, mastek, hadec, serpentinit, korálky, drát, recyklovaný odpad a odlívané olovo. Výstavu ze své soukromé sbírky obohatili J. Tlustý a P. Rabas. Otevřeno od úterý do pátku od 9 do 17 hodin, v sobotu od 10 do 17 hodin, v neděli a 1. a 2. svátek vánoční od 13 do 17 hodin.

Bohoslužby ve vánočním období:

24. prosince — Štědrý den:

Děkanský kostel: 7 hod. mše svatá; 16 hod. mše svatá pro děti a mládež s vánoční hrou; 22.30 „půlnoční” mše svatá.

Kostel sv. Barbory: 16 hod. mše svatá u sv. Barbory.

25. prosince — Slavnost Narození Páně (Boží hod vánoční) zasvěcený svátek:

Děkanský kostel: 8 hod mše svatá; 10 hod. mše svatá

Kostel sv. Barbory: 17 hod mše svatá

26. prosince Sv. Štěpán 2. svátek vánoční:

Děkanský kostel: 9 hod mše svatá.

Kostel sv. Barbory: 17 hod mše svatá.

JIRKOV

5. prosince — od dopoledních hodin budou na náměstí vánoční trhy. V 17 hodin pak začne na pódiu vánoční pohádka, jako již tradičně v režii teplického divadla Petra Stolaře. Strom a kompletní vánoční výzdoba města se rozsvítí v 17.45 hodin, poté vypukne slavnostní ohňostroj.

10.–11. prosince — od 10 do 17 hodin Charitativní advent nově na náměstí Dr. E. Beneše. Návštěvníci na trzích mohou zakoupit drobnosti, které vyrobily děti, učitelé či senioři a podpořit tak dobrou věc. Doprovodný program bude začínat vždy od 14.30 hodin. Na pódiu se vystřídají zástupci škol.15. prosince — Advent v kině od 11 do 13 hod. soutěž o nejlepší linecké cukroví; od 14 hod. divadelní představení Dopis Ježíškovi; od 17 hod. adventní koncert skupiny Silentium 24. V průběhu celého dne bude možnost zakoupit občerstvení, ozdobit si perníčky či navštívit dětské dílničky.

22. prosince — vánoční posezení u svařáku s koledami v Galerii Jirkov.

ČERVENÝ HRÁDEK

2., 9., 16. a 23. prosince — adventní prohlídky na zámku v doprovodu hraběnky a komorníka, varhanní koncert, ochutnávka vánočního cukroví a svařeného vína v zámecké vinárně.

24. prosince — od 11 hodin Živý Betlém.

1. prosince — od 10 hodin zahájení adventu a otevření tržiště na Mírovém náměstí, které vyvrcholí v 17 hodin rozsvícením vánočního stromu s ohňostrojem. V 16.30 hodin adventní bohoslužba ve františkánském klášteře. Bohatý program po celý den; mimo jiné stánek s tradičními adventními a vánočními zvyky — budete si moci odlít olovo, pustit si lodičku ze skořápky nebo zjistit, jak se bude jmenovat vaše láska.

5. prosince — od 15 do 19 hodin v Průmyslové ulici Pekelný stan s Krampus čerty.

9. prosince — od 17 hodin v kostele Povýšení sv. Kříže adventní koncert Gloria Opera Divas — uskupení tří předních českých sopranistek Pavlíny Senić, Terezy Mátlové a Andrey Tögel Kalivodové (mezzosoprán).

od 17 hodin v kině Hvězda promítání Mimi & Líza: Záhada vánočního světla, po pohádce navštíví kino Mikuláš.

13. prosince — od 18 hodin v kostele Stětí sv. Jana Křtitele vánoční koncert Pěveckého sboru ZŠ Rudolfa Koblice.

15. prosince — od 14 hodin na Mírovém náměstí Živý Betlém.

20. prosince — od 18 hodin v kostele Stětí sv. Jana Křtitele vánoční koncert pěveckého sboru ProRadost.

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ

1. prosince — od 17 hodin na zámku adventní koncert, vystoupí ženský komorní soubor Septem Cantet.

2. prosince — od 14 hodin v zámeckém parku začne první adventní neděle; na hlavním jevišti bude připravené vystoupení folkové skupiny Lístek, dále pásmo dětských písniček Culinka pro děti, v 15.30 hodin v renesančním sále vystoupí DS Klas s hrou Betlém, na jevišti pak Zbyněk Drda představí nové vánoční CD a v 17 hodin vystoupí hudební divadlo Hnedle vedle. V 18 hodin bude následovat proslov starosty, rozsvícení vánočního stromu a nakonec tradiční ohňostroj. V galerii Kryt se opět uskuteční vánoční tvůrčí dílny pro veřejnost pod vedením Ireny Hofhans. Součástí rozsvícení stromu bude stánkový prodej, na nádvoří zámku budou vánoční řemesla a ukázky zvyků, vánoční kvíz, Ježíškova pošta, zvonička štěstí a betlém.

8. prosince — od 17 hodin na zámku Adventní koncert skladatele a zpěváka Richarda Pachmana a muzikálo vé herečky a zpěvačky Dity Hořínkové.

9. prosince — od 15 hodin v kulturním domě představení pro děti Pohádkový Betlém v podání Liduščina divadla.

