Ve Chmelařském muzeu v Žatci vrcholí přípravy na sezónu 2019

2019-03-06 06:22:00

Manažer chmelařského muzea Vladimír Valeš spolu s Naďou Žurkovou připravují muzeum na novou turistickou sezónu, která poběží od začátku dubna do konce října.

Dobrou zprávou pro návštěvníky muzea je, podle předsedy družstva Mgr. Zdeňka Rosy, skutečnost, že ve Chmelařském muzeu zůstává i pro rok 2019 jedinečný chmelařský a pivovarský betlém. Doplněny a modernizovány budou do začátku turistické sezony některé expozice. Přibudou nové velkoformátové fotografie, nové panely a nové exponáty.

Ve spolupráci s Lukášem Šimandlem a Videojinak je připravován také nový úvodní film, který představí jednotlivé etapy pěstování chmele v současnosti i historii.

Velkým projektem Chmelařského muzea je vzdělávací projekt pro školy „Žatec – město chmele“, který je připravován ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, Universitou J. E. Purkyně v Ústí nad Labem pro 4. a 5. ročníky ZŠ Komenského alej v Žatci. Pracovníci chmelařského muzea se také aktivně podílí na přípravě naučné chmelařské stezky ve Stekníku „Cesta chmele“.

Důležitá je pro Chmelařské muzeum spolupráce s Chrámem Chmele a Piva v Žatci v oblasti propagace, marketingu a zvýhodněného společného vstupného.

Velký úspěch zaznamenalo Chmelařské muzeum v minulých letech s Cestou chmelového skřítka Hopa pro dětské návštěvníky, kterou absolvovalo od jejího spuštění v roce 2016 již téměř 1000 dětí.

Chmelařské muzeum v Žatci vlastní, financuje a provozuje CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec.

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec slouží podle informace provozně-ekonomického ředitele družstva Ing. Milana Maršíčka jako základní poskytovatel služeb pro obor chmelařství v České republice se závody pro zpracování a skladování chmele, závodem Mechanizace, který vyvíjí a vyrábí specializované technologie pro pěstitele chmele v čele s novými sklizňovými technologiemi, dále provozem výstavby chmelnic, oddělením nákupu chmele s odbytem chmele přes dceřinou společnost BOHEMIA HOP, a závodem v Tršicích spolu s dceřinou společností MORAVA - HOP s. r. o.

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.