Muzeum zve na velikonoční akce

2019-04-12 12:57:00

Regionální muzeum K. A. Polánka chystá týdenní doprovodný program, který doplní probíhající velikonoční výstavy „Klekání zvoníme, Jidáše honíme” a „Podoby českých Velikonoc”.

V hlavní budově muzea budou probíhat ukázky zdobení kraslic, pletení pomlázek a tvoření velikonočních dekorací. V úterý 9. dubna a ve středu 10. dubna od 9 do 17 hodin představí zdobení kraslic drátkem a voskovým reliéfem Zdeňka Galbová z Chebu, korálkové předvede Alena Hájková z Loun, prodávat se budou velikonoční květinové dekorace od Miloslavy Kvardové z Tuchořic a pletení pomlázek po celý týden proběhne v režii Jiřího Mana ze Žatce. V pátek 12. dubna od 9 do 17 hodin ukáže, jak vznikají madeirované kraslice Helena Pavlíková z Loun. V sobotu 13. dubna od 13 do 17 hodin budou probíhat ukázky zdobení kraslic technikou z Podřipska, a to jezerní sítinou v podání Zdeňky Brodské z Litvínova. Neděle 14. dubna bude patřit háčkovaným kraslicím, které bude tvořit Ludmila Dobruská ze Žatce a opět také zdobení kraslic jezerní sítinou.

V Křížově vile ve čtvrtek 11. dubna od 9 do 17 hodin se budou pod vedením Světly Kubelíkové z Nového Sedla zdobit kraslice korálky, plést pomlázky s Jiřím Manem a pak od 17 hodin přiblíží muzeum tradici vynášení Smrti v podání dětí ze Základní školy Zeměchy. Od 17.30 hodin proběhne ukázka přinášení Líta, kterou sehrají žáci ZŠ Petra Bezruče v Žatci a v 18 hodin předvedou děti ze ZŠ Liběšice Pašijovou hru. Kromě toho se bude ve vile péct velikonoční pečivo a probíhat tvořivé dílničky s velikonoční tématikou. „Žateckou veřejnost zveme do prostor zahrady Křížovy vily také k nazdobení „Vajíčkového stromu“, který zde bude k vidění až do Velikonoc. Po celou dobu tvořivého týdne můžete odevzdat pracovníkům muzea svojí kraslici, která bude na strom zavěšena. Nejzdařilejší z nich pak budou zařazeny do naší sbírky,“ dodávají k programu pořadatelé.

Muzejní velikonoční program doplní ještě tradiční jarmark. Ten bude v prostorách Staré papírny probíhat od 10. do 13. dubna, vždy od 10 do 17 hodin. V prodeji budou různě zdobené kraslice, pomlázky, keramika, perníčky, košíčky, šperky, koření, velikonoční dekorace, včelí produkty a pro děti přichystané tvořivé dílničky. Vstup na jarmark zdarma. 

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Želeč 2022: Svatojánská pouť a Buty

No tak co, tak co, tak co... Vždycky si přál, až bude popel i s kytarou, hou, vodou ať plavou, jen žádný hotel s křížkem nad hlavou...

Přehrát video
Rodinné zápolení s Hugem v Žatci

Tentokrát v Kapucínské zahradě - v rámci oslav 150 let dobrovolných hasičů v Žatci :-)

Přehrát video