Chomutovské hlavní nádraží by se mohlo přesunout blíže centru města

2019-03-22 16:08:59

CHOMUTOV (soš) — Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v rámci celorepublikového Operačního programu doprava rekonstruuje trati v úseku Ústí nad Labem — Cheb. Při této příležitosti vznikl plán na přesun hlavního nádraží z periferie blíže k centru města. To by znamenalo nejen větší komfort pro cestující, ale na uvolněném pozemku by mohl vzniknout například chybějící úsek cyklostezky od Kadaně až do Bezručova údolí.

Myšlenku přesunutí nádraží zvažuje SŽDC již několik let, variant bylo více. Jednou z nich bylo například využití prostoru bývalého zimního stadionu. Důvodů, proč toto řešení není možné, je hned několik. Například ten, že pozemek je v povodňovém pásmu Chomutovky. Nové nádraží by podle nejnovější varianty mohlo stát v místě současných uhelných skladů, tedy za obchodem Lidl. „Přesun by přinesl zvýšení komfortu cestujících a zároveň by se přizpůsobilo moderním trendům, kdy je vhodné mít vlakové nádraží blízko u autobusového. Tady by to vycházelo zhruba na 300 metrů tedy asi tři minuty chůze. Přesunem nádraží by se zároveň uvolnila jedna kolej nákladového seřadiště vlaků, které je v jeho levé části. Ta by mohla být následně využita například pro cyklostezku. V místech současné nádražní budovy by město mohlo zároveň získat zajímavé prostory pro rozvoj,“ vypočítal výhody náměstek primátora David Dinda.

Celá akce by měla vyjít na tři miliardy korun. „Investici si bude kompletně hradit SŽDC ať už z evropských nebo národních zdrojů. My bychom jim jen rádi šli naproti, alespoň co se rady města týká. Návrh ještě musí projít hlasování zastupitelstva, které bude v polovině dubna,“ upřesnil primátor města Marek Hrabáč. Zároveň dodal, že se SŽDC bude muset v rámci vykoupení pozemků korektně vypořádat s podniky kudy povede nová trať. Návrh navíc nemusí být vůbec realizován, pokud by se tak ovšem stalo, dočkají se chomutovští v horizontu pěti let.

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video