SeniorTaxi by mohlo být zprovozněno již začátkem dubna

Hedvika Fajkusová 2019-01-26 16:00:00

Služba SeniorTaxi bude opět sloužit potřebným, a to možná již začátkem dubna. Cena za jednu jízdu by měla vyjít na třicet korun. Odbor dopravy službu sjednotí jako městskou hromadnou dopravu a senioři se tak budou legitimovat průkazkami. Službu, která je určená zejména pro seniory, osoby se zdravotním postižením nebo také pro rodiče zdravotně postižených dětí, provozovala v Žatci organizace Kamarád LORM, ale posléze zjistila, že nemá na provoz dostatek finančních prostředků ani pracovníků.

,,Jednání ohledně SeniorTaxi jsme od ukončení provozu měli hodně, protože jsme se snažili, když chceme něco poptávat, vychytat nedostatky. Domluvili jsme se, že spoluúčast bude třicet korun na jedné jízdě. Za jednu jízdu považujeme dopravu na místo, nikoli tam a zpátky. SeniorTaxi bude sloužit i místním částím, respektive obyvatelům z místních částí. Předpokládáme, že provoz bude fungovat během všedních dnů od 7 do 17 hodin. Objednávky bude možné provést prostřednictvím telefonního čísla dispečinku, který bude vždy předchozí den do jedenácti hodin hovory přijímat. Ten by měl fungovat při Domově pro seniory. Pokud tato forma nebude občanům vyhovovat, budeme ji dále modelovat. Senioři budou mít průkazky jako na MHD,“ řekla starostka Zdeňka Hamousová.

Na jednání rady města, které se uskuteční v polovině února, by měla kancelář úřadu předložit ke schválení podklady pro vypsání výběrového řízení na provozovatele SeniorTaxi. ,,Budeme vypisovat výběrové řízení na provozování služby. Proběhlo již několik jednání s místními taxikáři. Oni už s lidmi zkušenosti mají, jelikož je vozí,“ upřesnila starostka. Rada města schválila rozpočtové opatření na financování služby ve výši půl milionu korun.

,,Spuštění služby se plánuje na cca 1. dubna. Jde jen o odhad – o orientační datum. Vše musí ještě projít radou a senioři se musí legitimovat,“ prozradil předběžné datum místostarosta Radim Laibl.

Projekt SeniorTaxi ztroskotal v minulém roce u provozovatele, kterým byla organizace Kamarád Lorm. Na potřebnou službu, jež byla v Žatci hojně využívaná, neměla dostatek finančních prostředků ani lidí. ,,Kamarád Lorm měl dotované místo na řidiče a měli sociální vozidlo. Neměli nikoho na dispečinku, a když skončilo dotované místo na řidiče, službu dál provozovat nechtěli,“ vysvětlovala starostka Zdeňka Hamousová.

Mimořádná dopravní služba díky štědrým sponzorům perfektně funguje například v okresním městě Louny, kde vyjde jedna cesta po městě na padesát korun.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA V MŠ

ZŠ a MŠ Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/UČITELKA mateřské školy. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte spolu s kontaktem do 30. dubna na adresu Školní 323, 270 33 Jesenice.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz

ŘIDIČ NA ROZVOZ PEČIVA

Přijmeme řidiče na HPP. Rozvoz pečiva v Žatci. ŘP skupiny B, možno i brigádou.
Tel.: 604 409 637

ŘIDIČ/KA NA ROZVOZ JÍDEL

Přijmeme řidiče/ku na rozvoz jídel. Pracovní doba cca od 6:15 až 12:30, vhodné i pro důchodce nebo ženy na MD.
Tel.: 603 591 676

KUCHAŘKA

Přijmeme kuchaře/ku do výrobny chlazených jídel. Velice dobré platové ohodnocení.
Tel.: 603 591 676

ZAMĚSTNANCI AUTOSERVISU

www.auto-na-miru.cz přijme pro svou novou divizi AUTOSERVIS zaměstnance na pozice VEDOUCÍ AUTOSERVISU (20-35 tisíc Kč), 3x AUTOMECHANIK (25-35 tisíc/měsíc). Dále ŘIDIČ/NÁKUPČÍ (ŘP sk. B, 20-40 tisíc Kč/měsíc), ŘIDIČ (12-25 tisíc Kč), PRODEJCE VOZŮ (20-50 tisíc Kč), ZAMĚSTNANEC NA ČIŠTĚNÍ VOZŮ (12-20 tisíc Kč). Lze na hlavní pracovní poměr nebo brigádně. Vhodné i pro důchodce, studenty. Nástup dle dohody. Životopisy zasílejte na prace@autonamiru.cz. Více info na telefonu 777 300 062.
Tel.: 777 300 062
E-mail: prace@autonamiru.cz

Poslední videa

Vítání občánků v Blšanech

V sobotu 13. dubna přivítali čtyři nové občánky, zarecitovaly a zazpívaly jim děti z mateřské školy.

Přehrát video
Louny: Recitační přehlídka Puškinův památník

(2. video)

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 Mostecká ul., kuchyň, koupelna po rekonstrukci. 777 868 191.

PRONÁJEM

Pracující žena hledá pronájem bytu 1+KK, 1+1, 2+1, v Žatci, popř. okolí - Staňkovice apod. Platba nájmu předem samozřejmostí. Prosím nabídněte formou sms na tel. 731 586 889, zavolám zpět (3 směnný provoz).

Vzpomínky

Alois Pučálka

Dne 26. dubna uplynulo 10 smutných let, kdy od nás po delší nemoci odešel pan Alois PUČÁLKA z Chomutova. S láskou stále vzpomínáme a za tichou vzpomínku spolu s těmi, co ho měli rádi, děkujeme. Manželka Anna, děti Miluše a Milan, vnuci Martin, Milan, Marie, sestra Liduš s rodinou a švagrová Marie.

Jiří Šimsa

Dne 30. dubna tomu bude 15 let, co zemřel Ing. Jiří ŠIMSA z Chomutova. Kdo jste jej znali, vzpomeňte. Manželka s rodinou.

Jiří Kindermann

Dne 26. dubna by oslavil s rodinou a přáteli sedmdesát let pan Jiří KINDERMANN z Chomutova. Bohužel 10. května uplyne 17 let od jeho tragického úmrtí při výkonu povolání – strojvůdce ČD. Děkujeme jeho kolegům za každoroční pietní pochod k jeho pomníčku. Zarmoucená rodina.