Vítali nový lunární rok vepře

2019-02-09 05:59:00

CHOMUTOV (soš) — Chomutovské divadlo bylo v sobotu zaplněné do posledního místa. Svaz Vietnamců v Chomutově zde uspořádal oslavu Nového lunárního roku 2019. „Letos slavíme Rok vepře, ten přinese hojnost, štěstí a zdraví,“ upřesnil předseda svazu Le Nguyen Toi. Kromě vietnamské komunity, která v chomutovském okrese čítá kolem šesti set členů, přijali pozvání také poslanec Jan Richter, senátor Přemysl Rabas a zástupci chomutovské a jirkovské radnice. Podávalo se tradiční vietnamské jídlo, jako různé druhy závitků, polévka a samozřejmě rýže. Po slavnostním úvodu nesměl chybět ani ohňostroj a vystoupení s tradičními vietnamskými tanci a písněmi. „Slavíme i evropské Vánoce, kdy děti dostanou malé dárky, ale při oslavě našeho Nového lunárního roku pak dostávají dárky větší. Malým dětem nadělujeme to, co mají rády, těm větším pak většinou obálku s penězi. Pro nás dospělé je pak největším dárkem, když se našim dětem daří ve studiu,“ říká Le Nguyen Toi. Ten také nezapomněl pochválit přístup místních obyvatel. „Jsem tu 40 let a cítím se tu jako doma. I tady jsou lidé hodní a zlí, ale většina chomutovských obyvatel je vůči nám přátelská a příjemná,“ uzavřel Le Nguyen Toi.

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

ZEDNÍK A FASÁDNÍK

Přijmeme ZEDNÍKY a FASÁDNÍKY na zateplovací systémy. Dobrý kolektiv, dobré platové ohodnocení!
Tel.: 605 367 541

ŘIDIČ A DĚLNÍK SVOZU

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu v Lounech ŘIDIČE A DĚLNÍKY SVOZU. Požadavek u řidičů - ŘP sk. C,E, prof. průkaz, karta řidiče. V případě chybějící části oprávnění, proplatíme a zajistíme doplnění. Více info na uvedených kontaktech.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Chomutov: Masopust 2019 (2. video)

....

Přehrát video
Chomutov: Masopust 2019 (1. video)

....

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu garáž, ul. Legionářská, Chomutov. - Tel. 603 759 155.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím byt 1+2 s balkonem v Jirkově. - Tel. 792 318 269.

Vzpomínky

Václav Jíra

Vydal ses na cestu, kam chodí každý sám, jen dveře vzpomínek nechal jsi dokořán. Dne 16. 2. 2019 uplyne 28 let, co nás navždy opustil pan Václav Jíra ze Žatce. Stále vzpomínají maminka Zdena, otčím Josef, bratři Pavel a Jiří s rodinami a rodina Chupáňova.

Marie Řeháková

Dne 15. 2. je to 28 let od úmrtí mojí babičky Marie Řehákové z Domoušic. Vzpomíná vnučka Maruš.

Zdeněk Hejzl

Dne 13. února 2019 uplyne 25 let od úmrtí pana Zdeňka HEJZLA z Počedělic. S láskou na svého otce vzpomínají dcera Zdeňka a Lidka s rodinami.