Twirlerka Trnková pojede na šampionát do Itálie

Iveta Drlíková 2019-01-26 05:32:00

Žatecké twirlerce Aničce Trnkové se na lednovém Mistrovství České republiky dařilo. Už ve starší kategorii, mistrovské třídě A, vybojovala dvakrát titul 1. vicemistryně a nominovala se tak na jarní Mistrovství Evropy v Itálii.

Mistrovství České republiky v twirlingu asociace NBTA hostilo Sportovním centru Nymburk první lednový víkend. Anička Trnková letos poprvé soutěžila již ve vyšší věkové kategorii, ale starších soupeřek se nezalekla. Bojovala statečně a při své premiéře získala dvě druhá místa. První v rytmickém tanečním sólu, kde pro ni sestavu připravil chorvatský mistr světa Tihomir Bendelja. Druhý cenný kov v barvě stříbra přidala v disciplíně sólo 1 hůlka za sestavu, kterou pro ni vytvořil trenér italské reprezentace Pieter Hazeu. „Jsem spokojená. Největší radost mám, že jsem pochytala všechny vysoké výhozy, protože k jejich tréninku nemám dobré podmínky,“ říká Anička Trnková.

Úspěšnou žateckou twirlerku, která trénuje pod vedením Terezy Vimrové z Ostrova nad Ohří, teď ale nečeká zasloužený odpočinek. Musí se totiž připravovat na další český šampionát, tentokrát asociace WBTF, kde bude soutěžit v disciplínách - freestyle, sólo 1 hůlka, artistic sólo a artistic pair. Nově navíc musí splnit povinný program, což je sestava technických prvků, stejná pro všechny závodnice. Získané body z ní výrazně zasáhnou do hodnocení všech sólových disciplín. Naší twirlerce gratulujeme a držíme palce v dalších závodech. 

Iveta Drlíková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.