Vladimír Drápal se loučí s ředitelskou židlí

Redakce 2018-12-28 17:46:00

Vážení přátelé, milí divadelní hosté, s novým rokem nastává ve Vrchlického divadle a několika dalších kulturních příspěvkových organizacích změna na postu ředitele.

Já jsem tuto funkci vykonával 15 let a věřím, že po mně snad zůstává kus dobře odvedené práce, kterou jsem po většinu času vykonával s chutí, radostí a nadšením. A abyste měli z práce potěšení, musíte ji mít rádi. Nebál bych se říci, že já tuhle práci miloval.

Ale na druhou stranu vím, že žádný strom neroste do nebe, žádný pohár není bezedný a každá legrace jednou skončí.

Jsem ve své práci i životě obklopen uměním, ale také vím, že jedním z největších umění je umění včas odejít. Pocit, že ten čas nastává, se dostavoval pomalu, ale o to usilovněji, a když jsem sečetl plusy a mínusy, jsem rád, že konečný výsledek je v báječném, skvělém plusu. Mohu na svoje působení nejen v divadle, ale i mezi obrazy v Galerii města Loun anebo ve víru rok ´n rollu na parketách kulturního domu Zastávka vzpomínat s potěšením, ba dokonce s hrdostí.

Musím říci, že mi bylo ctí Vám sloužit – protože já tuhle práci bral vždy jako službu veřejnosti.

Vrátím-li se k samotnému počátku, v mém srdci už navždy zůstanou dvě dámy – Věra Mirvaldová a Milena Zikmundová – možná si to ani neuvědomují, pokud ano, o to víc klobouk dolů, ale musely mít velkou odvahu, když mě před lety prosadily na tento post, který dodnes považuji za dar. Dnes se to zdá samozřejmé, ale tehdy rada města stála snad proti všem. Ale myslím, že můj divadelní příběh s dobrým koncem byl nečekaným překvapením. Nejen pro ně, ale pro všechny. Pro mě asi nejvíc.

Bylo mi také ctí spolupracovat s tolika skvělými lidmi, ať již s těmi, kteří sem přijížděli jako umělci a naši hosté, tak s těmi, kteří jim po celou dobu nezištně připravovali zázemí a servis.

Na spolupracovníky a dobré duše jsem měl štěstí, myslím, že vztahy byly přátelské a korektní i směrem k mým kolegům na městském úřadě. Všem čtyřem starostům, s kterými jsem spolupracoval, bych rád poděkoval za důvěru, kterou mě poctili, a svobodu, kterou mi nebrali.

Bylo pro mě potěšením sloužit tisícům, statisícům návštěvníků, usilovat o jejich přízeň, ať už jako člověk – jak si jistě mnozí čtenáři vybaví – ještě nedávno temné pověsti a rebelsky zvlčilých mravů, neboť ani jedno se neslučuje s českým, neřku-li lounským, průměrem. Ale také jako bláznivý nadšenec, milovník umění, fanoušek hudby, literatury a humoru, jež jim chce projasnit životy radostí, smíchem a kulturou, neboť ta smývá z duše prach každodennosti. A obě tyto zdánlivě neslučitelné tváře se mi povedlo propojit a vytvořit v Lounech místo pro společenství lidí oddaných umění a věrných síle lidskosti. Prostor, který sloužil všem a vážil si každého hosta.

Na úplný závěr musím říci, že jsem rád, že jsem se k tomuto dobrovolnému a přátelskému odchodu odhodlal. Můžu být totiž častěji se svou rodinou, která pro mě dnes znamená nejvíc, ačkoliv tomu tak nebylo vždy. To je možná ten největší - a o to nečekanější – dar, který mi divadlo na rozloučenou dalo.

Děkuji Vám všem za dlouholetou přízeň a prosím Vás zároveň, abyste zůstali věrni kultuře, kterou Vám Louny nabízejí. Jsou v tomto směru výjimečným městem.

Vladimír Drápal, do 1. 1. 2019 stále ještě ředitel Vrchlického divadla, Galerie města Loun a Kulturního domu Zastávka.

P. S. Pokud se o divadle, jeho historii i současnosti chcete dozvědět víc, doporučuji publikaci "15 let Vrchlického divadla", která je ke koupi v divadelní pokladně. 


Vladimír Drápal

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.