10. prosince — od 19 hodin v kulturním domě Vánoční koncert bubenického souboru Wild Sticks.

18. prosince — od 19 hodin v kulturním domě vánoční zábavný pořad Divadla Hnedle vedle Kouzelný večer.

VEJPRTY

1. prosince — Rozsvícení vánočního stromu při svařáčku na Náměstí T.G.M. Předvánoční náladu od 16 hodin zajistí děti ze ZŠ MŠ a ZUŠ Vejprty. Děti postraší Krampus čerti. Rozsvícení stromku v 17 hodin.

BLATNO

23. prosince — od 10 do 15 hodin Vánoce v zákopech na Kočičáku: Muzeum čs. opevnění z let 1936–1938 — Kočičák zve všechny, kdo si chtějí připomenout a uctít památku v době vánočních svátků na vojáky a lidi, kteří byli během válečných let sami bez rodin nebo se nikdy na Vánoce již domů z války nevrátili. Na programu jsou ukázky života vojáků z I. světové války v zákopech. Od 12 hodin bude strojen vánoční stromek a od 14 hodin rozdávány dárky. Občerstvení na místě zajištěno.

BŘEZNO

3. prosince — od 16.30 hodin rozsvícení vánočního stromku s vánočním hudebním vystoupením skupiny Silentium 24.

Ke zhlédnutí po celé svátky bude rovněž jeden z nejkrásnějších severočeských tradičních dřevěných betlémů, jehož figury mají i 150 cm a každý rok přibývají nové.

SPOŘICE

2. prosince — od 16 hodin školní jarmark, živý betlém, vystoupení pěveckého sboru Aurum. V 17.45 hodin rozsvícení vánočního stromu.

DROUŽKOVICE

1. prosince — od 9 hodin za školou Předvánoční trh. K prodeji budou výrobky tradičních prodejců. Ve volnočasovém centru budou pro děti připraveny ukázky řemesel, které si budou moci samy vyzkoušet. Od 12 hodin bude losována tombola s hlavní cenou — vepřovou kýtou. Hrát bude 4. cenová.

OTVICE

30. listopadu — od 17 hodin na návsi rozsvícení vánočního stromu s dětským živým betlémem, koledami a závěrečným ohňostrojem.

ZELENÁ

2. prosince — od 15 hodin před obecním úřadem Advent a rozsvícení vánočního stromečku. Vystoupení dětí MŠ Zelená a ZŠ Chomutov. Stánkový prodej, adventní překvapení.

ÚDLICE

4. prosince — od 17 hodin na náměstí vystoupení žáků MŠ a ZŠ; od 17.30 hodin zpívání koled s Příležitostným vánočním sborem; v 18.15 hodin rozsvícení vánočního stromku.

NOVÉ ZVOLÁNÍ

8. prosince — od 16 hodin v kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova Rozsvěcení vánočního stromku. Sbor Meluzína, překvapení u stromečku; na místě dobrovolná sbírka na hipoterapii pro chlapečka z Vejprt.

Každou adventní neděli od 17 do 18 výstava betlému.

Tipy na vánoční výlety v okolí

ŽATEC

2. prosince — od 16.15 hodin na náměstí Největší severočeská Krampus show. Více než sto čertů démonických a pekelných bytostí. 8. prosince — v Městském divadle v Žatci vánoční koncert J. J. Ryba — Česká mše vánoční Hej, Mistře. Před začátkem koncertu bude spuštěna opona od akademického malíře Oskara Brázdy.

Muzeum K. A . Polánka: 6.–30. prosince — Půjdem spolu do Betléma? Aneb vytvoříme si náš žatecký betlém! otevřená výtvarná výzva pro širokou veřejnost; do 30. prosince Než přijde... Výstava o tom, kolik práce se musí vynaložit, než zasedneme ke štědrovečernímu stolu.

1., 3., 4., 5. prosince — v bývalé „Palačinkárně“ na nám. Svobody akce Dopis Ježíškovi. Na nástěnku děti mohou dávat své vzkazy/dopisy Ježíškovi, co by si přály pod stromeček.

BOŽÍ DAR

8. prosince — od 10 do 17 hodin na náměstí Ježíškovy vánoční trhy s originálními dárky apod. 

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA ZŠ A MŠ

Městys Cítoliby (okres Louny) hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Základní a Mateřskou školu Cítoliby. Přihlášky do konkursního řízení do 18.12.2019. Předpokládaný nástup do funkce leden 2020, nebo dle dohody. Více informací najdete na webu města nebo uvedeném telefonu.
Tel.: 415 691 134


ŘEDITEL BAZÉNU

Rada města Loun vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/ŘEDITELKY Lounské správy plaveckých areálů, příspěvková organizace pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


SERVÍRKA

Přijmu servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Děti z MŠ Měcholupy děkuji za dárky k Vánocům

Zástupci věznice Drahonice předali dětem do školky ručně šité loutky, oblečky na panenky, kulisy do pohádek. Vše vyrobily odsouzené ženy. Děti za dárky poděkovaly...

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

Na návsi v Krásném Dvoře letos zahájili advent 1. adventní neděli 1. prosince - jako vždy pohodově a pospolu, malé i velké přišli potěšit Anděl a Čert na chůdách...

Přehrát video