Vladimír Drápal se loučí s ředitelskou židlí

Redakce 2018-12-28 17:46:00

Vážení přátelé, milí divadelní hosté, s novým rokem nastává ve Vrchlického divadle a několika dalších kulturních příspěvkových organizacích změna na postu ředitele.

Já jsem tuto funkci vykonával 15 let a věřím, že po mně snad zůstává kus dobře odvedené práce, kterou jsem po většinu času vykonával s chutí, radostí a nadšením. A abyste měli z práce potěšení, musíte ji mít rádi. Nebál bych se říci, že já tuhle práci miloval.

Ale na druhou stranu vím, že žádný strom neroste do nebe, žádný pohár není bezedný a každá legrace jednou skončí.

Jsem ve své práci i životě obklopen uměním, ale také vím, že jedním z největších umění je umění včas odejít. Pocit, že ten čas nastává, se dostavoval pomalu, ale o to usilovněji, a když jsem sečetl plusy a mínusy, jsem rád, že konečný výsledek je v báječném, skvělém plusu. Mohu na svoje působení nejen v divadle, ale i mezi obrazy v Galerii města Loun anebo ve víru rok ´n rollu na parketách kulturního domu Zastávka vzpomínat s potěšením, ba dokonce s hrdostí.

Musím říci, že mi bylo ctí Vám sloužit – protože já tuhle práci bral vždy jako službu veřejnosti.

Vrátím-li se k samotnému počátku, v mém srdci už navždy zůstanou dvě dámy – Věra Mirvaldová a Milena Zikmundová – možná si to ani neuvědomují, pokud ano, o to víc klobouk dolů, ale musely mít velkou odvahu, když mě před lety prosadily na tento post, který dodnes považuji za dar. Dnes se to zdá samozřejmé, ale tehdy rada města stála snad proti všem. Ale myslím, že můj divadelní příběh s dobrým koncem byl nečekaným překvapením. Nejen pro ně, ale pro všechny. Pro mě asi nejvíc.

Bylo mi také ctí spolupracovat s tolika skvělými lidmi, ať již s těmi, kteří sem přijížděli jako umělci a naši hosté, tak s těmi, kteří jim po celou dobu nezištně připravovali zázemí a servis.

Na spolupracovníky a dobré duše jsem měl štěstí, myslím, že vztahy byly přátelské a korektní i směrem k mým kolegům na městském úřadě. Všem čtyřem starostům, s kterými jsem spolupracoval, bych rád poděkoval za důvěru, kterou mě poctili, a svobodu, kterou mi nebrali.

Bylo pro mě potěšením sloužit tisícům, statisícům návštěvníků, usilovat o jejich přízeň, ať už jako člověk – jak si jistě mnozí čtenáři vybaví – ještě nedávno temné pověsti a rebelsky zvlčilých mravů, neboť ani jedno se neslučuje s českým, neřku-li lounským, průměrem. Ale také jako bláznivý nadšenec, milovník umění, fanoušek hudby, literatury a humoru, jež jim chce projasnit životy radostí, smíchem a kulturou, neboť ta smývá z duše prach každodennosti. A obě tyto zdánlivě neslučitelné tváře se mi povedlo propojit a vytvořit v Lounech místo pro společenství lidí oddaných umění a věrných síle lidskosti. Prostor, který sloužil všem a vážil si každého hosta.

Na úplný závěr musím říci, že jsem rád, že jsem se k tomuto dobrovolnému a přátelskému odchodu odhodlal. Můžu být totiž častěji se svou rodinou, která pro mě dnes znamená nejvíc, ačkoliv tomu tak nebylo vždy. To je možná ten největší - a o to nečekanější – dar, který mi divadlo na rozloučenou dalo.

Děkuji Vám všem za dlouholetou přízeň a prosím Vás zároveň, abyste zůstali věrni kultuře, kterou Vám Louny nabízejí. Jsou v tomto směru výjimečným městem.

Vladimír Drápal, do 1. 1. 2019 stále ještě ředitel Vrchlického divadla, Galerie města Loun a Kulturního domu Zastávka.

P. S. Pokud se o divadle, jeho historii i současnosti chcete dozvědět víc, doporučuji publikaci "15 let Vrchlického divadla", která je ke koupi v divadelní pokladně. 


Vladimír Drápal

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

Poslední videa

Anglický klubík v Nepomyšli - pohádka o Zelené Karkulce

Děti navštěvující anglický klubík při MC Jablíčko v Nepomyšli pod vedením Lenky Novákové sehrály v úterý 18. června odpoledne pro rodiče a přátele pohádku v angličtině - o Zelené Karkulce ;-)

Přehrát video
Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

CHATA PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

PRONÁJEM

Pronajmu starší byt 2+KK v Žatci v 1. patře v klidné lokalitě v centru města, od září 2019. Ne zvířata, ne děti. V nájmu 3900,- Kč je FO, el. sp. prost., odpady, záloha studená voda. Energie vlastní, plyn. topení. Kauce 10.000 Kč. Tel.: 736 271 892.

Vzpomínky

Marie Zubáková

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 23. 6. 2019 tomu bude rok, co nás navždy opustila naše milovaná maminka, babička, prababička, teta a sestra, paní Marie ZUBÁKOVÁ z Loun. Moc nám chybíš. Děkujeme všem, kteří vzpomenou s námi. Stále vzpomínají dcery Hana a Gábina s rodinami, sestra Stanislava a ostatní příbuzní.

Jan Mládek

Dne 21. 6. 2019 uplyne 1 rok, co nás navždy opustil Jan MLÁDEK ze Žatce. Vzpomíná rodina Jiráskova.

Stanislav Strnad

Roky tiše plynou jak klidné řeky proud, jen bolest v srdci zůstává a nedá zapomenout. Dne 21. 6. uplyne 5 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček, pan Stanislav STRNAD z Tvršic. Stále vzpomínají manželka Hana a dcery Hana a Stáňa s rodinami a vnučka Terezka.