Knihovna se stěhuje zpět

Hedvika Fajkusová 2018-11-29 19:00:00

V pondělí odstartovalo stěhování nejen knihovnického fondu, ale také vybavení knihovny zpět do hlavní budovy. Náhradní prostory knihovny na náměstí Svobody, které během tohoto roku sloužily čtenářům k vypůjčování knih, budou již do konce roku uzavřeny. Čtenářům však nadále slouží pobočka na Základní škole Jižní. Hlavní budova se zcela obnoveným exteriérem i interiérem se otevře 2. ledna.

Žatecká městská knihovna prochází od začátku tohoto roku celkovou obnovou. Čtenáři se mohou v novém roce těšit například na nové posezení s krásným výhledem na město. ,,Budova získala nový kabát v podobě opravené střechy, fasády a oken. Ve vnitřních prostorách knihovny byly opraveny omítky, vyměněny podlahové krytiny, svítidla a část regálů. Venkovní prostory knihovny byly rozšířeny o zrekonstruovaný prostor na hradbách, který bude sloužit uživatelům knihovny k posezení s knihou, návštěvníků městských akcí k odpočinku s krásným výhledem a nám k pořádání různých akcí, zejména v letních měsících. Novinkou je propojení dospělého a dětského oddělení a čtenáři budou nově obslouženi u centrálního pultu. Dojde ke zkvalitnění programového vybavení a čtenáři budou rychleji odbaveni,“ sdělila ředitelka Městské knihovny v Žatci Radka Filková.

Před budovou knihovny v podloubí si již v předešlém týdnu dalo povšimnout nově nainstalovaného Biblioboxu, který bude čtenářům sloužit 24 hodin denně sedm dní v týdnu. Jde o návratový box, kam mohou čtenáři vracet vypůjčené knihy mimo provozní dobu knihovny. Ten byl již toto pondělí zprovozněn. Princip jeho fungování je zcela jednoduchý. Pokud nechce či nemůže uživatel půjčený dokument vrátit do knihovny, vhodí jej do Biblioboxu, ve kterém se v horní části nachází vstupní otvor, kam se knihy vkládají. Pod ním jsou zamykatelná dvířka, za kterými se nachází speciální vozík na knihy. Jelikož knihy dopadají do vozíku z výšky minimálně dvacet centimetrů, je dno vozíku usazeno na pružinách, aby nedošlo k poškození vracených knih.

Po dobu uzavírky knihovny je však automaticky všem čtenářům prodloužena výpůjční lhůta všech vypůjčených dokumentů. Netřeba tedy s knihami do návratového boxu spěchat. 

Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video
Cítoliby: Spanilá jízda veteránů

Veteráni se vydali na spanilou jízdu okolím.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím chalupu nebo chatu poblíž Loun s dobrým výhledem na České středohoří. Tel.: 606 668 715.

PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

Vzpomínky

Antonín Karafiát

Dne 13. 6. by oslavil 81. narozeniny a dne 19. 6. tomu bude 20 let, co nás navždy opustil náš milovaný manžel, otec, dědeček, pan Antonín KARAFIÁT. Stále vzpomínají manželka Markéta, dcera Iveta s rodinou a syn Miroslav.

Vlasta Hauenschildová

Jsou slzy, které neuschnou, je bolest, která nikdy nezmizí. Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává. Dne 11. června 2019 by oslavila 90. výročí narození moje milá maminka a naše babička paní Vlasta HAUENSCHILDOVÁ z Loun, rodačka z Cítolib. S láskou stále vzpomíná dcera Jarmila s manželem a vnoučata Michalka a Jirka. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi.

Alois Zlatohlávek

Dne 5. června uplynulo 23 let, co nás navždy opustil pan Alois ZLATOHLÁVEK z Ročova. Stále vzpomínají manželka, synové s rodinami a sestra s rodinou.