Ve Chmelařském muzeu v Žatci vrcholí přípravy na sezónu 2019

2019-03-06 06:22:00

Manažer chmelařského muzea Vladimír Valeš spolu s Naďou Žurkovou připravují muzeum na novou turistickou sezónu, která poběží od začátku dubna do konce října.

Dobrou zprávou pro návštěvníky muzea je, podle předsedy družstva Mgr. Zdeňka Rosy, skutečnost, že ve Chmelařském muzeu zůstává i pro rok 2019 jedinečný chmelařský a pivovarský betlém. Doplněny a modernizovány budou do začátku turistické sezony některé expozice. Přibudou nové velkoformátové fotografie, nové panely a nové exponáty.

Ve spolupráci s Lukášem Šimandlem a Videojinak je připravován také nový úvodní film, který představí jednotlivé etapy pěstování chmele v současnosti i historii.

Velkým projektem Chmelařského muzea je vzdělávací projekt pro školy „Žatec – město chmele“, který je připravován ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, Universitou J. E. Purkyně v Ústí nad Labem pro 4. a 5. ročníky ZŠ Komenského alej v Žatci. Pracovníci chmelařského muzea se také aktivně podílí na přípravě naučné chmelařské stezky ve Stekníku „Cesta chmele“.

Důležitá je pro Chmelařské muzeum spolupráce s Chrámem Chmele a Piva v Žatci v oblasti propagace, marketingu a zvýhodněného společného vstupného.

Velký úspěch zaznamenalo Chmelařské muzeum v minulých letech s Cestou chmelového skřítka Hopa pro dětské návštěvníky, kterou absolvovalo od jejího spuštění v roce 2016 již téměř 1000 dětí.

Chmelařské muzeum v Žatci vlastní, financuje a provozuje CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec.

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec slouží podle informace provozně-ekonomického ředitele družstva Ing. Milana Maršíčka jako základní poskytovatel služeb pro obor chmelařství v České republice se závody pro zpracování a skladování chmele, závodem Mechanizace, který vyvíjí a vyrábí specializované technologie pro pěstitele chmele v čele s novými sklizňovými technologiemi, dále provozem výstavby chmelnic, oddělením nákupu chmele s odbytem chmele přes dceřinou společnost BOHEMIA HOP, a závodem v Tršicích spolu s dceřinou společností MORAVA - HOP s. r. o.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA MŠ VELTĚŽE

Obec Veltěže vyhlašuje konkursní řízení na pozici ŘEDITELE/KY Mateřské školy Veltěže. Přihlášky zasílejte doporučeně nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Obec Veltěže, Perucká 73, 440 01 Veltěže. Obálku označte ,,Konkursní řízení - MŠ neotvírat". Bližší info najdete na www.velteze.cz

SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu SOCIÁLNÍ PRACOVNICI/PRACOVNÍKA na dobu neurčitou s možností nástupu od 1. dubna 2019. Požadujeme Vzdělání (DiS, BC., Mgr., popř. jiné) dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách a zájem o naší cílovou skupinu - senioři. Životopisy zasílejte do 29.3. na uvedený e-mail. Do zprávy napište název zaměstnání, o které se ucházíte.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu ZDRAVOTNÍ SESTRU na poloviční úvazek na dobu určitou.
Kontakt: Irena Lukšová
Tel.: 412 314 083
E-mail: luksova@dpszatec.cz

MALÍŘ, NATĚRAČ, VÝŠKOVÝ PRACOVNÍK

Firma Výškové práce se sídlem v Chomutově přijme za výhodných platových podmínek MALÍŘE, NATĚRAČE, VÝŠKOVÉ PRACOVNÍKY.
Tel.: 602 453 600

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

Poslední videa

Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video
Lounská Mateřinka 2019

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronájem zařízeného bytu 1+1, Žatec - JIH. Kauce. Tel: 603 529 362.

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Žatci, Hájkova ulice, rok po rekonstrukci. Jen pracujícím a slušným lidem, kauce 2 nájmy, bez zvířat. Cena 8 500 Kč vč. služeb a energií. Tel.: 774 236 773.

Vzpomínky

Vlasta Fišerová

Dne 24. 3. vzpomeneme 2. výročí, co nás navždy opustila naše maminka, paní Vlasta FIŠEROVÁ z Loun. Stále vzpomínají dcery Eva a Jaroslava s rodinami a sestra Anna.

Ivuška Moravcová

Dne 24. 3. 2019 vzpomeneme třetí výročí úmrtí paní Ivušky MORAVCOVÉ z Loun. S bolestí v srdci stále vzpomínají dcery s rodinami a děkují všem za vzpomínku.

Libuše Exnerová

Bez Tebe, maminko, smutný je svět, jen vzpomínky zůstaly, jež nevrátí Tě zpět. Dne 19. 3. tomu byly 4 roky, co nás navždy opustila naše milovaná manželka, maminka, babička a prababička, paní Libuše EXNEROVÁ z Měcholup. S láskou a úctou stále vzpomíná manžel Zdeněk, dcera Zdeňka s rodinou, synové Milan a Pavel s rodinami vnoučata, pravnoučata a ostatní příbuzní a známí.