Anička Trnková to dokázala! Žatecká twirlerka bude závodit na prestižní Grand Prix

Iveta Drlíková 2019-03-20 09:10:00

Díky bezchybným sestavám se žatecká twirlerka Anna Trnková nominovala na světový pohár i prestižní závody Grand Prix ve Francii, kde se utká s elitními závodníky z obou světových asociací. Díky této patnáctileté Žatečance to bude pro Česko poprvé v historii. „Na Grand Prix, kde budu startovat po zakončení světového poháru, to bude hodně těžké, jelikož se tady objeví pouze takové státy jako je Japonsko, USA, Francie a mezi nimi náš malý Žatec. Podmínky na přípravu mám ale nyní velmi dobré. Vyšli mi vstříc s tréninky v hale ve Spořicích, která má strop vysoký 13 metrů, takže se můžu hodně posouvat ve zvládání těžkých vysokých triků,“ řekla nám Anna Trnková.

Obě nominace získala na Mistrovství České republiky v twirlingu asociace WBTF, které proběhlo první březnovou sobotu v Kutné Hoře. Anička zde startovala celkem čtyřikrát, a to v disciplínách sólo 1 hůlka, artistic sólo, artistic pair a se svým týmem Oskarek z Ostrova nad Ohří.

Letos soutěží již v mistrovské třídě A, kde už nemá tak početnou konkurenci, přesto jediná cesta k nominaci na srpnový světový pohár ve Francii vedla přes bezchybné vystoupení. To se jí také podařilo, když své závodní sestavy, které pro ni připravili Maša Kovač ze Slovinska a Pieter Hazeu z Itálie, zajela před porotou parádně. I proto navíc získala nominaci na prestižní závody Grand Prix ve Francii, kde startuje elita z obou světových asociací NBTA a WBTF dohromady. Česká republika bude mít historicky první zastoupení na těchto závodech právě v Aničce Trnkové. „Tato Grand Prix je vlastně i první krůček k tomu, aby se tento krásný sport, který se stále chybně zaměňuje s mažoretkami, stal olympijským sportem. Jednou z důležitých podmínek je, aby se obě největší asociace spojily v jednu. Dojít by k tomu mělo do roku 2021,“ vysvětluje Petra Havelková, maminka úspěšné žatecké twirlerky. V současnosti totiž obě asociace pořádají svoje vlastní soutěže v rámci jednotlivých států, Evropy i světa, a to by se jejich sloučením mělo konečně změnit.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video