SeniorTaxi by mohlo být zprovozněno již začátkem dubna

Hedvika Fajkusová 2019-01-26 16:00:00

Služba SeniorTaxi bude opět sloužit potřebným, a to možná již začátkem dubna. Cena za jednu jízdu by měla vyjít na třicet korun. Odbor dopravy službu sjednotí jako městskou hromadnou dopravu a senioři se tak budou legitimovat průkazkami. Službu, která je určená zejména pro seniory, osoby se zdravotním postižením nebo také pro rodiče zdravotně postižených dětí, provozovala v Žatci organizace Kamarád LORM, ale posléze zjistila, že nemá na provoz dostatek finančních prostředků ani pracovníků.

,,Jednání ohledně SeniorTaxi jsme od ukončení provozu měli hodně, protože jsme se snažili, když chceme něco poptávat, vychytat nedostatky. Domluvili jsme se, že spoluúčast bude třicet korun na jedné jízdě. Za jednu jízdu považujeme dopravu na místo, nikoli tam a zpátky. SeniorTaxi bude sloužit i místním částím, respektive obyvatelům z místních částí. Předpokládáme, že provoz bude fungovat během všedních dnů od 7 do 17 hodin. Objednávky bude možné provést prostřednictvím telefonního čísla dispečinku, který bude vždy předchozí den do jedenácti hodin hovory přijímat. Ten by měl fungovat při Domově pro seniory. Pokud tato forma nebude občanům vyhovovat, budeme ji dále modelovat. Senioři budou mít průkazky jako na MHD,“ řekla starostka Zdeňka Hamousová.

Na jednání rady města, které se uskuteční v polovině února, by měla kancelář úřadu předložit ke schválení podklady pro vypsání výběrového řízení na provozovatele SeniorTaxi. ,,Budeme vypisovat výběrové řízení na provozování služby. Proběhlo již několik jednání s místními taxikáři. Oni už s lidmi zkušenosti mají, jelikož je vozí,“ upřesnila starostka. Rada města schválila rozpočtové opatření na financování služby ve výši půl milionu korun.

,,Spuštění služby se plánuje na cca 1. dubna. Jde jen o odhad – o orientační datum. Vše musí ještě projít radou a senioři se musí legitimovat,“ prozradil předběžné datum místostarosta Radim Laibl.

Projekt SeniorTaxi ztroskotal v minulém roce u provozovatele, kterým byla organizace Kamarád Lorm. Na potřebnou službu, jež byla v Žatci hojně využívaná, neměla dostatek finančních prostředků ani lidí. ,,Kamarád Lorm měl dotované místo na řidiče a měli sociální vozidlo. Neměli nikoho na dispečinku, a když skončilo dotované místo na řidiče, službu dál provozovat nechtěli,“ vysvětlovala starostka Zdeňka Hamousová.

Mimořádná dopravní služba díky štědrým sponzorům perfektně funguje například v okresním městě Louny, kde vyjde jedna cesta po městě na padesát korun.


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

ZEDNÍK A FASÁDNÍK

Přijmeme ZEDNÍKY a FASÁDNÍKY na zateplovací systémy. Dobrý kolektiv, dobré platové ohodnocení!
Tel.: 605 367 541

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu v Lounech ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - ŘP sk. C,E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění. Více info na uvedených kontaktech.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (1. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž, ul. Legionářská, Chomutov. - Tel. 603 759 155.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím byt 1+2 s balkonem v Jirkově. - Tel. 792 318 269.

Vzpomínky

Václav Jíra

Vydal ses na cestu, kam chodí každý sám, jen dveře vzpomínek nechal jsi dokořán. Dne 16. 2. 2019 uplyne 28 let, co nás navždy opustil pan Václav Jíra ze Žatce. Stále vzpomínají maminka Zdena, otčím Josef, bratři Pavel a Jiří s rodinami a rodina Chupáňova.

Marie Řeháková

Dne 15. 2. je to 28 let od úmrtí mojí babičky Marie Řehákové z Domoušic. Vzpomíná vnučka Maruš.

Zdeněk Hejzl

Dne 13. února 2019 uplyne 25 let od úmrtí pana Zdeňka HEJZLA z Počedělic. S láskou na svého otce vzpomínají dcera Zdeňka a Lidka s rodinami.