Knihovna se stěhuje zpět

Hedvika Mašková 2018-11-29 19:00:00

V pondělí odstartovalo stěhování nejen knihovnického fondu, ale také vybavení knihovny zpět do hlavní budovy. Náhradní prostory knihovny na náměstí Svobody, které během tohoto roku sloužily čtenářům k vypůjčování knih, budou již do konce roku uzavřeny. Čtenářům však nadále slouží pobočka na Základní škole Jižní. Hlavní budova se zcela obnoveným exteriérem i interiérem se otevře 2. ledna.

Žatecká městská knihovna prochází od začátku tohoto roku celkovou obnovou. Čtenáři se mohou v novém roce těšit například na nové posezení s krásným výhledem na město. ,,Budova získala nový kabát v podobě opravené střechy, fasády a oken. Ve vnitřních prostorách knihovny byly opraveny omítky, vyměněny podlahové krytiny, svítidla a část regálů. Venkovní prostory knihovny byly rozšířeny o zrekonstruovaný prostor na hradbách, který bude sloužit uživatelům knihovny k posezení s knihou, návštěvníků městských akcí k odpočinku s krásným výhledem a nám k pořádání různých akcí, zejména v letních měsících. Novinkou je propojení dospělého a dětského oddělení a čtenáři budou nově obslouženi u centrálního pultu. Dojde ke zkvalitnění programového vybavení a čtenáři budou rychleji odbaveni,“ sdělila ředitelka Městské knihovny v Žatci Radka Filková.

Před budovou knihovny v podloubí si již v předešlém týdnu dalo povšimnout nově nainstalovaného Biblioboxu, který bude čtenářům sloužit 24 hodin denně sedm dní v týdnu. Jde o návratový box, kam mohou čtenáři vracet vypůjčené knihy mimo provozní dobu knihovny. Ten byl již toto pondělí zprovozněn. Princip jeho fungování je zcela jednoduchý. Pokud nechce či nemůže uživatel půjčený dokument vrátit do knihovny, vhodí jej do Biblioboxu, ve kterém se v horní části nachází vstupní otvor, kam se knihy vkládají. Pod ním jsou zamykatelná dvířka, za kterými se nachází speciální vozík na knihy. Jelikož knihy dopadají do vozíku z výšky minimálně dvacet centimetrů, je dno vozíku usazeno na pružinách, aby nedošlo k poškození vracených knih.

Po dobu uzavírky knihovny je však automaticky všem čtenářům prodloužena výpůjční lhůta všech vypůjčených dokumentů. Netřeba tedy s knihami do návratového boxu spěchat. 

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ A MATRIKÁŘ/MATRIKÁŘKA OBCE HŘIVICE

Starosta obce Hřivice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce SAMOSTATNÉ/HO ÚČETNÍ/HO A MATRIKÁŘKY/MATRIKÁŘE OBCE HŘIVICE s předpokladem trvalého pracovního poměru na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu www.hrivice.cz. Pro více informací kontaktujte starostu obce na uvedeném telefonu nebo e-mailu.
Tel.: 606 686 797
WWW: https://www.hrivice.cz/obecni-urad/uredni-deska/vyberove-rizeni-na-obsazeni-funkce-samostatne-ucetni-a-matrikarky-14413.html?ftr
E-mail: starosta@hrivice.cz


VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT

SOCIÁLNÍ SLUŽBY CHOMUTOV (Písečná 5030, 430 04 Chomutov) nabízí volné pracovní místo VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT NA DOMOVĚ PRO SENIORY PÍSEČNÁ NEBO NA DOMOVĚ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM PÍSEČNÁ. Požadavky: SŠ zdravotnické vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání - obor všeobecná sestra, praxe výtána, ale vhodné i pro absolventy, znalost práce na PC. Nástup možný ihned.
Kontakt: Ing. Pavlína Dvořáková
Tel.: 728 842 114
E-mail: dvorakova@soschomutov.cz


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video