Vladimír Drápal se loučí s ředitelskou židlí

Redakce 2018-12-28 17:46:00

Vážení přátelé, milí divadelní hosté, s novým rokem nastává ve Vrchlického divadle a několika dalších kulturních příspěvkových organizacích změna na postu ředitele.

Já jsem tuto funkci vykonával 15 let a věřím, že po mně snad zůstává kus dobře odvedené práce, kterou jsem po většinu času vykonával s chutí, radostí a nadšením. A abyste měli z práce potěšení, musíte ji mít rádi. Nebál bych se říci, že já tuhle práci miloval.

Ale na druhou stranu vím, že žádný strom neroste do nebe, žádný pohár není bezedný a každá legrace jednou skončí.

Jsem ve své práci i životě obklopen uměním, ale také vím, že jedním z největších umění je umění včas odejít. Pocit, že ten čas nastává, se dostavoval pomalu, ale o to usilovněji, a když jsem sečetl plusy a mínusy, jsem rád, že konečný výsledek je v báječném, skvělém plusu. Mohu na svoje působení nejen v divadle, ale i mezi obrazy v Galerii města Loun anebo ve víru rok ´n rollu na parketách kulturního domu Zastávka vzpomínat s potěšením, ba dokonce s hrdostí.

Musím říci, že mi bylo ctí Vám sloužit – protože já tuhle práci bral vždy jako službu veřejnosti.

Vrátím-li se k samotnému počátku, v mém srdci už navždy zůstanou dvě dámy – Věra Mirvaldová a Milena Zikmundová – možná si to ani neuvědomují, pokud ano, o to víc klobouk dolů, ale musely mít velkou odvahu, když mě před lety prosadily na tento post, který dodnes považuji za dar. Dnes se to zdá samozřejmé, ale tehdy rada města stála snad proti všem. Ale myslím, že můj divadelní příběh s dobrým koncem byl nečekaným překvapením. Nejen pro ně, ale pro všechny. Pro mě asi nejvíc.

Bylo mi také ctí spolupracovat s tolika skvělými lidmi, ať již s těmi, kteří sem přijížděli jako umělci a naši hosté, tak s těmi, kteří jim po celou dobu nezištně připravovali zázemí a servis.

Na spolupracovníky a dobré duše jsem měl štěstí, myslím, že vztahy byly přátelské a korektní i směrem k mým kolegům na městském úřadě. Všem čtyřem starostům, s kterými jsem spolupracoval, bych rád poděkoval za důvěru, kterou mě poctili, a svobodu, kterou mi nebrali.

Bylo pro mě potěšením sloužit tisícům, statisícům návštěvníků, usilovat o jejich přízeň, ať už jako člověk – jak si jistě mnozí čtenáři vybaví – ještě nedávno temné pověsti a rebelsky zvlčilých mravů, neboť ani jedno se neslučuje s českým, neřku-li lounským, průměrem. Ale také jako bláznivý nadšenec, milovník umění, fanoušek hudby, literatury a humoru, jež jim chce projasnit životy radostí, smíchem a kulturou, neboť ta smývá z duše prach každodennosti. A obě tyto zdánlivě neslučitelné tváře se mi povedlo propojit a vytvořit v Lounech místo pro společenství lidí oddaných umění a věrných síle lidskosti. Prostor, který sloužil všem a vážil si každého hosta.

Na úplný závěr musím říci, že jsem rád, že jsem se k tomuto dobrovolnému a přátelskému odchodu odhodlal. Můžu být totiž častěji se svou rodinou, která pro mě dnes znamená nejvíc, ačkoliv tomu tak nebylo vždy. To je možná ten největší - a o to nečekanější – dar, který mi divadlo na rozloučenou dalo.

Děkuji Vám všem za dlouholetou přízeň a prosím Vás zároveň, abyste zůstali věrni kultuře, kterou Vám Louny nabízejí. Jsou v tomto směru výjimečným městem.

Vladimír Drápal, do 1. 1. 2019 stále ještě ředitel Vrchlického divadla, Galerie města Loun a Kulturního domu Zastávka.

P. S. Pokud se o divadle, jeho historii i současnosti chcete dozvědět víc, doporučuji publikaci "15 let Vrchlického divadla", která je ke koupi v divadelní pokladně. 


Vladimír Drápal

Komentáře

Nabídky práce

STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY

Prefa Žatec s.r.o. hledá zaměstnance na pozice STAVEBNÍ TECHNIK, TECHNOLOG, REFERENT KVALITY. Požadujeme střední školu stavebního směru s maturitou, ŘP sk. B. Nabízíme dobré platové podmínky, po zkušební době možnost trvalého pracovního úvazku, stravování v místě pracoviště, týden dodatkové dovolené. Nabízené pracovní pozice jsou v lokalitě města Žatce. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 724 206 320
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

OBSLUHA MYČKY

Hledáme pomocnou sílu k myčce, cca od 12:30 do 15:30 hod. Pracoviště Gymnázium Chomutov. - Tel. 607 948 092.
Tel.: 607 948 092

SKLADNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

VÝROBNÍ DĚLNÍK

Přijmeme VÝROBNÍHO DĚLNÍKA. Místo práce Chomutov. Zajímavé platové ohodnocení.
Tel.: 725 546 639
E-mail: jakub.kruta@bachl.cz

ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY

Společnost EUROVIA VINCI přijme pracovníky na pozici ELEKTRIKÁŘ/KA OBALOVNY. Místo výkonu práce Černovice. Nabízíme průměrný měsíční výdělek 35 000,- Kč. Požadujeme SOU obor elektro (silnoproud), nebo SOU zámečník, ŘP sk. B (ŘP sk. C výhodou), zdravotní způsobilost.
Tel.: 731 601 442
E-mail: dusan.holub@eurovia.cz

Poslední videa

Oslava nového roku vietnamské komunity

A zase se tančilo :)

Přehrát video
Hasiči dostali novou Tatru

Tatra přijíždí :)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím garáž v Žatci. Tel: 608 177 789.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Hledám byt nebo menší RD na Lounsku, Žatecku, Podbořansku. Tel.: 733 691 127.

Vzpomínky

Miroslava Macáková

Dne 21. ledna uplyne 6 let, co nás opustila paní Miroslava Macáková z Loun. Nikdy nezapomenou manžel Pavel, dcera Tereza, vnučka Andrejka. Děkujeme všem, kteří si vzpomenou.

Evžen Seidl

Dne 17. 1. 2017 zemřel pan Evžen SEIDL po těžkém úrazu neslučujícím se s životem. Odešel bez slůvka rozloučení výjimečně dobrý člověk, jednatel pobočky Konfederace politických vězňů v Lounech. Vzpomíná družka M. Vrbíková a její bratr.

Pavel Kalčík

Dne 14. ledna by se dožil 75 let pan Pavel Kalčík z Loun. Nikdy nezapomenou a stále vzpomínají manželka, synové a snacha a vnoučata.