K pomníku hrdinů vyrazili na kole

Dana Studničková 2011-05-22 00:00:00

Černčice – Uctít památku černčických občanů, kteří položili své mladé životy v samém závěru války dne 9. května 1945 u obce Brandýsek nedaleko Slaného, když na tanku ukazovali vojákům Rudé armády cestu na Prahu, se vypravilo osm cyklistů. Akci pořádal Obecní úřad Černčice. Duchovním otcem tohoto nápadu byl profesor Jaroslav Řeřicha, který se nenápadně  zmínil na zasedání kulturní komise, když se vedla rozprava o kulturních akcích pro občany. 

A cyklistům stačí málo, hlavně když znají cíl, trasu si vyberou tu nejklidnější, kilometrů akorát na celodenní výlet a navíc se šlechetným cílem. Ne jinak tomu bylo v sobotu 7. května, kdy se ráno v devět hodin vypravilo 8 náhodných reprezentantů obce (milovníků cyklistiky). Jelo se za krásného jarního počasí přes Peruc, dále na Vrané, Páleč, Zlonice, Beřovice, Žižice, Třebušice s cílem v Brandýsku lehce po poledni. Za účastníky výletu položil kytici k malému pomníčku nejmladší člen výpravy Radek Cvešpr. Pak skupina poobědvala v Knovízi, zpět jela přes Slané na Vrané, Peruc.
Starosta obce Jindřich Šus si pochvaloval: Účastníkům se 82 km na kole velmi líbilo. Je potěšující, že o památné místo je velmi dobře pečováno, za což patří místním občanům velké dík. V tomto smyslu bude také zaslán starostou obce Černčice na OÚ v Brandýsku děkovný dopis. Všichni pevně věří, že se začíná rodit nová tradice.

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mezi Vroutkem a Podbořany vzniká cyklostezka

Staví ji Ekoinvest Sokolov, cca na 3. kilometru od Vroutku směr Podbořany jsme zastihli při bagrování pracovníka firmy Miroslava Duška.

Přehrát video
Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video