Klímovi vybojovali na mistrovství Evropy zlato a bronz

Iveta Drlíková 2018-12-06 14:50:00

Manželům Klímovým ze Siberian husky teamu Liběšice – Žatec se daří. Po úspěšném vstupu do nové sezóny vybojovali cenné kovy i na Podzimní Mistrovství Evropy. Veronika na koloběžce tažené dvěma pejsky získala bronz a Lukáš a jeho čtyřčlenné spřežení si dojeli pro zlato.

Mistrovství Evropy tentokrát hostila Česká republika, konkrétně horské městečko Abertamy v Krušných Horách. V období 9. - 11. listopadu obsadila přilehlou louku více jak tisícovka psů a sto šedesát startujících v různých kategoriích. Všechny tři dny šampionátu provázelo chladné, horské a mlhavé počasí. To sice nebylo nic moc pro diváky, kterých i tak, přišlo hodně, ovšem pejskům a musherům náramně vyhovovalo. „Lepší mlha než sluníčko a hlavně že nepršelo,“ říkají s úsměvem k počasí Veronika s Lukášem.

Veronika Klímová nastoupila na start pětikilometrové sprintové trati v kategorii koloběžka se dvěma psy a po prvním kole obsadila třetí místo o pár vteřin před další českou závodnicí. V dalších dvou kolech svůj náskok tým Veroniky ještě prohloubil a nakonec vybojoval třetí místo a bronzovou medaili za závodnicemi s Francie a Maďarska. „Jelo se nám hezky, již od startu jsem na obou pejscích, fence Ábr a pejskovi Sašovi, viděla, že se jim trať líbí a jedou oba naplno. Všem našim pejskům totiž hrozně vadí vysypané cesty malými jemnými kamínky, to potom běží volněji, protože je píchají do tlapiček. Takové cesty tu naštěstí nebyly, jelo se po loukách či ujetých cestách, tak jsme do toho dali všichni tři úplně všechno a podařilo se. Také musím říct, že jsme se vyvarovali sebemenších chyb, jako je pád, vylučování pejsků na trati či jakékoliv zaváhání. Jeli jistě od začátku do konce, všechny tři dny. Jsem na ně moc pyšná,“ chválí své čtyřnohé parťáky Veronika.

Lukáš Klíma nastoupil na start střední trati, dlouhé dvacet jedna kilometrů, na tříkolce se čtyřhlavým, respektive pětihlavým týmem, protože i musher se počítá. „Máte na-prostou pravdu, tým tvoří jak pejsci tak i musher, který maká stále s nimi, akorát z kopce, případně po rovince se sveze. Vše se počítá,“ potvrzuje Lukáš. Po prvním dni dojel jeho tým do cíle s jedenáctiminutovým náskokem před ostatními soupeři, a to je zařadilo na průběžné první místo. V dalších dvou dnech se jim opět dařilo a svůj náskok ještě zvýšili. Po celkově ujetých šedesáti třech kilometrech zvítězili s náskokem 44 minut před druhým francouzským závodníkem a 61 minut před třetím, rovněž francouzským spřežením. Lukáš Klíma a jeho psí tým se tak stali úřadujícími mistry Evropy v závodech OFF SNOW v kategorii do čtyř psů.

„Pejsci jeli naprosto skvěle všechny tři dny. Krušnohorský profil tratě, kde prakticky roviny nejsou, byl přesně pro nás. Dlouhé sjezdy po loukách, pak zas prudká či pozvolná stoupání po lesních cestách, to je naše,“ říká Klíma a ještě dodává: „Zúročil se i trénink, při kterém učíme pejsky, aby do pozvolných stoupání místo klusání cválali, protože to, jak říkají „staří“ zkušení musheři, vyhrává závod a zřejmě na tom něco bude. Děláme tento sport s Verčou již nějaký ten pátek, ale asi nikdy nás nepře-stane udivovat co v těch pejscích vlastně je a co dokáží. Stále se učíme.“


Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA V MŠ

ZŠ a MŠ Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/UČITELKA mateřské školy. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte spolu s kontaktem do 30. dubna na adresu Školní 323, 270 33 Jesenice.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz

ŘIDIČ NA ROZVOZ PEČIVA

Přijmeme řidiče na HPP. Rozvoz pečiva v Žatci. ŘP skupiny B, možno i brigádou.
Tel.: 604 409 637

ŘIDIČ/KA NA ROZVOZ JÍDEL

Přijmeme řidiče/ku na rozvoz jídel. Pracovní doba cca od 6:15 až 12:30, vhodné i pro důchodce nebo ženy na MD.
Tel.: 603 591 676

KUCHAŘKA

Přijmeme kuchaře/ku do výrobny chlazených jídel. Velice dobré platové ohodnocení.
Tel.: 603 591 676

ZAMĚSTNANCI AUTOSERVISU

www.auto-na-miru.cz přijme pro svou novou divizi AUTOSERVIS zaměstnance na pozice VEDOUCÍ AUTOSERVISU (20-35 tisíc Kč), 3x AUTOMECHANIK (25-35 tisíc/měsíc). Dále ŘIDIČ/NÁKUPČÍ (ŘP sk. B, 20-40 tisíc Kč/měsíc), ŘIDIČ (12-25 tisíc Kč), PRODEJCE VOZŮ (20-50 tisíc Kč), ZAMĚSTNANEC NA ČIŠTĚNÍ VOZŮ (12-20 tisíc Kč). Lze na hlavní pracovní poměr nebo brigádně. Vhodné i pro důchodce, studenty. Nástup dle dohody. Životopisy zasílejte na prace@autonamiru.cz. Více info na telefonu 777 300 062.
Tel.: 777 300 062
E-mail: prace@autonamiru.cz

Poslední videa

Vítání občánků v Blšanech

V sobotu 13. dubna přivítali čtyři nové občánky, zarecitovaly a zazpívaly jim děti z mateřské školy.

Přehrát video
Louny: Recitační přehlídka Puškinův památník

(2. video)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pracující žena hledá pronájem bytu 1+KK, 1+1, 2+1, v Žatci, popř. okolí - Staňkovice apod. Platba nájmu předem samozřejmostí. Prosím nabídněte formou sms na tel. 731 586 889, zavolám zpět (3 směnný provoz).

PRONÁJEM

Pronajmu dílnu v autoservisu + kancelář a pozemek. Chomutov. - Tel. 601 318 008.

Vzpomínky

Zdena Horáková

Co osud vezme, nevrací, i když nám srdce krvácí. Ta rána v srdci stále bolí a zapomenout nedovolí. Utichlo srdce, zůstal jen žal, kdo Tě měl rád, vzpomíná dál. Dne 17. 4. to bude smutných 14 let, co nás opustila naše drahá maminka, babička, paní Zdena HORÁKOVÁ z Velichova. Stále vzpomínáme. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Děti s rodinami.

Alfred PFÜTZNER

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 21. dubna uplynou již dva roky, co nás navždy opustil pan Alfred PFÜTZNER. S láskou stále vzpomíná manželka Jana, dcera Jana a syn Vilém s rodinami.

Antonie Dondová

Dne 16. 4. uplynulo dlouhých 10 let, od úmrtí paní Antonie DONDOVÉ z Lubence. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Vzpomínají syn Oldřich s rodinou, syn Jiří s rodinou a dcera Jitka s rodinou.