Ochočení netopýři přilákali desítky lidí. Muzeum chystá pro zájemce další přednášku

Hedvika Fajkusová 2019-03-04 15:00:00

Do hlavní budovy Regionálního muzea K. A. Polánka v Žatci přijela minulý čtvrtek přednášet o tajemném životě netopýrů Dita Weinfurtová z České společnosti pro ochranu netopýrů. Přednáška, jež byla doprovodným programem výstavy s názvem ,,Netopýři tajemní a zranitelní“, která aktuálně probíhá v prostorách Staré papírny v Žatci, a to až do 30. března, přilákala do muzea desítky lidí.

,,Jak vidět, téma skutečně táhne, čemuž jsem ráda a zároveň se omlouváme za to, že se sem nemůžete vejít, protože přestože jsme očekávali velkou účast, tak takto obrovskou jsme nepředpokládali. O to více nás těší váš zájem,“ uvedla přednášku ředitelka muzea Radmila Holdňáková.

Více než přednáška, kdy se o netopýrech příchozí dozvěděli, že půl svého života prospí, nejmenší váží pouhé dva gramy a většina jejich mláďat do roka zahyne, příchozí zajímali ochočení netopýři, které Dita Weinfurtová přivezla s sebou. Maličcí tvorové zajímali především děti. Ty pokládaly zvídavé otázky a fotily si jednotlivé netopýry na své mobilní telefony.

Pro velký zájem o přednášku o netopýrech se den nato vyjádřilo muzeum na svých facebookových stránkách, že se pokusí domluvit další termín.

,,Druhou přednášku Život netopýrů pro Vás a vaše děti chystáme na samotný závěr netopýří výstavy a to ve čtvrtek 28. března od 17 hodin v hlavní budově Regionálního muzea v Žatci. Opět budou k vidění živí ochočení netopýři. Vstupné jednotné 30,- Kč. Kapacita sálu je omezena – předprodej vstupenek zahájen. Neotálejte s jejich nákupem," zní z pozvánky žateckého muzea. 


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.