Klímovi vybojovali na mistrovství Evropy zlato a bronz

Iveta Drlíková 2018-12-06 14:50:00

Manželům Klímovým ze Siberian husky teamu Liběšice – Žatec se daří. Po úspěšném vstupu do nové sezóny vybojovali cenné kovy i na Podzimní Mistrovství Evropy. Veronika na koloběžce tažené dvěma pejsky získala bronz a Lukáš a jeho čtyřčlenné spřežení si dojeli pro zlato.

Mistrovství Evropy tentokrát hostila Česká republika, konkrétně horské městečko Abertamy v Krušných Horách. V období 9. - 11. listopadu obsadila přilehlou louku více jak tisícovka psů a sto šedesát startujících v různých kategoriích. Všechny tři dny šampionátu provázelo chladné, horské a mlhavé počasí. To sice nebylo nic moc pro diváky, kterých i tak, přišlo hodně, ovšem pejskům a musherům náramně vyhovovalo. „Lepší mlha než sluníčko a hlavně že nepršelo,“ říkají s úsměvem k počasí Veronika s Lukášem.

Veronika Klímová nastoupila na start pětikilometrové sprintové trati v kategorii koloběžka se dvěma psy a po prvním kole obsadila třetí místo o pár vteřin před další českou závodnicí. V dalších dvou kolech svůj náskok tým Veroniky ještě prohloubil a nakonec vybojoval třetí místo a bronzovou medaili za závodnicemi s Francie a Maďarska. „Jelo se nám hezky, již od startu jsem na obou pejscích, fence Ábr a pejskovi Sašovi, viděla, že se jim trať líbí a jedou oba naplno. Všem našim pejskům totiž hrozně vadí vysypané cesty malými jemnými kamínky, to potom běží volněji, protože je píchají do tlapiček. Takové cesty tu naštěstí nebyly, jelo se po loukách či ujetých cestách, tak jsme do toho dali všichni tři úplně všechno a podařilo se. Také musím říct, že jsme se vyvarovali sebemenších chyb, jako je pád, vylučování pejsků na trati či jakékoliv zaváhání. Jeli jistě od začátku do konce, všechny tři dny. Jsem na ně moc pyšná,“ chválí své čtyřnohé parťáky Veronika.

Lukáš Klíma nastoupil na start střední trati, dlouhé dvacet jedna kilometrů, na tříkolce se čtyřhlavým, respektive pětihlavým týmem, protože i musher se počítá. „Máte na-prostou pravdu, tým tvoří jak pejsci tak i musher, který maká stále s nimi, akorát z kopce, případně po rovince se sveze. Vše se počítá,“ potvrzuje Lukáš. Po prvním dni dojel jeho tým do cíle s jedenáctiminutovým náskokem před ostatními soupeři, a to je zařadilo na průběžné první místo. V dalších dvou dnech se jim opět dařilo a svůj náskok ještě zvýšili. Po celkově ujetých šedesáti třech kilometrech zvítězili s náskokem 44 minut před druhým francouzským závodníkem a 61 minut před třetím, rovněž francouzským spřežením. Lukáš Klíma a jeho psí tým se tak stali úřadujícími mistry Evropy v závodech OFF SNOW v kategorii do čtyř psů.

„Pejsci jeli naprosto skvěle všechny tři dny. Krušnohorský profil tratě, kde prakticky roviny nejsou, byl přesně pro nás. Dlouhé sjezdy po loukách, pak zas prudká či pozvolná stoupání po lesních cestách, to je naše,“ říká Klíma a ještě dodává: „Zúročil se i trénink, při kterém učíme pejsky, aby do pozvolných stoupání místo klusání cválali, protože to, jak říkají „staří“ zkušení musheři, vyhrává závod a zřejmě na tom něco bude. Děláme tento sport s Verčou již nějaký ten pátek, ale asi nikdy nás nepře-stane udivovat co v těch pejscích vlastně je a co dokáží. Stále se učíme.“


Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

BRIGÁDNÍCI NA ŽNĚ

Přijmeme brigádníky na žně 2019 na pozici: řidič náklaďáku C + E na LIAZ s vlekem a dále řidiče traktoru ZETOR, CASE. Odvoz obilí od kombajnů. Nástup cca 15.7.2019, Podbořansko. Profesní průkaz řidiče NENÍ POTŘEBA. Telefon: 603294756, 733155930.
Tel.: 603294756

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Právník lounské vagónky: Je až děsivé, jak snadno lze zničit fungující firmu

Zdroj: Youtube kanál regionalnitelevize

Přehrát video
Chomutovsko: Zachycení kočky divoké fotopastí

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu dvougaráž, 30 m2. Budova bývalé veteriny Louny. Tel.: 731 710 911.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízenou garsonku pod Kauflandem v Lounech, 4. poschodí s výtahem, nejlépe starší osobě, podmínka nekuřák. Tel.: 605 233 861, 603 151 832.

Vzpomínky

Jan Antropius

Dne 22. 7. 2019 by se pan Jan ANTROPIUS z Loun dožil 95 let. Vzpomíná manželka a syn s rodinou.

Václav Benda

Měl jsi tak rád život, tolik jsi chtěl žít. Smrt však krutá byla a Tys od nás musel odejít. Dne 21. července 2019 vzpomeneme nedožitých šedesát let pana Václava BENDY ze Žatce. S láskou na něho stále vzpomínají maminka a sestra s rodinou. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Karel Coufal

Dne 17. července by oslavil své 90. narozeniny pan Karel COUFAL z Opočna. S láskou vzpomínají dcery Jana a Hana s rodinami, manželka Jana a ostatní příbuzní.