Knihovna se stěhuje zpět

Hedvika Mašková 2018-11-29 19:00:00

V pondělí odstartovalo stěhování nejen knihovnického fondu, ale také vybavení knihovny zpět do hlavní budovy. Náhradní prostory knihovny na náměstí Svobody, které během tohoto roku sloužily čtenářům k vypůjčování knih, budou již do konce roku uzavřeny. Čtenářům však nadále slouží pobočka na Základní škole Jižní. Hlavní budova se zcela obnoveným exteriérem i interiérem se otevře 2. ledna.

Žatecká městská knihovna prochází od začátku tohoto roku celkovou obnovou. Čtenáři se mohou v novém roce těšit například na nové posezení s krásným výhledem na město. ,,Budova získala nový kabát v podobě opravené střechy, fasády a oken. Ve vnitřních prostorách knihovny byly opraveny omítky, vyměněny podlahové krytiny, svítidla a část regálů. Venkovní prostory knihovny byly rozšířeny o zrekonstruovaný prostor na hradbách, který bude sloužit uživatelům knihovny k posezení s knihou, návštěvníků městských akcí k odpočinku s krásným výhledem a nám k pořádání různých akcí, zejména v letních měsících. Novinkou je propojení dospělého a dětského oddělení a čtenáři budou nově obslouženi u centrálního pultu. Dojde ke zkvalitnění programového vybavení a čtenáři budou rychleji odbaveni,“ sdělila ředitelka Městské knihovny v Žatci Radka Filková.

Před budovou knihovny v podloubí si již v předešlém týdnu dalo povšimnout nově nainstalovaného Biblioboxu, který bude čtenářům sloužit 24 hodin denně sedm dní v týdnu. Jde o návratový box, kam mohou čtenáři vracet vypůjčené knihy mimo provozní dobu knihovny. Ten byl již toto pondělí zprovozněn. Princip jeho fungování je zcela jednoduchý. Pokud nechce či nemůže uživatel půjčený dokument vrátit do knihovny, vhodí jej do Biblioboxu, ve kterém se v horní části nachází vstupní otvor, kam se knihy vkládají. Pod ním jsou zamykatelná dvířka, za kterými se nachází speciální vozík na knihy. Jelikož knihy dopadají do vozíku z výšky minimálně dvacet centimetrů, je dno vozíku usazeno na pružinách, aby nedošlo k poškození vracených knih.

Po dobu uzavírky knihovny je však automaticky všem čtenářům prodloužena výpůjční lhůta všech vypůjčených dokumentů. Netřeba tedy s knihami do návratového boxu spěchat. 

Hedvika Mašková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

ČÍŠNÍK/SERVÍRKA

Restaurace NOVÝ SVĚT (Husova 2642, Louny) přijme ČÍŠNÍKA/SERVÍRKU na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

TÝM LÍDR

F.X. MEILLER Slaný s.r.o. (Netovická 386, Sláný) hledá kolegu/ni na pozici TÝM LÍDR. Nabízíme 20 tisíc náborový příspěvek a další řadu benefitů. Požadujeme odbornou praxi ve strojírenství, schopnost samostatného řešení problémů, základní znalost práce na PC, zkušenosti s vedením týmu pracovníkům výhodou.
Tel.: 312 577 785
E-mail: personalni@meiller.com

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jaroslav Petržíla

Dne 24. srpna by se dožil sta let náš otec, dědeček, pradědeček, pan Jaroslav PETRŽÍLA. Kdo jste ho znali, věnujte mu, prosím, tichou vzpomínku společně s námi. Děkuje cela rodina.

Jarmila Drábková

Čas velmi rychle plyne, ale vzpomínka na Tebe, maminko, v našich srdcích neuhyne. - Dne 24. srpna tomu bude dvanáct let, kdy nás navždy opustila drahá maminka a babička, paní Jarmila DRÁBKOVÁ ze Zelené. S láskou a úctou vzpomíná rodina.

Marie Šulková

Dne 24. srpna uplyne druhý smutný rok, kdy nás navždy opustila naše milovaná maminka, babička a tchýně, paní Marie ŠULKOVÁ z Chomutova. S láskou a úctou stále vzpomínají vnuk Petr, dcera Vlasta, zeť Jan, vnučka Darinka a celá rodina. Kdo jste ji znali, věnujte jí, prosím, společně s námi tichou vzpomínku. Děkujeme.