Klímovi vybojovali na mistrovství Evropy zlato a bronz

Iveta Drlíková 2018-12-06 14:50:00

Manželům Klímovým ze Siberian husky teamu Liběšice – Žatec se daří. Po úspěšném vstupu do nové sezóny vybojovali cenné kovy i na Podzimní Mistrovství Evropy. Veronika na koloběžce tažené dvěma pejsky získala bronz a Lukáš a jeho čtyřčlenné spřežení si dojeli pro zlato.

Mistrovství Evropy tentokrát hostila Česká republika, konkrétně horské městečko Abertamy v Krušných Horách. V období 9. - 11. listopadu obsadila přilehlou louku více jak tisícovka psů a sto šedesát startujících v různých kategoriích. Všechny tři dny šampionátu provázelo chladné, horské a mlhavé počasí. To sice nebylo nic moc pro diváky, kterých i tak, přišlo hodně, ovšem pejskům a musherům náramně vyhovovalo. „Lepší mlha než sluníčko a hlavně že nepršelo,“ říkají s úsměvem k počasí Veronika s Lukášem.

Veronika Klímová nastoupila na start pětikilometrové sprintové trati v kategorii koloběžka se dvěma psy a po prvním kole obsadila třetí místo o pár vteřin před další českou závodnicí. V dalších dvou kolech svůj náskok tým Veroniky ještě prohloubil a nakonec vybojoval třetí místo a bronzovou medaili za závodnicemi s Francie a Maďarska. „Jelo se nám hezky, již od startu jsem na obou pejscích, fence Ábr a pejskovi Sašovi, viděla, že se jim trať líbí a jedou oba naplno. Všem našim pejskům totiž hrozně vadí vysypané cesty malými jemnými kamínky, to potom běží volněji, protože je píchají do tlapiček. Takové cesty tu naštěstí nebyly, jelo se po loukách či ujetých cestách, tak jsme do toho dali všichni tři úplně všechno a podařilo se. Také musím říct, že jsme se vyvarovali sebemenších chyb, jako je pád, vylučování pejsků na trati či jakékoliv zaváhání. Jeli jistě od začátku do konce, všechny tři dny. Jsem na ně moc pyšná,“ chválí své čtyřnohé parťáky Veronika.

Lukáš Klíma nastoupil na start střední trati, dlouhé dvacet jedna kilometrů, na tříkolce se čtyřhlavým, respektive pětihlavým týmem, protože i musher se počítá. „Máte na-prostou pravdu, tým tvoří jak pejsci tak i musher, který maká stále s nimi, akorát z kopce, případně po rovince se sveze. Vše se počítá,“ potvrzuje Lukáš. Po prvním dni dojel jeho tým do cíle s jedenáctiminutovým náskokem před ostatními soupeři, a to je zařadilo na průběžné první místo. V dalších dvou dnech se jim opět dařilo a svůj náskok ještě zvýšili. Po celkově ujetých šedesáti třech kilometrech zvítězili s náskokem 44 minut před druhým francouzským závodníkem a 61 minut před třetím, rovněž francouzským spřežením. Lukáš Klíma a jeho psí tým se tak stali úřadujícími mistry Evropy v závodech OFF SNOW v kategorii do čtyř psů.

„Pejsci jeli naprosto skvěle všechny tři dny. Krušnohorský profil tratě, kde prakticky roviny nejsou, byl přesně pro nás. Dlouhé sjezdy po loukách, pak zas prudká či pozvolná stoupání po lesních cestách, to je naše,“ říká Klíma a ještě dodává: „Zúročil se i trénink, při kterém učíme pejsky, aby do pozvolných stoupání místo klusání cválali, protože to, jak říkají „staří“ zkušení musheři, vyhrává závod a zřejmě na tom něco bude. Děláme tento sport s Verčou již nějaký ten pátek, ale asi nikdy nás nepře-stane udivovat co v těch pejscích vlastně je a co dokáží. Stále se učíme.“


Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL

Vážený pane učiteli. Hledáme právě Vás, učitele odborných předmětů, jako jsou elektrotechnika, elektrotechnická měření a fyzika. Spolupráce s naší střední školou v Žatci je možná na plný či částečný úvazek. Těšíme se na Vás.
Tel.: +420 736 605 905

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 777 167 336.

LEKTOR ANGLICKÉHO JAZYKA

Přijmeme lektora AJ na plný nebo částečný úvazek. Agentura PAROLE, tel. 474 683 729.
Tel.: 474 683 729

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Vánoční zpívání s Pepou Vágnerem

Vánoční atmosféru mohli poprvé nasát ve Vrchlického divadle v Lounech návštěvníci koncertu zpěváka Josefa Vágnera. Adventní koncert v Lounech byl druhou zastávkou v rámci vánočního turné, které letos

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

První adventní neděli (nejen) v Krásném Dvoře lilo jako z konve, a tak se Pepišto a anděl Dáša spolu s dětmi přemístili do stanu. A tak už... hlava ramena kolena palce se tančily jedna báseň ;-)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

VÝMĚNA BYTU

Vyměním RD 3+1 v Lounech s velkou zahradou za menší RD 1+2 v Lounech + doplatek. Tel: 777 142 422.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

Vzpomínky

Jiří Velš

Kdo žije v srdcích těch, které miloval, ten nikdy nezemřel… Dne 17. 12. 2018 vzpomeneme 7. výročí úmrtí pana Jiřího VELŠE. S láskou vzpomíná rodina.

Marie Národová

Kdo žije v srdcích těch, které opustil, ten nezemřel… Dne 12. 12. uplyne smutných 20 let, co nás navždy opustila paní Marie NÁRODOVÁ ze Žatce. Stále vzpomínají dcera Marie a sestry Helena, Terezka a Miluš s rodinami.

Zdeněk Pospíšil

Vzpomínky na Tebe krásné máme, které si po celý život uchováme. Dne 13. 12. 2018 uplyne již 12 let, kdy jsme se navždy rozloučili s manželem, tatínkem a dědečkem, panem Zdeňkem POSPÍŠILEM. S láskou stále na něho vzpomíná manželka Libuše, děti Vláďa, Borek a Libuše s rodinami. Všem, kteří vzpomenou s námi, děkujeme.