Tribunu za patnáct milionů zastupitelé nechtějí

Hedvika Mašková 2019-03-30 15:30:00

Navýšit cenu plánované tribuny na více než patnáct milionů zastupitelé nechtějí. Shodli se na tom během čtvrtečního zasedání. Nejde o to, že by tribunu na Slavoji postavit nechtěli. Nabízené částky, které vyvstaly z dosud neuzavřeného výběrového řízení, se jim však zdály příliš vysoké. Cena by podle nich neměla překročit jedenáct milionů korun, které byly schváleny již dříve, a počítá se s nimi v letošním rozpočtu.

Vybudování tribuny a jejího zastřešení na stadionu FK Slavoj je dlouhodobé téma. Město letos vyhlásilo výběrové řízení na dodavatele stavby. To však muselo být zrušeno. Žádná z nabídek se totiž nevešla do jedenácti milionů, které Město na veřejnou zakázku uvolnilo. Vypsáno bylo tedy nové výběrové řízení, u něhož se počítalo, že se podaří zakázku vysoutěžit podstatně lépe. Nestalo se. Byly podány tři nabídky v rozmezí 15 až 16 milionů korun.

,,Slavoj mě svým způsobem odchoval a je pro mě srdeční záležitostí, ale pro tribunu za patnáct milionů nikdy ruku nezvednu a řeknu to fotbalistům klidně do očí, přestože doufali, že když zde budu, budou mít vyhráno. Myslím, že jedenáct milionů, které na tribunu zastupitelstvo schválilo, je dostačujících,“ uvedl svůj názor během zasedání zastupitelstva místostarosta Radim Laibl, který by investici patnácti milionů viděl do celého areálu FK Slavoj a nejen do vybudování tribuny. Ušetřené peníze by podle něj mohly poputovat také do šaten, sprch a plotu, na jehož rekonstrukci fotbalisté rovněž žádají peníze.

Jediným zastupitelem, který byl pro navýšení částky na patnáct milionů korun, byl předseda komise tělovýchovy a sportu Jiří Karas: ,, Já bych taky rád, aby stála tribuna co nejméně, ale jsem sportovec a předseda sportovní komise a pro sport v Žatci budu dělat maximum a chci, aby byla na Slavoji důstojná tribuna.“

V projektové dokumentaci na výstavbu tribuny na Slavoji se počítá s několika podstatnými změnami oproti tribuně předchozí. I tyto inovace připadaly některým zastupitelům zbytečné, poněvadž cenu výrazně navyšují.

,,Nemyslím si, že fotbalová tribuna musí mít 800 diváků. Budou se na mě fotbalisti zlobit, ale já jsem tam nikdy tolik diváků neviděl. Pokud neschválíme, tak je to podle mě legitimní důvod k tomu, aby se výběrové řízení zrušilo. Východiskem je opravit projekt tak, abychom splňovali finanční mantinely,“ znělo během zasedání z úst místostarosty Radima Laibla, podle něhož by se dalo ušetřit i na vybudování provizorní komunikace a zpřístupnění pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. ,,Nikdy jsem neviděl na stadionu plošinu pro vozíčkáře. Omlouvám se tělesně zdravotně postiženým, ale ti měli vždy VIP prostor vedle střídačky, nikde žádná plošina nevyjíždí. Tímhle směrem bychom měli jít,“ vysvětlil Radim Laibl.

Z důvodu neschválení dostatečného množství finančních prostředků bude muset být výběrové řízení zrušeno. Projektová dokumentace se bude muset předělat, avšak za podmínky, že na ni budou uvolněné peníze. Se schválenými jedenácti miliony se počítá na samotnou realizaci stavby.


Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video