Knihovna se stěhuje zpět

Hedvika Mašková 2018-11-29 19:00:00

V pondělí odstartovalo stěhování nejen knihovnického fondu, ale také vybavení knihovny zpět do hlavní budovy. Náhradní prostory knihovny na náměstí Svobody, které během tohoto roku sloužily čtenářům k vypůjčování knih, budou již do konce roku uzavřeny. Čtenářům však nadále slouží pobočka na Základní škole Jižní. Hlavní budova se zcela obnoveným exteriérem i interiérem se otevře 2. ledna.

Žatecká městská knihovna prochází od začátku tohoto roku celkovou obnovou. Čtenáři se mohou v novém roce těšit například na nové posezení s krásným výhledem na město. ,,Budova získala nový kabát v podobě opravené střechy, fasády a oken. Ve vnitřních prostorách knihovny byly opraveny omítky, vyměněny podlahové krytiny, svítidla a část regálů. Venkovní prostory knihovny byly rozšířeny o zrekonstruovaný prostor na hradbách, který bude sloužit uživatelům knihovny k posezení s knihou, návštěvníků městských akcí k odpočinku s krásným výhledem a nám k pořádání různých akcí, zejména v letních měsících. Novinkou je propojení dospělého a dětského oddělení a čtenáři budou nově obslouženi u centrálního pultu. Dojde ke zkvalitnění programového vybavení a čtenáři budou rychleji odbaveni,“ sdělila ředitelka Městské knihovny v Žatci Radka Filková.

Před budovou knihovny v podloubí si již v předešlém týdnu dalo povšimnout nově nainstalovaného Biblioboxu, který bude čtenářům sloužit 24 hodin denně sedm dní v týdnu. Jde o návratový box, kam mohou čtenáři vracet vypůjčené knihy mimo provozní dobu knihovny. Ten byl již toto pondělí zprovozněn. Princip jeho fungování je zcela jednoduchý. Pokud nechce či nemůže uživatel půjčený dokument vrátit do knihovny, vhodí jej do Biblioboxu, ve kterém se v horní části nachází vstupní otvor, kam se knihy vkládají. Pod ním jsou zamykatelná dvířka, za kterými se nachází speciální vozík na knihy. Jelikož knihy dopadají do vozíku z výšky minimálně dvacet centimetrů, je dno vozíku usazeno na pružinách, aby nedošlo k poškození vracených knih.

Po dobu uzavírky knihovny je však automaticky všem čtenářům prodloužena výpůjční lhůta všech vypůjčených dokumentů. Netřeba tedy s knihami do návratového boxu spěchat. 

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA ZŠ A MŠ

Městys Cítoliby (okres Louny) hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Základní a Mateřskou školu Cítoliby. Přihlášky do konkursního řízení do 18.12.2019. Předpokládaný nástup do funkce leden 2020, nebo dle dohody. Více informací najdete na webu města nebo uvedeném telefonu.
Tel.: 415 691 134


ŘEDITEL BAZÉNU

Rada města Loun vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/ŘEDITELKY Lounské správy plaveckých areálů, příspěvková organizace pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


SERVÍRKA

Přijmu servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Děti z MŠ Měcholupy děkuji za dárky k Vánocům

Zástupci věznice Drahonice předali dětem do školky ručně šité loutky, oblečky na panenky, kulisy do pohádek. Vše vyrobily odsouzené ženy. Děti za dárky poděkovaly...

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

Na návsi v Krásném Dvoře letos zahájili advent 1. adventní neděli 1. prosince - jako vždy pohodově a pospolu, malé i velké přišli potěšit Anděl a Čert na chůdách...

Přehrát video