Ochočení netopýři přilákali desítky lidí. Muzeum chystá pro zájemce další přednášku

Hedvika Fajkusová 2019-03-04 15:00:00

Do hlavní budovy Regionálního muzea K. A. Polánka v Žatci přijela minulý čtvrtek přednášet o tajemném životě netopýrů Dita Weinfurtová z České společnosti pro ochranu netopýrů. Přednáška, jež byla doprovodným programem výstavy s názvem ,,Netopýři tajemní a zranitelní“, která aktuálně probíhá v prostorách Staré papírny v Žatci, a to až do 30. března, přilákala do muzea desítky lidí.

,,Jak vidět, téma skutečně táhne, čemuž jsem ráda a zároveň se omlouváme za to, že se sem nemůžete vejít, protože přestože jsme očekávali velkou účast, tak takto obrovskou jsme nepředpokládali. O to více nás těší váš zájem,“ uvedla přednášku ředitelka muzea Radmila Holdňáková.

Více než přednáška, kdy se o netopýrech příchozí dozvěděli, že půl svého života prospí, nejmenší váží pouhé dva gramy a většina jejich mláďat do roka zahyne, příchozí zajímali ochočení netopýři, které Dita Weinfurtová přivezla s sebou. Maličcí tvorové zajímali především děti. Ty pokládaly zvídavé otázky a fotily si jednotlivé netopýry na své mobilní telefony.

Pro velký zájem o přednášku o netopýrech se den nato vyjádřilo muzeum na svých facebookových stránkách, že se pokusí domluvit další termín.

,,Druhou přednášku Život netopýrů pro Vás a vaše děti chystáme na samotný závěr netopýří výstavy a to ve čtvrtek 28. března od 17 hodin v hlavní budově Regionálního muzea v Žatci. Opět budou k vidění živí ochočení netopýři. Vstupné jednotné 30,- Kč. Kapacita sálu je omezena – předprodej vstupenek zahájen. Neotálejte s jejich nákupem," zní z pozvánky žateckého muzea. 


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.