Klímovi vybojovali na mistrovství Evropy zlato a bronz

Iveta Drlíková 2018-12-06 14:50:00

Manželům Klímovým ze Siberian husky teamu Liběšice – Žatec se daří. Po úspěšném vstupu do nové sezóny vybojovali cenné kovy i na Podzimní Mistrovství Evropy. Veronika na koloběžce tažené dvěma pejsky získala bronz a Lukáš a jeho čtyřčlenné spřežení si dojeli pro zlato.

Mistrovství Evropy tentokrát hostila Česká republika, konkrétně horské městečko Abertamy v Krušných Horách. V období 9. - 11. listopadu obsadila přilehlou louku více jak tisícovka psů a sto šedesát startujících v různých kategoriích. Všechny tři dny šampionátu provázelo chladné, horské a mlhavé počasí. To sice nebylo nic moc pro diváky, kterých i tak, přišlo hodně, ovšem pejskům a musherům náramně vyhovovalo. „Lepší mlha než sluníčko a hlavně že nepršelo,“ říkají s úsměvem k počasí Veronika s Lukášem.

Veronika Klímová nastoupila na start pětikilometrové sprintové trati v kategorii koloběžka se dvěma psy a po prvním kole obsadila třetí místo o pár vteřin před další českou závodnicí. V dalších dvou kolech svůj náskok tým Veroniky ještě prohloubil a nakonec vybojoval třetí místo a bronzovou medaili za závodnicemi s Francie a Maďarska. „Jelo se nám hezky, již od startu jsem na obou pejscích, fence Ábr a pejskovi Sašovi, viděla, že se jim trať líbí a jedou oba naplno. Všem našim pejskům totiž hrozně vadí vysypané cesty malými jemnými kamínky, to potom běží volněji, protože je píchají do tlapiček. Takové cesty tu naštěstí nebyly, jelo se po loukách či ujetých cestách, tak jsme do toho dali všichni tři úplně všechno a podařilo se. Také musím říct, že jsme se vyvarovali sebemenších chyb, jako je pád, vylučování pejsků na trati či jakékoliv zaváhání. Jeli jistě od začátku do konce, všechny tři dny. Jsem na ně moc pyšná,“ chválí své čtyřnohé parťáky Veronika.

Lukáš Klíma nastoupil na start střední trati, dlouhé dvacet jedna kilometrů, na tříkolce se čtyřhlavým, respektive pětihlavým týmem, protože i musher se počítá. „Máte na-prostou pravdu, tým tvoří jak pejsci tak i musher, který maká stále s nimi, akorát z kopce, případně po rovince se sveze. Vše se počítá,“ potvrzuje Lukáš. Po prvním dni dojel jeho tým do cíle s jedenáctiminutovým náskokem před ostatními soupeři, a to je zařadilo na průběžné první místo. V dalších dvou dnech se jim opět dařilo a svůj náskok ještě zvýšili. Po celkově ujetých šedesáti třech kilometrech zvítězili s náskokem 44 minut před druhým francouzským závodníkem a 61 minut před třetím, rovněž francouzským spřežením. Lukáš Klíma a jeho psí tým se tak stali úřadujícími mistry Evropy v závodech OFF SNOW v kategorii do čtyř psů.

„Pejsci jeli naprosto skvěle všechny tři dny. Krušnohorský profil tratě, kde prakticky roviny nejsou, byl přesně pro nás. Dlouhé sjezdy po loukách, pak zas prudká či pozvolná stoupání po lesních cestách, to je naše,“ říká Klíma a ještě dodává: „Zúročil se i trénink, při kterém učíme pejsky, aby do pozvolných stoupání místo klusání cválali, protože to, jak říkají „staří“ zkušení musheři, vyhrává závod a zřejmě na tom něco bude. Děláme tento sport s Verčou již nějaký ten pátek, ale asi nikdy nás nepře-stane udivovat co v těch pejscích vlastně je a co dokáží. Stále se učíme.“


Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

ZEDNÍK A FASÁDNÍK

Přijmeme ZEDNÍKY a FASÁDNÍKY na zateplovací systémy. Dobrý kolektiv, dobré platové ohodnocení!
Tel.: 605 367 541

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu v Lounech ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - ŘP sk. C,E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění. Více info na uvedených kontaktech.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (1. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž, ul. Legionářská, Chomutov. - Tel. 603 759 155.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím byt 1+2 s balkonem v Jirkově. - Tel. 792 318 269.

Vzpomínky

Václav Jíra

Vydal ses na cestu, kam chodí každý sám, jen dveře vzpomínek nechal jsi dokořán. Dne 16. 2. 2019 uplyne 28 let, co nás navždy opustil pan Václav Jíra ze Žatce. Stále vzpomínají maminka Zdena, otčím Josef, bratři Pavel a Jiří s rodinami a rodina Chupáňova.

Marie Řeháková

Dne 15. 2. je to 28 let od úmrtí mojí babičky Marie Řehákové z Domoušic. Vzpomíná vnučka Maruš.

Zdeněk Hejzl

Dne 13. února 2019 uplyne 25 let od úmrtí pana Zdeňka HEJZLA z Počedělic. S láskou na svého otce vzpomínají dcera Zdeňka a Lidka s rodinami.