SeniorTaxi by mohlo být zprovozněno již začátkem dubna

Hedvika Mašková 2019-01-26 16:00:00

Služba SeniorTaxi bude opět sloužit potřebným, a to možná již začátkem dubna. Cena za jednu jízdu by měla vyjít na třicet korun. Odbor dopravy službu sjednotí jako městskou hromadnou dopravu a senioři se tak budou legitimovat průkazkami. Službu, která je určená zejména pro seniory, osoby se zdravotním postižením nebo také pro rodiče zdravotně postižených dětí, provozovala v Žatci organizace Kamarád LORM, ale posléze zjistila, že nemá na provoz dostatek finančních prostředků ani pracovníků.

,,Jednání ohledně SeniorTaxi jsme od ukončení provozu měli hodně, protože jsme se snažili, když chceme něco poptávat, vychytat nedostatky. Domluvili jsme se, že spoluúčast bude třicet korun na jedné jízdě. Za jednu jízdu považujeme dopravu na místo, nikoli tam a zpátky. SeniorTaxi bude sloužit i místním částím, respektive obyvatelům z místních částí. Předpokládáme, že provoz bude fungovat během všedních dnů od 7 do 17 hodin. Objednávky bude možné provést prostřednictvím telefonního čísla dispečinku, který bude vždy předchozí den do jedenácti hodin hovory přijímat. Ten by měl fungovat při Domově pro seniory. Pokud tato forma nebude občanům vyhovovat, budeme ji dále modelovat. Senioři budou mít průkazky jako na MHD,“ řekla starostka Zdeňka Hamousová.

Na jednání rady města, které se uskuteční v polovině února, by měla kancelář úřadu předložit ke schválení podklady pro vypsání výběrového řízení na provozovatele SeniorTaxi. ,,Budeme vypisovat výběrové řízení na provozování služby. Proběhlo již několik jednání s místními taxikáři. Oni už s lidmi zkušenosti mají, jelikož je vozí,“ upřesnila starostka. Rada města schválila rozpočtové opatření na financování služby ve výši půl milionu korun.

,,Spuštění služby se plánuje na cca 1. dubna. Jde jen o odhad – o orientační datum. Vše musí ještě projít radou a senioři se musí legitimovat,“ prozradil předběžné datum místostarosta Radim Laibl.

Projekt SeniorTaxi ztroskotal v minulém roce u provozovatele, kterým byla organizace Kamarád Lorm. Na potřebnou službu, jež byla v Žatci hojně využívaná, neměla dostatek finančních prostředků ani lidí. ,,Kamarád Lorm měl dotované místo na řidiče a měli sociální vozidlo. Neměli nikoho na dispečinku, a když skončilo dotované místo na řidiče, službu dál provozovat nechtěli,“ vysvětlovala starostka Zdeňka Hamousová.

Mimořádná dopravní služba díky štědrým sponzorům perfektně funguje například v okresním městě Louny, kde vyjde jedna cesta po městě na padesát korun.


Hedvika Mašková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.